​Türkiye'den herkese örnek olacak hesaplı prefabrik evler

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

​Türkiye'den herkese örnek olacak hesaplı prefabrik evler

Meral Eser Meral Eser
Murat  Kaya Mimarlik Ltd. Sti. – Konutlar:  tarz Evler, Modern
Loading admin actions …

Sakin ve huzur dolu yaşam şartlarını sağlamak için ev sahiplenmenin önemi yadsınamaz. Ev sahiplenmek mutlak bir avantajdır. Kiraların giderek arttığı bu dönemde düşük bütçeli de olsa bahçeli bir konut sahibi olmak oldukça önemlidir. Daha konforlu bir yaşam için ev sahiplenirken uygulanacak yapı sistemlerini gözden geçirebilirsiniz. Bu yazımızda Türkiye'den herkese örnek olacak hesaplı prefabrik ev modellerine yer verdik, ilham veren modeller bulabilirsiniz. Hem hesaplı hem de konfor sunan bu evlerden hangisi ilginizi cezbediyor?

1. Hesaplı ve konforlu

Maliyet ve fonksiyonellik bakımından avantaj sağlayan prefabrik sistemler, son derece modern ve şık konut projelerinin iskeletini oluşturuyor. Küçük bir arsa üzerine sınırlı bir alana yerleşen bu konut muntazam cephesiyle ve hareketli çatı formuyla dikkat çekiyor. Öncelikle açık renk tonlarının hakim olduğu dış cephe kaplaması ile natürel renklerin uyumu tercih edilmiş. Estetik unsurlarla son derece şık, huzur dolu ve sakin bir yuva niteliği taşıyan bu tek katlı konutun ayrıca bir verandası bulunuyor. Özellikle sıcak yaz aylarının keyfini havadar alanlarda çıkarmak isteyenler için veranda alanı saçaklarla güneşten koruyacak şekilde kapatılıyor.

2. Veranda keyfi

homify:  tarz Evler, Modern

Geniş bir veranda alanı kullanımı sağlayan bu prefabrik konut ise dubleks inşa ediliyor. Güneşin zararlı ışıklarından koruyan saçakların üzeri burada üst kata tekabül eden odanın balkonu olarak plan üzerinde tasarlanıyor. Balkon için de güneş ışıklarından koruyacak önlemler alınıyor. Genel olarak sıcak atmosferiyle dikkat çeken bu ev, son derece şık ve konfor sunan tasarımıyla ideal bir villa tipine örnek. Düşük bütçe ile villa sahibi olmak isteyenlere huzur dolu atmosferiyle ilham verebilir.

3. Çarpıcı ve güzel

alfa mimarlık – Prefabrik dubleks bina tasarımımız:  tarz Evler, Modern
alfa mimarlık

Prefabrik dubleks bina tasarımımız

alfa mimarlık

İster geleneksel izler taşısın, ister daha modern çizgiler kullanılsın; prefabrik sistemlerle neredeyse yapamayacağınız yok. Bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere iki katlı dizayn edilen bu konut geniş bir bahçe alanına yerleşiyor. Bahçe güvenliği alınan konutun taş kaplama duvarları mevcut. Bunun yanı sıra konutun dış cephesinde giydirme ahşap malzeme kaplanıyor. Açık renk tonlarının hakim olduğu müstakil konutun subasman seviyesinde bir verandası da mevcut. Davetkar bir giriş için ışıklandırma aksesuarları kullanılıyor.

4. Pastel renklerle giydirme cephe

Bartın’daki bir firma tarafından inşa edilen bu konut, pastel renklerin uyumuyla göz okşuyor. Mavinin yumuşak tonları ile nötr renkler çatı örtüsü ve ahşap giydirme cephe kaplamasında kullanılıyor. Mavinin dingin tonları ile beyazın muntazam uyumuyla son derece şık ve rüyaları süsleyen bir konut inşa ediliyor. Hem hesaplı hem de kullanışlı olan bu villa tipi proje birçok insanın rüyalarını süsleyebilir. Ayrıca, homify'da peyzaj mimarları tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde örnek bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

5. Ferah ve iç açıcı

Açık renk tonların hakim olduğu giydirme cephe kaplaması ile ferah bir atmosfer bizleri karşılıyor. Bu projede ise konut projesine ayrıca bir garaj dahil ediliyor. Garajın üzerinde bulunan geniş alan ise teras olarak değerlendirilerek odaya dahil ediliyor. Geleneksel izler taşıyan prefabrik konut projesinde eğimli beşik çatı modeli, kiremit rengi çatı örtüsü ile bir arada tercih ediliyor. Giriş için davetkar bir atmosfer oluşturan çatı örtüsü ise evin genel atmosferi ve cephesi ile uyum ve ahenk sağlıyor.

6. Sıcak atmosfer

Geniş aileler için tüm ihtiyaçların muntazam karşılandığı son derece şık bir villa. Bahçe manzarası eşliğinde balkon keyfinin yanı sıra, konuklarınız için davetler düzenleyebileceğiniz havadar alanlar da mevcut. Yaz aylarının sıcak günlerinde barbekü ya da mangal davetleri vermek için ideal şartların sağlandığı bu konut bahçesi ferah bir atmosfere sahip. Cephede kontrast renklerin kullanıldığı konutun çatı örtüsü yeşil renk tercih ediliyor. Country stil evlerle ilgilenenlerin beğenisini kazanabilir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Akıllara kazınacak pırıl pırıl ve lüks bir aile evi’ yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu prefabrik evleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!