17 parlak salon fikri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

17 parlak salon fikri

homify.com.tr homify.com.tr
HANDE KOKSAL INTERIORS – House C3 - C3 Evi: tarz Oturma Odası
Loading admin actions …

Evlerin amiral gemisi olan salonlar, dekorasyon ve mobilya seçimi konusundaki zevklerimizi sergileyebileceğimiz bir numaralı ortamdır da. Hem evlerimizin vitrini hem de kişiliğimizin bir yansıması olan salonlarımızı güzelleştirebilecek 17 parlak fikri sizin için derledik.

1. Salonu iki bölüme ayırın

Eğer salonunuz yeterince genişse, kafanızda bir sınır belirleyip sanki iki farklı odayı döşüyormuşçasına yaklaşın ve farklı kısımların işlevlerini de böyle tanımlayın. Bu kaosu önleyecek ve şekildeki gibi huzur verici bir ortam oluşmasına yardım edecektir

2. Kontrasttan korkmayın

Unlimited Design – Aialoft Ayayorgi: tarz İç Dekorasyon
Unlimited Design

Aialoft Ayayorgi

Unlimited Design

Oturma grubu denen kavrama illaki muhtaç değilsiniz. Bu örnekten görüldüğü gibi çok farklı stillere ve renklere sahip mobilyaları bir araya getirerek kendi orijinal oturma grubunuzu oluşturun.

3. Özel aksesuarlara yönelin

labofem – Black Love: tarz Ev İçi
labofem

Black Love

labofem

Salonda bitki ya da çiçek kullanmak olmazsa olmazlardan biridir, ama bunların nasıl bir saksı içinde olacağını da düşünmek lazım. Sınırlı bir bütçeye sahipseniz, böyle küçük ama zıpır bir ilaveyle salonunuzun havasını değiştirebilirsiniz.

4. TV ünitesini dikkatle seçin

Sanal Mobilya – Elit Country TV Ünitesi: tarz Oturma Odası
Sanal Mobilya

Elit Country TV Ünitesi

Sanal Mobilya

Salonu baştan döşüyorsanız, birçok modern salonda temel oryantasyon noktası haline gelmiş olan televizyonun konumu kadar nasıl bir ünite içine yerleştirileceği de önem kazanıyor. Bu piyasadaki farklı alternatiflerden sadece biri.

5. Bir çılgınlık yapın

Vago Minds Ltd. – T-shirt Duvar Saati / T Shirt Wall Clock: tarz İç Dekorasyon
Vago Minds Ltd.

T-shirt Duvar Saati / T Shirt Wall Clock

Vago Minds Ltd.

Salonunuzdan sıkıldıysanız ya da küçük bir provokasyon yapmak istiyorsanız, bu örnekteki gibi tişört görünümlü saat gibi çılgın bir ürün bulup salonun baş köşesine asın.

6. Simetriye yer verin

Elbette kişisel bir zevk meselesidir ama salonunuzun kesimi buna müsaitse, bu örnekte olduğu gibi simetrik bir tasarım ilk bakışta insanı çarpan bir görsel etki yaratabilir.

7. Özel tasarım ürünlerini bulmaya çalışın

Türkiye'de birçok tasarımcının kendine has ürünlerini homify üzerinden bulabilirsiniz. Unutmayın, evinizdeki aksesuarlar için o meşhur İsveç markasına bağımlı değilsiniz.

8. Örtüleri kullanın

HannaHome Dekorasyon – Zamanda yolculuk…: tarz Duvar & Zemin
HannaHome Dekorasyon

Zamanda yolculuk…

HannaHome Dekorasyon

Küçük bir değişiklik yapayım ama etkisi büyük olsun diyorsanız, oturma grubunuzu zenginleştirmeye çalışın. Bunun en iyi yolu da bu örnekteki gibi örtüleri ya da yastıkları kullanmak.

