İç açıcı bir mutfak mı istiyorsunuz? Hemen yapmanız gereken 15 şey! | homify

İç açıcı bir mutfak mı istiyorsunuz? Hemen yapmanız gereken 15 şey!

nihal e. nihal e.
homify Akdeniz Mutfak
Loading admin actions …

Mutfağınızın ferah ve iç açıcı gözükmesini istiyorsanız eğer aşağıda sizin için derlediğimiz başlıkları inceleyebilirsiniz.

​1- Beyaz dolaplar

Mutfak Uygulamalarımız Akdeniz Dekorasyon Modern Mutfak
Akdeniz Dekorasyon

Mutfak Uygulamalarımız

Akdeniz Dekorasyon

Beyaz renk temizliği simgelediği gibi aynı zamanda mekanları daha ferah gösterir. Bu nedenle iç açıcı bir mutfak için beyaz dolapları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Fotoğraftaki mutfak tasarımı Akdeniz Dekorasyon imzasını taşıyor.

​2- Gösterişli aydınlatma

Konuklarınızı mutfağa adım atar atmaz etkilemek istiyorsanız gösterili bir aydınlatma kullanabilirsiniz. Ya büyük bir lamba ya da modern tavan aydınlatmaları ile tüm bakışları mutfağınıza çekmek mümkün. Fotoğraftaki mutfak Tepeli İç Mimarlık tasarımıdır.

​3- Tavanda mavilik

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi homify Akdeniz Mutfak
homify

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

homify

Beyaz dolaplar favoriniz olsun. Peki nerelerde renk kullanılmalı? Örneğin tavanda? Neden olmasın! Fotoğraftaki mutfak Akdeniz stilinin tüm özelliklerini taşıyor. Özellikle denizi ve gökyüzünü çağrıştıran mavilikler tavanın kirişlerine çok yakışmış.

​4- Bahar çiçekleri

Bu başlık çok basit bir öneri. Dolayısıyla hemen uygulamanız mümkün. İç açıcı ve cazip bir mutfak masasının üzerinde mutlaka çiçek olmalı. Özellikle rengarenk bahar çiçekleri sofranızı daha davetkar hale getirecek.

​5- Yaratıcı aksesuarlar

Mutfağınızı daha güzel hale getirmek için mutlaka çok para harcamanıza gerek yok. Emin olun, el emeği ürünler hem mutfağınıza sizden bir şeyler katar hem de çok daha anlamlıdır. Bu örnekte farklı fincanlar yapılma lambalar ile duvara asılmış el çizimleri görüyoruz.

​6- Doğal aydınlatma

Sadece mutfakları değil, tüm mekanları en iyi aydınlatan şey hiç şüphesiz gün ışığıdır. Bu nedenle mutfağınızda pencere bulunuyorsa eğer çok şanslısınız. Özellikle tezgah kısmına denk gelen pencereler iş yaparken hem size bir manzara olur hem de ferah bir etki yaratır.

​7- Rengarenk zemin

Kitchen deDraft Ltd İskandinav Mutfak Kauçuk Rengarenk

Mutfağımda hiç renk yok diye üzülüyorsanız dert etmeyin. Her ne kadar ferah bir mutfak için ağırlıklı olarak açık tonlar tercih edilmeliyse de renk kullanabileceğiniz yerler var. Örneğin zeminde her türlü rengi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu örnekte zemin malzemesi kauçuktan yapılmış.

​8- Daha çok desen

Mutfakta kullanmaktan korkmamamız gereken şeylerden biri desenlerdir. Hem mutfağa kırsal bir tarz katar hem de iç açıcı renkleriyle ortama tazelik verir. Bu örnekte hem zeminde hem perdelerde hem de diğer tekstil ürünlerinde farklı desenler kullanılmış.

​9- Cam duvarlar

Mutfakta pencere sahip olmanın avantajlarından bahsettik. Peki işi daha ileriye götürüp tüm duvarları camla donatmaya ne dersiniz? Özellikle büyük ve yeşil bir bahçeniz varsa tüm manzarayı mutfağa taşıyabilirsiniz.

​10- Ahşap sıcaklığı

Ahşap malzeme olarak bulunduğu her mekana sıcak bir etki sağlar. Çünkü doğal bir malzemedir ve ton olarak yumuşak bir görünüme sahiptir. Bu nedenle mutfağınıza ahşap malzemeyi bolca kullanmaktan sakınmayın.

​11- Renk uyumu

Mutfağınızın sadece belli bir noktasında baskın bir renk kullandıysanız eğer dekorasyonun kalanıyla sırıtmaması için aynı rengi başka bir şeyde kullanın. Bu örnekte iç duvar kaplaması koyu kırmızı renginde. Aynı tondaki modern sandalye ile güzel bir ikili olmuşlar.

​12- Şık yemek masası

Akşam yemeklerinizi mutfakta yiyorsanız eğer yemek masasını her zaman özenle hazırlayın. Böylece mutfağı yemek odası şıklığına yaklaştırabilirsiniz.

​13- Siyah beyaz karo

Siyah ve beyaz hiçbir zaman modası geçmeyen bir ikilidir. Dolayısıyla siyah beyaz yer döşemesini her daim rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

​14- Geniş oturma alanı

LBC İNŞAAT-EMEK 58 CAD. KONUT PROJESİ vanetta küchen Modern Mutfak
vanetta küchen

LBC İNŞAAT-EMEK 58 CAD. KONUT PROJESİ

vanetta küchen

Eğer imkanınız ve boş yeriniz varsa mutfağa geniş bir oturma alanı yapın. Böylece mutfak sadece yemek hazırlanılan bir yer değil aynı zamanda salon rahatlığına kavuşur.

​15- Mermer cazibesi

Mutfak tezgahı ve iç duvarda kullanacağınız malzeme için mermer cazibesi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Eskimiş bir mutfağın renkli dönüşümü' başlığını okuyabilirsiniz.

Bu iç açıcı mutfakları siz de beğendiniz mi?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!