Evinizin daha modern görünmesini sağlayacak 11 harika dolap modeli | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Evinizin daha modern görünmesini sağlayacak 11 harika dolap modeli

Meral Eser Meral Eser
Richmond: South West London Modern Giyinme Odası Roselind Wilson Design Modern
Loading admin actions …

Evinizi daha modern ve yenilikçi yaklaşımlarla dizayn etmek istiyorsanız, öncelikle ev düzeni sağlayacak depolama sistemlerini gözden geçirebilirsiniz. Minimalist yaklaşımla yalın çizgiler taşıyan dolap modellerini modern öğelerle buluşturabilirsiniz. Bu yazımızda evinizin daha modern görünmesini sağlayacak 11 harika dolap modelini bir araya getirdik. İlham veren örneklerle marangozunuza sipariş edebileceğiniz işlevsel dolaplar dizayn ettirebilirsiniz. Giyim kuşamdan, eşya ve gereçlere tüm ıvır zıvırları muhafaza edebilir, göze hitap edecek modern dokunuşlarla çarpıcı bir sonuca ulaşabilirsiniz. İşte birbirinden modern çizgiler taşıyan 11 harika dolap modeli.

1. Bölücü duvarla bitişik nizam dolap

Dolaplar bölücü duvarlar ya da paravan niteliği taşıyacak şekilde mobilya düzeni ile ilişkilendirilebilir. Böylelikle döşeme zemini alanından tasarruf sağlarken, daha ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz. Modern çizgiler taşıyan beyaz dolap modelinde askılık sistemleri kullanım ihtiyacına göre çekmecelerle bir arada dizayn edilebilir.

2. Dar ve uzun alanlara derinlik katan unsurlar

Dar ve uzun alanlar için duvar hizası uzun dolap ve çekmece modellerini tasarlayabilirsiniz. Lake dolap kapaklarıyla ışığı yansıtan özelliğiyle daha geniş ve ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ayrıca açık renk tonlarıyla çekmecelerle kasvetli ve karanlık bir atmosfer oluşması önleniyor.

3. Lake dolaplarla şık çözümler

Mulberry Modern Giyinme Odası The Wood Works Modern Cam

Işığı ve iç mekanı yansıtan lake dolaplar göze hitap ediyor. Özellikle küçük odalar için derinlik katan unsurlarının yanı sıra şık ve estetik bir görünüm sağlıyor. İki çekmece, askılıklar ve raflarla, dolap modelini ihtiyaca uygun dizayn ediliyor. Kullanıcı sayısı ve kullanım ihtiyacına göre kapak ve çekmece sayılarını sipariş verirken arttırabilirsiniz.

4. Zeminden tavana depolama alanları

Richmond - Master Dressing Room Modern Giyinme Odası Roselind Wilson Design Modern
Roselind Wilson Design

Richmond – Master Dressing Room

Roselind Wilson Design

Ölü ve boş alanları değerlendirerek ekstra zemin alanı kazanabilirsiniz. Döşeme zemininden tavana uzanan dolap sistemleri ile daha fazla depolama alanı kazanırken, odanızı daha yüksek göstermek mümkün. Sadece bir merdiven desteğiyle tavan hizasındaki dolap ve raflara ulaşmak pratiklik sağlayacaktır. Özellikle yaz aylarında kullanılmayan kışlıkları en uzak noktalarda muhafaza edebilirsiniz.

5. Gömme dolap ve mutfak adası çözümleri

Counter Top by Cocovara Interiors Modern Giyinme Odası ShellShock Designs Modern
ShellShock Designs

Counter Top by Cocovara Interiors

ShellShock Designs

Mutfaklar için ekstra depolama alanı kazanmak istiyorsanız, gömme dolap sistemlerini değerlendirebilirsiniz. Nötr grilerle son derece şık ve modern dizayn edilen bu şahane mutfak modeli, yeri olanlar için ilham verebilir. homify'da marangozlar kategorisinde daha fazla örnek bulabilir, ilham alabilirsiniz.

6. Cam kapaklarla muntazam görünüm

Walk-in-wardrobe Modern Giyinme Odası Lamco Design LTD Modern
Lamco Design LTD

Walk-in-wardrobe

Lamco Design LTD

Derinlik katan unsurlarla cam kapaklar ya da paravan bölmeler dizayn edebilirsiniz. Depolama ihtiyacını maksimum seviyede karşılamak için giyinme odasına ayrılan alan çekmece ve dolap sistemleriyle muntazam dizayn ediliyor. Aydınlatma aksesuarlarından kontrast renklere son derce şık bir örnek.

7. Modüler dolaplar

Erbek Nif 3+1 Villa için Tasarımlar - Üst Kat Modern Giyinme Odası Penintdesign İç Mimarlık Modern
Penintdesign İç Mimarlık

Erbek Nif 3+1 Villa için Tasarımlar – Üst Kat

Penintdesign İç Mimarlık

Duvar dekorlarına estetik bir görünüm kazandırmak isteyenlere ilham verecek şahane bir örnek. Ahşap duvar zemini üzerine kullanım ihtiyacına uygun raf ve çekmeceler modern çizgilerle dizayn ediliyor.

8. Tavan eğimi ve ölü alanları verimli değerlendirmek

Her evde olabilecek ölü ya da boş alanları akılcı çözümlerle depolama amaçlı değerlendirmek gerekebilir. Örnek görselde tavan eğiminden oluşan kullanılamayacak ölü alanlar, giysiler ve diğer eşyalar için depolama amaçlı beyaz raflarla dizayn ediliyor.

9. Çok amaçlı kullanım

Dolaplarınızı tasarlarken kullanım ihtiyacına göre çok amaçlı dizayn edebilir, diğer mobilya ürünleri ile birlikte kompakt sistemlerle tasarlayarak ustalarınıza sipariş verebilirsiniz.

10. Gömme dolap sistemleri

Modern Giyinme Odası homify Modern

Yalın çizgilerle modern ve şık bir gömme dolap. Tavan ve duvar düzlemi ile bütünleşen gömme dolap sistemleri için bu gördüğünüz örnek her eve yakışacaktır. Daha fazla depolama alanı ile döşeme zemini alanından tasarruf edin. Ayna dolap kapakları ile derinlik katan unsurlardan faydalanabilirsiniz.

11. Işıklandırma unsurlarıyla şık raflar

Modern Giyinme Odası homify Modern

Daha cazip çözümler için raf sistemlerini hem fonksiyonel hem de estetik unsurlarla dizayn edin. Işıklandırma unsurlarıyla daha da çarpıcı ve aydınlık görünen rafların kullanımı kolaylaşacaktır. İlham veren raf sistemleri, askılar ve çekmeceler için giyinme odaları kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Bu mobilyaları komşunuzun evinde göremezsiniz: 6 örnek’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu dolap modellerinden siz en çok hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!