9. Halınızı değiştirin

HANDE KOKSAL INTERIORS – House C3 - C3 Evi: tarz Oturma Odası
HANDE KOKSAL INTERIORS

House C3 – C3 Evi

HANDE KOKSAL INTERIORS

Baştan halı tercih etmediyseniz ya da mevcut halınızından sıkıldıysanız, bu örnekteki gibi modern bir halıyla salonunuzun havasını değiştirebilirsiniz.

10. Özel bir köşe oluşturun

homify: tarz Oturma Odası

Eğer salonunuz müsaitse bir köşeyi tamamen boşaltın ve kim ne diyecek diye düşünmeden tamamen kendi zevkinize uygun mobilyalarla yeniden döşeyip özel bir ada oluşturun.

11. Televizyon duvar dibinde olmak zorunda değil

Mimoza Mimarlık – A. MORİTA EVİ ANTALYA: tarz Oturma Odası
Mimoza Mimarlık

A. MORİTA EVİ ANTALYA

Mimoza Mimarlık

Kalıpların dışına çıkın. TV ünitenizi illa duvara dayayacaksınız diye bir kural yok. Bu salondaki gibi televizyon ünitesini salonu ikiye ayıran bir paravan gibi yerleştirip, arka tarafta özel sohbetler için özel bir alan yaratabilirsiniz.

12. Kendine has ve salonunuzla uyumlu aksesuarlar kullanın

Lofthing – Üçgen beton kitap tutacağı: tarz İç Dekorasyon
Lofthing

Üçgen beton kitap tutacağı

Lofthing

Diyelim ki endüstriyel çizgiler taşıyan bir salonunuz var, burada gördüğünüz Lofthing tasarımı kitap tutacağı, küçücük bir ürün olmasına rağmen evinize gelen tüm misafirlerin ilgi odağı olacaktır.

13. Feng Shui zarafeti

Uzakdoğu'dan çıkıp tüm dünyayı saran Feng Shui prensiplerini siz de salonunuzda uygulayarak huzur verici, harmoninin egemen olduğu bir oturma odasına sahip olabilirsiniz.

14. Lambalarınızı özenle seçin

Nuevo Tasarım – Ankarada bir ev: tarz Oturma Odası
Nuevo Tasarım

Ankarada bir ev

Nuevo Tasarım

Avize ya da balon lamba ya da çıplak ampul ya da bu örnekteki gibi özel tasarım ürünü bir kafes; neyi tercih edeceğiniz size kalmış durumda ama tavandan sarkan lambaların bir salona girdiğinize ilk dikkat çeken şeylerden biri olduğunu unutmayın.

15. Vintage şıklığını evinize taşıyın

WENGE HOME – SX6153: tarz İç Dekorasyon

Ev dekorasyonunda son zamanların en büyük trendlerinden biri olan vintage trendini ıskalamayın. Hatta bunun için para vermek yerine, etrafınızdaki ihtiyarların evlerinden artık kullanmadıklarını mobilyaları toplayıp, hafif bir makyajla salonunuza dahil edin.

16. Salonunuzu enine değil dikine tasarlayın

İnce uzun bir salonunuz varsa, oturma grubunu kısa kenara yeleştirmek yerine, daha samimi bir ortam için bu örnekteki gibi bir yerleştirme formülünü değerlendirebilirsiniz.

17. Evinizde bahar havası estirin

Suave.com.tr – Monopop 4 Rulo Parça Duvar Kağıdı 50X280 Cm: tarz Duvar & Zemin
Suave.com.tr

Monopop 4 Rulo Parça Duvar Kağıdı 50X280 Cm

Suave.com.tr

Salonunuzun çehresini tamamen değiştirecek ama maliyeti çok büyük olmayan parlak bir fikir arıyorsanız, aradığınız şey duvar kağıdı olabilir. Böylesine cıvıl cıvıl bir duvarın ruh halinize yapacağı olumlu etkileri bir düşünsenize. 

Bu fikirleri beğendiyseniz, ’Sohbete giden kestirme yol: İki koltuk, bir sehpa’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu fikirlere sizin de ekleyecekleriniz varsa yorum kutucuğunu kullanabilirsiniz.
Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!