Evde mini bar dekorasyonu için neler yapmalıyım?

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Evde mini bar dekorasyonu için neler yapmalıyım?

Homify Homify
raumdeuter GbR:  tarz Multimedya Odası
Loading admin actions …

İş stresini ve günün yorgunluğunu atmak için ihtiyaç duyduğumuz tek şey evde konforlu ve huzurlu bir şekilde dinlenmektir. Eğer evinizde bu dinlenme saatlerinizi daha keyifli hale getirecek özellikler varsa çok şanslısınız. Yüzme havuzu, jakuzi, ev sineması, spor salonu, kış bahçesi, multimedya odası veya mini bar gibi alanlar evlerinizde ihtiyaç duyduğunuz keyif ve huzuru size en iyi şekilde sağlar. Hem yalnız dinlenirken hem ailenizle veya konuklarınızla vakit geçirirken kullanabileceğiniz bir mini barınız olsun istemez miydiniz? Bu yazımızda sizlere evlerde mini bar dekorasyonuna sahip olmanın küçük ipuçlarını vereceğiz. Muhteşem mini bar dekorasyonları ile birlikte sunacağımız fikir ve öneriler dizaynınız için ilham kaynağı olabilir. Eğer evinizde mini bar olarak dekore etmek için uygun bir alan varsa ve bu iş için bir miktar kaynak ayırabiliyorsanız bu dekorasyonlara ve önerilere mutlaka göz atın.

Kuracağınız barın büyüklüğü, özellikleri ve dekorasyonu kurmayı planladığınız alana ve bütçenize bağlı olacaktır. Uygulayacağınız alanın genişliğinden mimari özelliklerine, ışıklandırmasından aydınlığına kadar birçok detay dekorasyonunuz için belirleyici unsurdur. Bu unsurları en doğru şekilde kullanmak ve dekorasyona yansıtmak için bu işe ciddi bir proje gözüyle bakmakta yarar var. Uzman bir ekipten veya bir dekoratörden yardım almanızı önemle tavsiye ediyoruz ancak proje tamamen kendinize ait olsun istiyorsanız işe bir eskiz çizerek başlayabilirsiniz. Muhteşem bir çizim yapmanız gerekmiyor elbette ama en azından kafanızdaki tasarımı belirginleştirecek ve eksikleri daha iyi görmenizi sağlayacak bir çizim işinizi kolaylaştıracaktır.

Evlerinizde keyif alanlarını artırmak ve konforunuza konfor katmak için yüzme havuzu, dev akvaryum ve teraryumlar, jakuzi, ev sineması, spor salonu, kış bahçesi, multimedya odası gibi birçok dekorasyon hakkında fikir ve önerilere sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca farklı jakuzi modelleri ile banyo dekorasyonunuza ilham kaynağı olacak örnekler için “Eşsiz banyo dekorasyonu için jakuzi ve küvetler” başlıklı yazımıza da bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Kuracağınız alanı hazırlayın

Alkol severleri oldukça mutlu eden mini bar dekorasyonları göründüğü kadar zahmetli olmayabiliyor. Akşamları rahatlamak için bir iki kadeh içkiye ihtiyaç duyanlardansanız neden akşam içkinizi evin huzurlu ortamına taşıyıp üstelik de daha ekonomik bir hale getirmeyesiniz? Mini bar kuracağınız alanı seçerken öncelikle hangi odayı kullanacağınıza karar verin. Genellikle açık mutfaklara uygulanan mini bar dekorasyonlarını salonda veya yatak odasında kullananların sayısı da epey fazla. Eğer evinizde fazladan bir oda varsa odanın tamamını bar için de ayırabilirsiniz. Bu kararı verirken barın güç kaynağı ve su tesisatı gibi ihtiyaçlarını dikkate almalısınız. Lavabo, çeşme ve buz makinesi gibi araçların kurulabileceği bir köşe seçmeniz gerekecek. Ayrıca ışıklandırmasını da baştan planlamalısınız. Alanın mevcut ışıklandırmasını mı kullanacağınızı ya da baştan dekore mi edeceğinizi netleştirmelisiniz. Cota Cero Interiorismo imzalı bu mini bar dekorasyonu yemek odasına eklemlenmiş bir tasarım. Ufak bir bar tezgahı, birkaç mobilya ve aksesuarla küçük ama son derece şık bir bar köşesi oluşturulmuş.

Bar masanızı ve mobilyalarınızı seçin

Mobilya ve tezgah seçimi dekorasyonun altın anahtarıdır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey kuracağınız bar dekorasyonunun bulunduğu odanın dekoruna uygun olmasıdır. Aksi halde evin içerisinde bir kalabalık gibi duracaktır. Bunu önlemenin tek yolu bar dekorasyonunuzu odanın stiline ve konseptine uygun ögelerle oluşturmaktır. Örneğin country bir salona metal tezgah ve cam taburelerden oluşan bir bar kurmak pek uyumlu bir dekor oluşturmaz. Bu eklektik dizaynda klasik mobilyalar, modern bir fon ve endüstriyel bir bar dekorasyonu ile başarılı bir uyum oluşturulmuş.

