Renk kullanımıyla öne çıkan şık bir daire

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Renk kullanımıyla öne çıkan şık bir daire

Homify TR Homify TR
Modern Banyo homify Modern
Loading admin actions …

Renklerle aranız nasıl? Canlı renk tutkunlarından mısınız yoksa daha sade ve nötr renklerin hakim olduğu dekorasyonları mı seviyorsunuz? Hangi tarz ve tonlardaki renklerden hoşlanıyor olursak olalım, iyi bir dekorasyon yaratmanın temel kurallarından biri de renkleri doğru kullanmaktır. Eğer bir odayı baştan aşağı canlı renklerle doldurursanız yaşam alanını oldukça yorucu ve bunaltıcı bir hale getirebilirsiniz. Bunun tam tersini yaptığınızda da, yani tüm yaşam alanınızı basit ve nötr renklerle donattığınızda da ortaya bir hayli sıkıcı bir atmosfer çıkması olası. İşte bunun için renklerin nasıl kullanıldığı, zıt renkler arasında kontrast yaratabilmek, uyumu ve uyumsuzluğu şık bir şekilde dekorasyona yedirebilmek ve renkler arasında sofistike geçişler yapabilmek dekorasyonun niteliğini belirleyen temel unsurlardan biridir. Bugün sizlerle tam da bu konuda ders niteliğinde bir tasarımı inceleyeceğiz. VRLWORKS tarafından dizayn edilen bu evin en dikkat çekici özelliği dekorasyonun bütünlüğünü oluşturan renklerin doğru kullanılarak göz alıcı yaşam alanları yaratılması.

Turuncu mutfak

Modern Mutfak homify Modern

Evin en çarpıcı yaşam alanlarından biri mutfak. Çok geniş olmayan bir alana sahip bir mutfağınız varsa ve bu alanı canlandırmak istiyorsanız ama sıkış tıkış ve boğucu hale getirmek istemiyorsanız bu örnek mutfağın size ilham vereceğine eminiz. Yerleşim açısından son derece sade ve fonksiyonel bir yapıya sahip olan dekorasyonun en can alıcı noktası renk tercihi olmuş. Beyaz tezgahla capcanlı ve neşe dolu bir kontrast yaratan parlak turuncu mutfak dolapları atmosfere pozitif enerji ve hareket katıyor.

Kontrast ve ferahlık

Modern Banyo homify Modern

Turuncu renk sıcaklığı ve samimiyeti banyoda da etkisini sürdürmeye devam ediyor. Krem tonlarının beyaz, siyah ve turuncu ile harmanlanarak hoş bir kontrast yaratıldığı banyoda renk çeşitliliği ve kullanımı kadar tasarım da dikkat çekiyor. Uzunlamasına genişleyen banyo alanı şeffaf cam kapılı bir duşakabin ve geniş ikili modern lavabo ünitesi ile dizayn edilmiş. Lavabo tezgahının üzerindeki çiçekler ise banyoya şıklık ve canlılık katan bir detay olarak hemen gözümüze çarpıyor.

Işıklandırma etkisi

Modern Oturma Odası homify Modern

Renk kullanımını kusursuz hale getiren ve renk tercihlerini vurgulayan en önemli tasarım unsurlarından biri de pek tabii ki ışıklandırma üniteleridir. Evlerimizde kullandığımız ışıklandırma unsurlarını seçerken yaşam alanlarımızda hakim olan renk ve dokuya uyumlu bir tercih yapmamız gerekir. Beyaz ve nötr renklerle yumuşak sarı tonlarının hafif geçişlerle iç içe geçtiği bu oturma odasında da aydınlatma üniteleri, spot lambalar ve ışıklandırmanın tonu dekorasyonla harmanlanacak ve tasarımı daha da çarpıcı hale getirecek şekilde dizayn edilmiş ve uygulanmış.

Koridor dekorasyonu

Modern Koridor, Hol & Merdivenler homify Modern

Işıklandırmanın renkler ve doku üzerindeki büyüsünü evin koridor alanında da görebiliyoruz. Loş ve sofistike bir şıklık yaratırken aynı zamanda da son derece aydınlık ve ferah bir atmosfer sağlayan aydınlatma üniteleri, duvarlardaki resim ve tablolara eşlik ediyor.

Duvar panelleri

Modern Yatak Odası homify Modern

Evin ebeveyn yatak odasında da yaşam alanını renklendirmek ve karizmatik ve ağırbaşlı bir atmosfer yaratmak için oldukça dikkat çekici bir yöntem kullanılmış. Duvarı ve tavanı kaplayan dekoratif duvar paneli, yumuşak tonlarla döşenmiş olan odaya asil bir dokunuş niteliğinde.

Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!