Küçük mutfaklar için Türk evlerinden aynen alabileceğiniz 8 fikir | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Küçük mutfaklar için Türk evlerinden aynen alabileceğiniz 8 fikir

umit atdağ umit atdağ
ETİLER KONUT Modern Mutfak GENT İÇ MİMARLIK Modern
Loading admin actions …

Mutfak  dekorasyonları yapılırken her ev hanımı en geniş odanın mutfak olarak dekore edilmesini ister. İmkanlar dahilinde geniş odalar mutfak olarak tasarlanırken  geniş mutfakların dışında küçük odalar da mutfak olarak dekore edilir. Küçük mutfaklarda yapılacak dekorasyon oldukça zor ve meşakkatlidir. Küçük bir odayı mutfak haline getirirken öncelikle her alanı santim santim dekorasyonun içine katmak  gereklidir. Tüm ölü alanları kullanarak en geniş mutfaklar  dekore edilse dahi mutfağın şık ve zarif bir mutfak kadar bir yaşam alanı da olması gereklidir. Bu gün Türkiye'de yer alan ve zarafeti ile gören herkesi etkileyen küçük mutfakları inceliyoruz.  Bu mutfaklardan hoşunuza gideni evinizde aynen kopyalayabilirsiniz.

Neon aydınlatmalar

Fatma hanımın mütevazi evine coşku kattık Modern Mutfak Damla Yapı Teknik Modern Ahşap Ahşap rengi
Damla Yapı Teknik

Fatma hanımın mütevazi evine coşku kattık

Damla Yapı Teknik

Küçük bir mutfağı öyle bir tasarımla dekore etmelisiniz ki mutfağın küçük olması geri planda bırakılmalıdır. Bu mutfakta olduğu gibi beyaz duvarlar ve lşık tasarımı neon tavan lambaları ile aydınlatarak evinizde mutfağınızda farklı bir dünya yaratabilir, mutfağınızın evin en aydınlık alanı haline getirebilirsiniz.

Basit tasarımlar

Luce mutfak&banyo – Luce mutfak&banyo: modern tarz , Modern
Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Özellikle stüdyo dairelerde karşılaştığımız  yer azlığı nedeni ile yapılan küçük mutfakları çok basit tasarımlar iel çok şık mutfaklar haline getirebiliriz. Resimde yer alan basit tasarımlı minik mutfak bir mutfağın yapacağı her görevi yerine getirebilecek kapasiteye sahip.

Mutfak masası

Nilgun & Turgut Alibabaoglu Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Nilgun & Turgut Alibabaoglu

Bilgece Tasarım

Mutfağınız küçük ise mutfak masasını mutfak tezgahını genişletmek için kullanabilir, entegre masa ile mutfağınızın mükemmelliğini artırabilirsiniz. Ahşap yoğunluklu olarak yapılan bu masa evinizde çok şık bir mutfağa sahip olmanızı sağlayacaktır.

Zarafet ve hacim

Mutfağınızın zarafetinin artırılması için küçükte olsa farklı tasarımlar yapmalısınız. Resimdeki gibi estetik açıdan oldukça şık tasarımlı bir mutfak tercih ederek mutfağınızın kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz. Renk seçimleri ile mutfağınızı çok şık görünen bir mutfak haline getirmek sizin elinizde.

Ferah ve aydınlık

homify

Küçük mutfaklarda pencere boyutları hep minimal ölçülerdedir. Bu nedenle aydınlık bir mutfaktan çok kasvetli bir havaya sahip olurlar. Bu durumun önüne geçmek için resimdeki gibi özel bir aydınlatma tasarımı yapabilir ve ferah olduğu kadar ışıl ışıl bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Doğru yerleşim

Mekan Tasarımı Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Mekan Tasarımı

Bilgece Tasarım

Mutfağın boyutu ne oılursa olsun doğru bir yerleşim yapmadığınızda mutfağınız daralacaktır. Bu resimdeki gibi doğru bir yerleşim planına sahip mutfak dekorasyonu yapmak için bu mutfağı evinize aynen kopyalayabilir, mutfağınızda geniş bir hareket alanı bırakabilirsiniz.

Köşegen mutfaklar

Geniş bir mutfak için mutfaktaki tüm ölü alanlar dekorasyonun içine katılmalı, gerekirse  köşegen geometrilere sahip mutfaklar oluşturulmalıdır. Bu mutfakta olduğu gibi her alanı kullanarak yapacağınız bir mutfak size geniş bir mutfak ve yaşam alanı imkanı sunacaktır.

Mutfak barları

Luce mutfak&banyo – Luce mutfak&banyo: modern tarz , Modern
Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Mutfağınız yemek masası konulamayacak kadar küçükse mutfak barlarını tercih etmeli, duvarlara monte edeceğiniz barlar ile mutfağınızı daha kullanışlı hale getirmelisiniz. Bu sayede mutfağınızın  işlevselliğini artırmış olursunuz.

Bu küçük mutfakları siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!