Işıklandırma çok önemli

Mini bar dekorasyonlarını odanın diğer alanlarından ayıran bir ışıklandırmaya sahip olması daha çekici bir ambiyans yaratacaktır. Bunun spot ışıkları, led ışıkları, tavan ışıklandırmasını ve vurgu lambalarını kullanabilirsiniz. Stilinize göre seçeceğiniz aplikler de çok şık duracaktır. Işıklandırmada dikkat etmeniz gereken şey işe bu ışıkları günlük ihtiyaçlar için de kullanılabilecek bir formda düzenlemelisiniz. Örneğin bar üzerindeki tavanda renkli led ışıklar kullanacaksanız alternatif olarak normal ışık da eklemeniz iyi olacaktır. Çünkü bu alanı sadece bar olarak değil evin bir parçası olarak da kullanabilmelisiniz.

Duvar dekorasyonu

Bar olarak dekore edeceğiniz alanın duvarlarını odanın diğer duvarlarından farklı bir şekilde dekore ederseniz bar alanını daha da belirginleştirmiş olursunuz. Bu şekilde daha düzenli ve dikkat çekici bir dizayn sağlayabilirsiniz. Mesela bu tasarımda olduğu gibi popüler çizgi roman sayfalarından oluşan bir duvar kağıdı mini bar dekorasyonunuzu zenginleştirecektir. Retro ve pop art ögelerin kullanıldığı mini bar dekorasyonları evlere dikkate değer bir tarz ve güzellik katıyor. Eğer uygulayacağınız odanın genel stiline çok zıt düşmeyecekse siz de bu ögelerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca kırmızı bar taburelerinin de bu dekorasyona mükemmel uyduğunu belirtmek isteriz. Bar taburelerinizi yerleştirirken aralarında en az 50 – 60 cm boşluk bırakmayı da ihmal etmeyin. Birbirine bitişik yerleştirilen bar sandalyeleri pek hoş bir görsel sağlamaz.

Daha geniş alanlar için detaylı tasarımlar

MPD London:  tarz
MPD London

American Dream

MPD London

Bu dekorasyondaki yatak odası bilardo masası, mini bar alanı ve çeşitli konsept aksesuarlar ile tam bir keyif alanı gibi dekore edilmiş. Küçük bir bar masası ve mini buz dolabı ile hazırlanan dekorasyon yatak odasında benzer bir uygulama düşünenler için çok iyi bir örnek olabilir. Ayrıca bu tarz bir dekorasyonda farklı mood ve ambiyans ışıklandırmaları kullanarak da farklı ve keyifli bir dizayn yaratabilirsiniz. Dilediğinizde normal aydınlanan dilediğinizde loş bir ortam sağlayan çok yönlü bir ışıklandırma için dekoratörlerden fikir alabilirsiniz.

Aksesuarlar

Sıradan bir tezgah ve bistro sandalyelere bar görüntüsü veren şey aslında tam olarak aksesuarlardır. İçki kadehleri, bar ekipmanları ve benzeri aksesuarlar ile mekanı tam olarak bara çevirmiş olursunuz. İçki ve kokteyl ürünleri stoğu da bu konuda yardımcı olabilir. Ahşap mobilyalar, loş bir ışık ve uygun aksesuarlar ile bar hazırlamak hiç de zor bir iş olmayacaktır.

Dekoratif bar ürünleri

Skypak:  tarz Şarap Mahzeni

Eğer mini barınız oturma alanı veya yemek alanına uzakta ise portatif mini barlar ile daha kapsamlı bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Bu örnekteki gibi bir şaraplık bar dekorasyonlarının önemli yan mobilyalarından sayılabilir. Stilinize uygun şekilde binlerce farklı modelini bulabilirsiniz.

Ekonomik dekorlar

odywood – Yemek Masası:  tarz Mutfak
odywood

Yemek Masası

odywood

Mini bar olarak kullanabileceğiniz bir alan ayıramıyorsanız ve daha ekonomik çözümlere ihtiyacınız varsa basit bir içki dolabı ve ufak bir yemek alanı ile de benzer ihtiyaçlara yönelik bir dekorasyon kurabilirsiniz. Bu örnekte kullanılan masa ve tabure seti farklı ayakları ve natürel dokusu ile hem şık hem de dikkat çekici bir havaya sahip. Basit bir raflı içki dolabı ile tamamlanan şık bir dekorasyon.

Evde mini bar dekorasyonu için derlenen bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!