Türkiye'den bir firmadan bahçeleriniz için ilham verecek kamelya modelleri | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Türkiye'den bir firmadan bahçeleriniz için ilham verecek kamelya modelleri

Meral Eser Meral Eser
KM-125 KAMELYA KAYALAR AHŞAP KERESTE ÜRÜNLERİ Asyatik
Loading admin actions …

Yaz aylarını havadar alanlarda geçirmeyi tercih edenler için bahçe düzeni önem taşıyor. Kullanım ihtiyacına uygun kamelya modelleri ise güneşli havanın keyfini çıkarmak isteyenlere ilham veriyor. Bu yazımızda Türkiye'den bir firmadan bahçeleriniz için ilham verecek kamelya modellerini bir araya getirdik. Bahçeli evler için ideal kamelya modellerini bulabilir, uygulanacak alana göre farklı ebatlarda sipariş verebilirsiniz. Kullanıcı kişi sayısına göre dizayn edilebilecek kamelya modellerini daha yakından tanımak için alt başlıklara göz atalım.

1. Her bahçeye uygun model

Bahçelerin kullanımı havaların ısınmasıyla beraber arttı. Dolayısıyla bu gördüğünüz örnekteki gibi ahşap kamelya ve çardak modellerine rağbet artıyor. Bahçelerinde muntazam vakit geçirme fırsatı yakalamak istiyorsanız, dekoratif bitki ve ağaçların arasında yeşilin tazeliği ve ferahlığını hissedecek bir kamelya modeli dizayn ettirebilirsiniz. Bunun için uygulanacak alan ölçüleri alınır ve kullanıcı sayısı belirlenir. homify'da peyzaj mimarları tarafından dizayn edilen nefis bahçe örneklerini takip edebilir, ilginizi çeken fikirler bulabilirsiniz.

2. Hesaplı ve kullanışlı

Kamelya modelleri kolayca monte edilebiliyor ve çok uğraştırmadan sökülebilir. Mevsimlik ihtiyaçlara uygun dizayn edebilir ve fonksiyonel özellikleri ile değerlendirebilirsiniz. İhtiyaç duyulduğunda sökülebilen bu modeller hem hesaplı hem de kullanışlı. Özel kurulum becerisi gerektirmeden sipariş üzerine hazırlatabilir ve uygun alan ölçüleri alınarak dizayn ettirebilirsiniz. Estetik unsurlarla şıklık kazandırılan bu kamelya modeli, oryantal dokunuşlarla daha da cazip hale getirmek isteyenlerin ilgisini çekebilir.

3. Kullanıcı sayısına göre sipariş

Arzu edildiğinde daha fazla kullanıcı sayısına göre dizayn edilebilen kamelyalar için, çokgen formlarla oturma alanı için dizayn edilen bank sayısı arttırılabilir. Önemli olan uygulanacak bahçe alanının ayrılması ve kullanım ihtiyacına uygun tasarlanması olacaktır. Bir veranda ya da terasa sahip olmayanlar için alternatif havadar oturma alanı olarak da değerlendirilebilir. Örnek görseldeki ahşap kamelya modeli her bahçeye yakışacak bir tasarıma sahip.

4. Taş zemin kaplama

Burada ise ahşap kamelya modeli için tasarlanan doğal taş zemin uygulama aşaması görülüyor. Natürel dokuların uyumu ve ahengi içinde bulunduğu doğa ile muntazam bütünlük sağlayacaktır. Huzur veren ferah bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız natürel dokular ve doğal malzemeleri kullanabilirsiniz. Daha sıcak bir atmosfer oluşturması açısından ahşabın şekil alabilirliğinden faydalanabilirsiniz. 

5. Çocuklu aileler için bahçe güvenliği

Çocuklu aileler için bahçe güvenliğinin yanı sıra, korkuluklarla oturma alanını daha güvenli hale getiren bir tasarım fikri ilgi çekebilir. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların hareketliliği, ahşap bankları yerinden oynatması, yaramazlıkta sınır tanımayarak masayı devirmesi olasıdır. Bu sebeple özellikle küçük çocuklar için bahçe güvenliği esas alınmalıdır. Oturma alanları dizayn edilirken kullanılan obje ve aksesuarların asılabilecekleri bir tasarıma sahip olmaması gerekir.

6. Havadar ve ferah

Eğer siz de bahçenizi dizayn ederken dekoratif bitki ve ağaçların yanı sıra, taş yollar ve bu manzaraya karşı konfor sunan bir oturma alanı dizayn etmek istiyorsanız kamelya modelleri ilginizi çekebilir. Farklı stillerde dizayn edebileceğiniz gibi, kullanım ihtiyacına göre güneş alan açılara perdeler kullanabilirsiniz. Ahşabın sıcaklığı ile doğa manzarası eşliğinde enfes bir yemek alanı dizayn edebilirsiniz. Konuklarınız için mangal davetleri verebileceğiniz havadar ve ferah bir oturma alanı dizayn etmenizi kolaylaştıracaktır. 

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Pergola ile teras dekorasyonu hakkında 6 şahane örnek’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu kamelya modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!