Köşe takımlarıyla salonunuzu güzelleştirmenin 15 farklı yolu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Köşe takımlarıyla salonunuzu güzelleştirmenin 15 farklı yolu

Homify TR Homify TR
homify: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Oturma odalarımız evlerimizde en çok zaman geçirdiğimiz yaşam alanlarımız. Bu yüzden de tasarımlarında hem odanın sosyal kapasitesine, hem kişisel zevklere, hem estetiğe, hem işlevselliğe, hem de konfora hitap eden bir dizaynın uygulanması gerekiyor. Bu her zaman öyle kolay değil elbette. Ama küçük salonları genişleten, büyük salonlara ferah bir görünüm katan hem kullanışlı, hem konforlu, hem de oldukça şık olan köşe takımları oturma odaları ve salonlarımızda çoğu zaman kurtarıcımız oluyor. İşte köşe takımlarıyla salonunuzu daha da güzelleştirmenin 15 farklı yolu…

(Oturma odanızı yeniden düzenlemek ve dekore etmek istiyorsanız Oturma odası ve dekorasyon: Nasıl olmalı? isimli yazımızdan da faydalanabilirsiniz.)

Renkli ve canlı

Dekor Ustam ev yenileme , tadilat ve tamirat hizmetleri Modern Oturma Odası Dekor Ustam Modern
Dekor Ustam

Dekor Ustam ev yenileme , tadilat ve tamirat hizmetleri

Dekor Ustam

Salonunuzu hareketlendirmenin bir diğer yolu da köşe koltuğunuzun rengini canlı ve enerjik renklerden seçmek. Diğer dekorasyon öğelerine uyumlu bir tasarım resimdeki gibi pozitif enerji yayan salonlar yaratır. 

Farklı ve işlevsel tasarım

Trabcelona Design – münih corner: modern tarz , Modern
Trabcelona Design

münih corner

Trabcelona Design

Trabcelona Design tarafından tasarlanmış bu salonun zarif ve şık karakterini veren dekorasyon öğesi köşe koltuk hem beyaz seçimiyle hem de işlevsel, seçkin ve huzur veren farklı tasarımıyla dikkat çekiyor. 

Kapitonenin güzelliği

Trabcelona Design – ancona corner: modern tarz , Modern
Trabcelona Design

ancona corner

Trabcelona Design

Renk seçimleriyle, dokusuyla ve aksesuar seçimlerene varan ince ayrıntılarıyla bir tasarım dehası niteliğinde olan bu salonun da başrolü elbette kapitonenin tarih boyunca değişmeyen estetiğini modern dokunuşlarla harmanlayan köşe takımı. 

Şık, sade, modern

Sade dizaynlı oturma odalarından hoşlanıyorsanız Niyazi Özçakar İç Mimarlık tarafından tarafından dizayn edilen bu oturma odasını da seveceğinizden eminiz. Dikdörtgen şeklinde uzanan salonun daralmaması için köşe koltuk tercih edilmiş.

Heybetli ve ferah

Ankarada bir ev Modern Oturma Odası homify Modern
homify

Ankarada bir ev

homify

Köşe koltuklar her zaman dar alanları güzelleştirmek ve genişletmek için kullanılmıyor elbette, bu tarz koltuklar estetik sebeplerle de tasarıma renk ve hareket katar. Nuevo Tasarım'ın imzasını taşıyan bu geniş salon tasarımında da heybetli bir köşe koltuktan faydalanılmış. 

İhtişamın lüksle, estetiğin ağırbaşlılıkla buluşması

Sıradaki salon ihtişamın, lüksün, estetiğin ve ağırbaşlılığın bir araya gelmesiyle oluşmuş. Yüksek tavanlı, doğal malzemelerle klasik tarzda uygulanmış bir mimaride U şeklinde uzanan modern bir dokunuş olarak bu heybetli koltuk takımı kullanılmış. 

Çatı katı huzuruna yakışır koltuk seçimi

Eklektik Oturma Odası homify Eklektik

Sade ve modern iç mimari tasarımlardan hoşlananlar, odanın sıkıcı ve boğucu olmaması için küçük ayrıntılarla dizaynlarını hareketlendirme yoluna gidiyor ve bunun sonucunda örnekteki gibi çok başarlı sonuçlar doğuyor. Sade odaya  ağırbaşlı bir sarı tonu ve desenli koltuklarla hareketli bir dokunuş. 

Modern bir ihtişam ve konfor örneği

Resimdeki bu turuncu beyaz köşe koltuksa hem sıradışılığı, hem modernliği, hem konforu, hem de işlevselliği sonuna kadar bünyesinde toplamış ve estetik açıdan da büyüleyici bir güzelliğe sahip. 

Mavinin tonları

Voltaj Tasarım tarafından tasarlanan bu salondaysa en dikkat çeken şey şüphesiz mavi tonlarının birbirleriyle uyumlu ve iç içe geçişli kullanımı. Orta sehpayla köşe koltuğun hem yerleşim hem de renk açısından uyumları göz dolduruyor. 

Huzurlu bir enerji

Ferahlığın adresi Akdeniz Oturma Odası İdea Mimarlık Akdeniz
İdea Mimarlık

Ferahlığın adresi

İdea Mimarlık

İdea Mimarlık imzasını taşıyan bu işlevsel ve konforlu uygulama da yumuşak özellikleri ve huzurlu bir enerji veren yapısıyla öne çıkan tasarımlar arasında. Bu huzurlu tasarımda L koltuğun payı büyük. 

Klasik bir tat

Kahve tonlarının ağırbaşlı karakterine uygun olarak dizayn edilen bu salonun süet köşe koltuğu takımı odanın genel karakterini tamamlayan ve yaşam alanında klasik bir tat bırakan ana unsur. 

Gri ve morun sıradışı dansı

homify: modern tarz , Modern

Detay Mimarlık tasarımlarından biri olan bu salonda gri ve morun mükemmel ve sıradışı uyumuyla karşılaşıyoruz. Köşe koltuk takımı yaşam alanını genişletirken takımın en dikkat çekici öğesiyle kapitoneli berjeri elbette. 

Dinlendirici bir loşluk

Aydınlatmasından mobilya seçimine kadar her şeyin özenle dinlendirici ve sakin bir yaşam alanı yaaratmak için uygulandığı bu salonda kahverengi tonlarının doğru kullanımının da bir örneğini görüyoruz. 

Konforlu ve fonksiyonel

homify: modern tarz , Modern

Aykuthall Architectural Interiors tarafından dizayn edilen grinin hakim olduğu bu oturma odasında da gri köşe koltuklar elbette başrolde. Koltuklar kırmızı yastıklarla renklendirilerek odaya canlı ve hareketli ama bir o kadar da sade bir şıklık katılmış. 

Az yer kaplayan işlevli bir köşe koltuk

OSMANOĞULLARI MOBİLYA – Osmanoğulları Mobilya: modern tarz , Modern
OSMANOĞULLARI MOBİLYA

Osmanoğulları Mobilya

OSMANOĞULLARI MOBİLYA

Osmanoğulları Mobilya ürünlerinden biri olan bu köşe koltuksa, alışılmışın dışında, daha az yer kaplayan ama daha işlevli yapısıyla dikkat çekiyorç Küçük salonlar için ideal olan bu köşe koltuk yüksek ayaklarıyla da ferah bir yapıya sahip. 

Bu yazıdaki köşe takımlarından siz en çok hangisini beğendiniz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!