Televizyonu nereye ve nasıl koysam acaba? Türk evlerinden 15 güzel fotoğraf

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Televizyonu nereye ve nasıl koysam acaba? Türk evlerinden 15 güzel fotoğraf

homify.com.tr homify.com.tr
Asortie Mobilya Dekorasyon Aş.  – MİHRACE TV ÜNİTESİ:  tarz ,
Loading admin actions …

Alternatifleri olmakla birlikte Türkiye’deki birçok salonun vazgeçilmez unsuru televizyondur. Ama teknolojinin gelişmesiyle birlikte boyutları da büyüyen televizyonların nasıl ve nereye yerleştirileceği önemli bir dekorasyon kararı haline geldi. Bu yazıda salonunda televizyonu nasıl bir düzenleme içinde yerleştireceği konusunda kafası karışık olan okurlarımız için Türkiye’deki evlerden 15 çılgın fikri bir araya getirdik.

1. Klasiğin büyüsü

Açık renkli ve gayet zarif görünen bu televizyon ünitesi, evinde klasik tarzı sevenler için bire bir. Burada görüldüğü gibi TV ünitesini dekoratif eşyalarınız için açık bir vitrin gibi de kullanabilirsiniz.

2. Kelebek gibi

Füme Mobilya – Kelebek Tv hardal:  tarz Oturma Odası,
Füme Mobilya

Kelebek Tv hardal

Füme Mobilya

Füme Mobilya’dan çılgın fikirlere açık olanlar için çılgın bir televizyon ünitesi tasarımı. Gerek simetri duygusu, gerekse de alışılmadık şekliyle salonun baş rolünü üstlenmeye aday.

3. Modern TV ünitesi

MİA MOBİLİ – Mia Mobili Tv Ünitesi:  tarz Oturma Odası,
MİA MOBİLİ

Mia Mobili Tv Ünitesi

MİA MOBİLİ

Evinde daha modern bir tarzı tercih edenler için, enine değil dikine bir tasarıma sahip olan ve aynı zamanda vitrin işlevi de gören böyle bir set ideal olabilir.

4. Sanat eseri gibi

TV yerleştirmede uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri de tek bir duvarın tamamını evin geri kalanından farklı biçimde tasarlayıp televizyonu bu duvarda bir sanat eseri gibi yerleştirmek olabilir.

5. Sade ve zarif

Televizyon için illâki bir TV ünitesine de ihtiyacınız yok elbette. Bu salondaki gibi daha basit ama çok şık görünen bir düzenleme eşliğinde televizyonunuzu duvara asmak da çözümlerden biri.

6. Enine yerleştirme

İnce uzun salonlarda televizyonu merkez alan dikine bir düzenleme yerine bu örneği takip ederek salonun içinde adacıklar yaratabilir, televizyonu da uzun duvarlardan birin asabilirsiniz.

7. Geometri

TV yerleştirirken ya da TV ünitesi tasarlarken dikkat edeceğiniz şeylerden biri de bu örnekteki gibi rahatlatıcı bir geometri hissidir. Hele de her şeyin düzenli olmasına özellikle dikkat eden bir tipseniz.

8. Şömine üstü TV

yücel partners – D&S Altaş Home:  tarz Oturma Odası,
yücel partners

D&S Altaş Home

yücel partners

Olanağı olanlar için şahane bir görsel tablo. Üstte kitaplık, ortada televizyon, altta ise bu huzur verici manzarayı tamamlayan, yatay bir şömine görüntüsü.

9. Paspartu

Luce mutfak&banyo – Luce mutfak&banyo:  tarz İç Dekorasyon,
Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Televizyonunuzun değerli bir resim olduğunu düşünün. Çerçeve değilse bile hoş bir paspartu içine yerleştirmek güzel bir fikir olmaz mıydı?

10. Manzaranın devamı gibi

Origami Mobilya – Salon Tasarımı:  tarz Oturma Odası,
Origami Mobilya

Salon Tasarımı

Origami Mobilya

Geniş pencereleri olan, doğanın içinde mustakil bir eviniz varsa, televizyon ünitesine de çok kafa yormanıza gerek kalmıyor. Manzarayı hesaba katınca, evin genel çizgisine uygun düşecek bir konsolun üzerine koyulan bu televizyonu belki hiç izlemeyecek bile evsahipleri.

11. Ahşap üstü

ARTHUR&MILLER – ZEN BODRUM:  tarz Oturma Odası,
ARTHUR&MILLER

ZEN BODRUM

ARTHUR&MILLER

Bodrum’da bir yazlık için çizilen bu projede televizyonun baş rolde olmadığını ama evin genel sıcaklığına uyum sağlayan yatay ahşap platformun üzerinde çok hoş bir estetik görünüm sağladığını görüyoruz.

12. Avangart TV ünitesi

Yerli bir üreticinin elinden çıkan bu TV ünitesi evinde bu tarz avangart mobilyaları ve gösterişi sevenler için ideal çözüm olmaya hazır.

13. Tam teşekküllü bir ünite

Trabcelona Design – Grant TV ünitesi:  tarz Oturma Odası,
Trabcelona Design

Grant TV ünitesi

Trabcelona Design

Minimalist tasarımlarından köşe bucak kaçanlar için bundan daha ideal bir düzenleme olamazdı herhalde. Bu tam teşeküllü mobilya sadece televizyon koymaya yaramıyor, çokyönlü bir ürün olarak kitaplıktan tutun da vitrine kadar birçok ürünün işlevini üstlenebiliyor.

14. Kitaplık ve TV ünitesi bir arada

Salonunda hem kitaplarını, hem televizyonunu koyacak yer arayanlar için ideal bir ürün de bu ünite olabilir. Duvarın neredeyse tamamını kaplayan bu TV ünitesi birçok sorunu aynı anda çözen, zarif ve özel bir ürün.

Bu çılgın televizyon fikirlerini beğendiyseniz, ’Dikkat çeken TV ünitesi modelleri” başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu televizyon fikirlerine sizin de ekleyecekleriniz varsa yorum kutucuğunu kullanabilirsiniz.
Casas inHAUS:  tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!