Vesco Construction:  tarz

Birbirinden güzel 6 yeni nesil yazlık ev

Homify TR Homify TR
Google+
Loading admin actions …

Soğuk ve yağmurdan kendimizi kurtardığımız anda bir de baktık ki yaz gelmiş bile. Küresel ısınmanın da etkisiyle geçiş mevsimleri olan baharlar giderek daralırken mevsimler arası geçişler de çok daha keskin yaşanmaya başladı. Henüz mayıs ayının ortalarında kendimizi bunaltıcı yaz sıcaklarıyla karşı karşıya bulduk. Elbette bir yandan bunaltıcı olsa da, yaz daima tatili, denizi, güneşi, kumsalları ve serin yaz akşamlarını akla getirir. Bir de tabi yazlık evleri. Güçlü bir tatil geleneği olan ve tatillerini daima farklı destinasyonlarda geçirmeyi adet edinmiş kimi toplumlar için her yıl aynı yerde tatil yapmayı gerektiren yazlık adeti bir parça anlamsız olarak görünebilir. Ancak ülkemizde yazlık kültürünün toplam tatil alışkanlıkları arasındaki yeri bir hayli büyüktür. Öyle ki belli başlı şehirlerimizde yazlık hemen her aile için neredeyse olmazsa olmaz gibidir. Özellikle çocuklar ve gençler için harika bir ortam sunan yazlıklar, yetişkinler için de kolay sosyalleşme ve şehrin stresinden bir nebze olsun uzaklaşma anlamına geliyor. Sonuç olarak güzel bir yazlık ev ülkemizdeki hemen herkesin hayallerini süslüyor dersek sanıyoruz pek abartmış olmayız. Siz de eğer kendine ait bir yazlık evi olsun isteyen çoğunluk arasında iseniz, sizler için birbirinden güzel yazlık evlerden hazırladığımız bu derleme çok hoşunuza gidecek. 

Orman havasını ciğerlerinize çekmek için

Yaz denince aklınızda deniz, güneş ve kumsal yerine ağaçlar, ormanlar ve yeşil bir bitki örtüsü geliyorsa, bu yazlık tam size göre. Ormanın hemen kıyısında bulunan yazlığın bahçesi de çeşit çeşit bitkilerle süslü.

Geniş aileler için

Çocuklar, torunlar, kuzenler, amcalar, halalar ve daha başka akrabaların bir arada olduğu kalabalık ve neşeli bir yaz tatili hayali kuruyorsanız, bu geniş yazlık ev arayıp da bulamadığınız şey olabilir. Çok sayıda odası ve geniş bahçesi ile her türlü geniş ailenin yazlık ihtiyacına rahatlıkla yanıt verebilecek bu ev, aynı zamanda şık ve samimi tarzıyla da göz dolduruyor.

Dört mevsime göz kırpan bir yazlık

Yazlık evler geçmişte yalnızca yaz kullanımına uygun basit malzemelerden yapılırdı ve yalıtım gibi konuların üzerinde pek de durulmazdı. Üstelik bu yazlıklar genellikle yağmur ve kar gibi ağırlıklı olarak kışın görülen iklim koşullarına karşı da dayanıksızlardı. Bu yüzden de bir yazlğı dört mevsim kullanmak tam bir hayaldi. Bugünse yapı teknolojisinin gelişmesiyle bütün yapılar asgari standartlara kavuştular ve yazlıkların da pek çoğu dört mevsime kullanıma uygun hale geldi. Siz de bir yazlık sahibi olmak istiyorsanız, bir de bu açıdan düşünün. Belki yazlık hayali bir tür erken emeklilik projesine dönüşebilir, ne dersiniz?

Tek katlı şıklık

Yazlık evler genellikle iki ya da daha fazla katlı olur diye mi düşünüyorsunuz? Peki ama neden? Araziden tasarruf etme mecburiyeti yoksa, tek katlı evler daima çok katlılardan daha konforludur. Tek katlı bir yazlık da çok katlı yazlıklardan elbette.

Akdeniz tarzı bir ferahlık

Mimarisinde akdeniz esintileri taşıyan bu geniş yazlık ev, büyük bahçesi ve ferah çevre düzenlemesiyle de ayrıca dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 

Yerim dar olmasın diyenlere

Geniş aileler için uygun olabilecek bir başka alternatif de bu yazlık evimiz. Yine bir ormana bitişik olmasıyla zengin bir hava kalitesi vaat eden bu yazlık ev, bahçe düzenlemesiyle de kalabalık toplantılara ev sahipliği yapmaya çoktan hazır görünüyor.

Bu yazlık evleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!