Banyoda ahşap kullanımının 12 çarpıcı örneği

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Banyoda ahşap kullanımının 12 çarpıcı örneği

Homify TR Homify TR
HANDE KOKSAL INTERIORS – House E - E Evi:  tarz Banyo
Loading admin actions …

Banyo tasarımlarında ahşap malzeme kullanımı pek yaygın bir tercih olmasa da, suya dayanıklı ahşap teknolojisi geliştikçe elbette ahşabın o vazgeçilmez dokusu banyoları da daha sık ziyaret etmeye başladı. Eğer hem doğal görünümlü, hem modern, hem estetik ve şık, hem de sıradışı bir banyonuz olsun istiyorsanız gerek banyo dolaplarında gerek duvar ve yer döşemelerinde ahşap malzeme kullanmayı mutlaka düşünmenizi tavsiye ediyoruz çünkü ortaya çıkan sonuçlar bir harika. Aşağıda sizin için iyi tasarımlı banyoları kusursuzlaştıran 12 ahşap kullanımını derledik. 

(Ahşabın güzelliğinden vazgeçemeyenlerdenseniz Mutfak dekorasyonunda ahşap şıklığı isimli yazımıza da mutlaka bekleriz.) 

Büyüleyici bir doku

Engel & Völkers Bodrum – Engel & Voelkers Bodrum:  tarz Banyo
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Bu büyüleyici banyoya sahip olduğu karakterli dokuyu kazandıran ana unsur elbette içeriye sauna havası da katan boydan boya ahşap duvarlar ve yer döşemeleri. 

Ahşap banyo dolapları

Daire Tadilatları  – Kartaldekorasyon:  tarz Banyo
Daire Tadilatları

Kartaldekorasyon

Daire Tadilatları

Sıradan bir banyoyu sıradışı ve çekici hal getirmek istiyorsanız bu örnekteki gibi tasarımıyla dikkat çeken ahşap banyo dolapları kullanabilirsiniz. Aralıklı dolap yerleşimi tasarımı güzelleştiren ayrıntılardan yalnızca biri. 

Tek cephede çarpıcı dokunuş

Ev TAdilatları – #Bağcılardekorasyon:  tarz Banyo
Ev TAdilatları

#Bağcılardekorasyon

Ev TAdilatları

Banyoda ahşap kullanımı aslında oldukça incelikli ayrıntılarla göz alıcı ve çarpıcı bir hale gelebilir. Resimdeki banyoda da bunun bir örneğini görüyoruz. Küvet ünitesinin tek cephesinin raflı bölümündeki ahşap kaplama tüm odanın dokusunu değiştiriyor.

Ahşap kaplama küvet ünitesi

Tasarımında Kerim Çarmıklı İç Mimarlık imzası bulunan bu estetik banyoya kim sahip olmak istemez ki? Ahşap dokunun banyoya nasıl bir estetik katabileceğinin bir göstergesi olan bu banyonun küvet ünitesi tamamen ahşap kaplanmış. 

Desenli ahşap lavabo tezgahı

Nuevo Tasarım – ​Türkiye gençlik ve spor bakanlığı:  tarz Banyo
Nuevo Tasarım

​Türkiye gençlik ve spor bakanlığı

Nuevo Tasarım

Nuevo Tasarım'ın dizayn ettiği bu banyoda ise lavabo tezgahının desenli ahşaptan seçilmesi banyonun tüm dokusunu değiştiriyor ve ona ağırbaşlı ve sıradışı bir karakter kazandırıyor. 

Benzersiz bir tasarım

Bu sıradışı banyo ise tam olarak tasarım dehası uygulamalarla hem benzersiz hem de büyüleyici bir görünüme sahip. Doğal görünümlü rabıta yerler ve masa şeklinde dizayn edilmiş ahşap lavabo tezgahı en ık ayrıntıların başında geliyor. Tasarımda Hakan Helvacıoğlu imzası var. 

Mermer ve ahşabın dansı

Banyoda mermer kullanımı klasik ve seçkin tasarımlar için vazgeçilmezdir elbette, ama mermerin ahşapla birarada kullanılması banyonuza hem ayrıntılı bir tasarım dokusu hem de modern bir estetik kazandıracaktır. 

Ahşap çerçeveli jakuzi

VERA DUŞ – ARAS:  tarz Banyo

Vera Duş ürünlerinden biri olan bu oval jakuzinin estetik ve alışılmadık görünümü şüphesiz jakuzi ünitesini çevreleyen ahşap çerçevenin varlığı sayesinde elde edilmiş. 

Sade, ferah ve kendine has bir atmosfer

Sıradışılığın gösterişle değil tarz sahibi bir tasarımla ilgili olduğunun kanıtı olan bu banyoda kullanılan ahşap panel ferah bir yapıya sahip olan banyonun genel havasına hareket katıyor. 

Tepeden tırnağa ahşap

Sıradaki banyo tasarımıysa İtalya'dan. Ahşabın güzelliğinden ve doğal ve modern estetiğinden sonuna kadar faydalanılmış olan bu dizaynda sadece duvarlarda ve yerlerde değil, aynı zamanda lavaboda ve lavabo tezgahında da ahşap kullanılarak doğal etki çarpıcı bir hale getirilmiş. 

Parlak asalet

Bu banyodaki cilalı ahşap görünümüyse yaşam alanına seçkin ve asil bir hava katıyor. Boydan boya uzanan bu kaplama pırıltısıyla ve renginin ağırbaşlılığıyla dikkat çekiyor. 

Rahatlatıcı loş etki

Ahşap dokunuşların tüm özelliklerinden tepeden tırnağa yararlanan br diğer banyo örneğiyle karşı karşıyayız. Oluklu ahşaptan oluşan duvarlar ve bu dokuya uygun seçilmiş mobilyalar sarı ışıkla birleşerek rahatlatıcı bir loşluk yaratıyor. 

Bu ahşap banyolardan siz en çok hangisini beğendiniz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!