Kopyalamaktan kendinizi alamayacağınız küçük ev

umit atdağ umit atdağ
Realizacja elewacji drewnianej w Zielonej Górze, PHU Bortnowski PHU Bortnowski
Loading admin actions …

Bu gün alışılagelmişin dışından bir eve misafir oluyoruz. Bu ev normal evlere göre görece küçük olsa da bir aile için yeterli alana sahip. Bu evin bir diğer özelliği ise gören herkesin bu evi aynen kopyalamak istiyorum düşüncesine kapılıyor olmasıdır. Ön cephesinden iç dekorasyonuna kadar her detayını inceleyeceğimiz bu evi gördüğünüzde sizde birebir kopyalamak istiyorum düşüncesi oluşacak ve evinizi dekore ederken mutlaka bu evden bir detayı evinizde kullanacaksınız. Homify özel evler sayfasında yer alan bu evin her detayını dikkatli bir şekilde inceleyelim.

Küçük eve hoşgeldiniz

 Büyüleyici küçük evimize hoş geldiniz. Modern tarza dekore edilmiş olan bu küçük  ev bir barınak olmanın dışında yeşil bir bahçe için yeterli bir bahçe alanına sahip. Bahçe kenarını çitlerle çevirebileceğiniz ve taş yolları ile mükemmel bir bahçeye sahip olacağınız bu evin ön giriş kapısı  ve çevresi ahşap ile kaplanmış. Küçük sundurmasının altında kalan taş alan doğal taş ile düzenlenmiş ve doğallığın pekiştirilmesi için doğal ahşap kullanılarak giriş kapısının çevresi çok şık bir şekilde dekore edilmiş.Dış cephe rengi ile ahşap uyumu kontrastı en üst noktaya taşımış. Giriş kapısına ulaştığınız taş yürüme yolu ile çatı kiremitleri de kontrastın kusursuz olmasına yardımcı olmuş.

Doku uyumu

Ahşap kullanıldığı her alana doğallık ve estetik kazandırsa da doku uyumunu yakalayamadığınız da kötü bir görsel ortaya çıkabilir. Bu nedenle doku uyumunu yakalamanız ve şık bir görsel oluşturmanız gereklidir. Bu evin giriş kapısı ve kapı çevresi ahşap panellerle kaplanarak mükemmel bir dekorasyon yapılmış. Bu dekorasyon içinde doku uyumu kusursuz bir şekilde sağlandığı için yakından baktığınızda bile kusursuz bir uyum görebiliyorsunuz. Görsel ayrıtlar ve çizgilerin geçişleri o kadar kusursuz olmuş ki evin en özel ve en güzel görünen alanı kapı ve çevresi olmuş.

Kapı detayları

Evin kapı ve çevresini incelemeye devam ettiğinizde kapı detayları sizi büyülüyor. Kapının etrafı kadar kapı tasarımı ve kullanılan malzemelerin estetiği gören herkesi daha yakından incelemeye teşvik ediyor.Tasarım harikası olan bu kapı cam ve ahşabın mükemmel uyumu ile hayata geçirilmiş. Kullanılan çam ağacı  özel bir renge sahip olduğu için kapı evin en şık unsuru olarak dikkat çekiyor.  Ahşap paneller içinde kendini gösteren kapı oldukça  çekici ve cezbedici bir görüntüye sahip. Dış kapı olmasına rağmen bu kadar zarif ve estetik bir görüntüye sahip olması da evin diğer alanları için ne kadar uğraşıldığını ortaya koyuyor.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!