Türkiye’den aynen örnek alabileceğiniz 14 prefabrik ev tasarımı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye’den aynen örnek alabileceğiniz 14 prefabrik ev tasarımı

nihal e. nihal e.
Hannprefabrik – Hann Prefabrik ev : {:asian=>"Asya", :classic=>"klasik", :colonial=>"sömürge", :country=>"kırsal tarz", :eclectic=>"eklektik", :industrial=>"Sanayi", :mediterranean=>"Akdeniz", :minimalist=>"minimalist", :modern=>"modern", :rustic=>"rustik", :scandinavian=>"İskandinav", :tropical=>"tropikal"} tarz ,
Loading admin actions …

Hepimizin hayali günün birinde kendi evimize sahip olmaktır. Peki gerekli birikime sahip olup kendi evinizi inşa edecek zaman geldiğinde nasıl bir ev modeli tercih edeceksiniz? Eğer hazır bir daire satın almak yerine kendi evinizi yaptıracaksanız farklı yapı sistemleri hakkında bilgi sahibi olun. Günümüzde yapı teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte artık yalnızca betonarme evler değil, pek çok alternatif sistem kullanılıyor. Çünkü standart bir betonarme yapı yerine çok daha ekonomik ve yenilikçi sistemler mümkün. Bu sistemlerden biri olan prefabrik yapılar; arzu edilen metrekarede üretilip, elektrik tesisatı, su ve kanalizasyon sistemi hatta ısı ve ses yalıtımı gibi temel donanım haricinde ek avantajlara sahip olan popüler seçeneklerden biridir. Prefabrik yapılar istenilen kat sayısına göre tasarlanabilir. Zira yapı elemanları fabrikada hazır olarak üretilip yerleşeceği arazide kolayca inşa edilir. Bu da prefabriklerin bir diğer artısıdır. Çünkü evin yapımı için yıllarca beklemenize gerek kalmaz. Kısacası prefabrike yapıların betonarmelere evlere göre hiçbir eksiği olmayıp aksine artısı vardır. Örneğin yapı malzemesinde çelik konstrüksiyon kullanıldığı için beton duvarlara oranla çok daha sağlamdır. Bununla birlikte prefabrik evlerin yapısı değişkenlik gösterebilir. Yani ahşap prefabrikler de vardır. Malzeme çeşitliliği bu yapıların bir diğer avantajıdır. Üstelik doğa dostudur. Zira beton sulama derdi yahut inşaat atığı gibi sorunları yoktur. En güzel özelliklerinden biri de prefabrik evinizi dilediğiniz takdirde başka bir yere taşıyabilirsiniz. Bu nedenle tekerlekli prefabrik modellerine rastlarız. Bunca avantajı olan prefabrikler artık ülkemizde de yaygın olarak üretilmeye başlandı. Aşağıda dış cephe tasarımlarını inceleyeceğimiz 14 prefabrik örneğin hepsi yerli firmalara ait.

1- Alfa Mimarlık tasarımı ilk örnekte iki katlı prefabrik yapı oldukça geniş olup balkon, veranda ve terasa sahip.

alfa mimarlık – Prefabrik dubleks bina tasarımımız:  tarz Evler, Modern
alfa mimarlık

Prefabrik dubleks bina tasarımımız

alfa mimarlık

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Muhteşem evler: Ekonomik, sürdürülebilir ve işlevsel 10 örnek' başlığına göz atabilirsiniz.

2- Bartın’daki bir firma tarafından inşa edilen ev, açık mavi tonu ve beyaz panjurlarıyla Amerikan tipi evleri andırıyor.

3- Aynı firmanın bir başka prefabrik örneğinde bu defa açık sarı kullanılmış. Ek olarak evin garajı ve garaj üstüne yapılmış terası mevcut.

4- Toplam 170 metrekarelik bir alana sahip evin siyah ve beyaz renginde ilgi çekici bir görünümü var. Maliyeti ise 150 bin lira.

Hannprefabrik – Hannprefabrik dubleks villa: {:asian=>"Asya", :classic=>"klasik", :colonial=>"sömürge", :country=>"kırsal tarz", :eclectic=>"eklektik", :industrial=>"Sanayi", :mediterranean=>"Akdeniz", :minimalist=>"minimalist", :modern=>"modern", :rustic=>"rustik", :scandinavian=>"İskandinav", :tropical=>"tropikal"} tarz ,
Hannprefabrik

Hannprefabrik dubleks villa

Hannprefabrik

5- Tek katlı prefabrik yapının dış cephesinde koyu mavi tercih edilmiş. Ahşap görünümlü kapı ise çelikten yapılma. 30 metrekarelik alanıyla 18 bin lira değerinde.

Hannprefabrik – Hann prefabrik ev 5 (Betopan):  tarz , Endüstriyel
Hannprefabrik

Hann prefabrik ev 5 (Betopan)

Hannprefabrik

6- Kırmızı tuğla görünümlü bir dış cephe tasarımına sahip sevimli evin davetkar bir verandası bulunuyor. 21 bin lira maliyetindeki evin toplam alanı 30 metrekare.

Hannprefabrik – Hann prefabrik ev 4 (betopan):  tarz , Endüstriyel
Hannprefabrik

Hann prefabrik ev 4 (betopan)

Hannprefabrik

7- Klasik kiremit çatısı, beyaz dış cehpesi ve ahşap görünümlü pencere ve kapısıyla geleneksel evleri andıran bu örnek yine 30 metrekare olup 26 bin lira değerinde.

Hannprefabrik – Hann Prefabrik ev : {:asian=>"Asya", :classic=>"klasik", :colonial=>"sömürge", :country=>"kırsal tarz", :eclectic=>"eklektik", :industrial=>"Sanayi", :mediterranean=>"Akdeniz", :minimalist=>"minimalist", :modern=>"modern", :rustic=>"rustik", :scandinavian=>"İskandinav", :tropical=>"tropikal"} tarz ,
Hannprefabrik

Hann Prefabrik ev

Hannprefabrik

8- İki katlı büyük aile evinde hem geniş bir veranda hem de balkon mevcut. Tuna Prefabrik imzasını taşıyor.

homify:  tarz Evler, Modern

9- Lüks bir villa görünümüne sahip bu ev de bir prefabrik yapı. Ersin Usta Prefabrik tarafından inşa edilmiş.

10- Üç boyutlu çizimini gördüğümüz prefabrik ev tek katlı bir model.

Kolay Prefabrik Evler – Tek Katlı Prefabrik Ev 40 m2 (1+1) Dış Cephe Betopan Yalı Baskı Kaplama :  tarz Evler, Klasik
Kolay Prefabrik Evler

Tek Katlı Prefabrik Ev 40 m2 (1+1) Dış Cephe Betopan Yalı Baskı Kaplama

Kolay Prefabrik Evler

11- Bir diğer dijital çizim örneğinde oldukça küçük olmakla birlikte sıra dışı bir prefabrik yapı bulunuyor.

12- Ka Mühendislik imzasını taşıyan bu şirin prefabrik villa tasarımına göre inşa edilmiş. Yeşil çatısı ve açık sarı dış cephesiyle oldukça davetkar.

13- Tipik bir kırsal evi görünümündeki bir diğer örnek iki katlı bir prefabrik yapı.

14- Son örneğimiz koyu toprak tonlarındaki dış cephe rengiyle dikkat çeken üç katlı bir prefabrik yapı.

Kuloğlu Orman Ürünleri – AHSB - AHŞAP EV MODEL B:  tarz Prefabrik ev, Modern
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri
Bu prefabrik evleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!