Özel bir salona sahip olmak için 15 orijinal fikir | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Özel bir salona sahip olmak için 15 orijinal fikir

homify.com.tr homify.com.tr
Interior Desing Melek Orıental Carpets & Accessorıes Klasik
Loading admin actions …

Salonlar evlerimizin vitrini gibidir. Evde uyanık geçirilen vakitlerin çoğunu harcadığımız, uzun bir günün yorgunluğunu attığımız ya da misafirlerimizi ağırladığımız salonlarımıza ayrı bir özen gösterir, sıradışı bir salona sahip olmak isteriz. İşte bu yazıda özel bir salona sahip olmak isteyenler Türkiye'deki ev ve üreticilerden 15 orijinal salon fikri derledik.

1. Canlı renklerle eğlenceli ortam

OSMANOĞULLARI MOBİLYA – Osmanoğulları Mobilya: modern tarz , Modern
OSMANOĞULLARI MOBİLYA

Osmanoğulları Mobilya

OSMANOĞULLARI MOBİLYA

Elbette kişisel tercih meselesidir ama salonunuzda illaki nötr ya da soluk renkleri kullanacaksınız diye bir kural yok. Yürek yakan kırmızı koltukları, rengarenk halısı ve müthiş lambalarıyla bu salon ben buradayım diye bas bas bağırmıyor mu sizce de?

2. Sade dekorasyonu tabloyla tamamlayın

Sade ve minimalist denilebilecek bir oturma odanız varsa, manzaranın daha doygun ve dolgun görünmesi için bu örnekteki gibi büyük boyutlu bir tablo işinize yarayabilir.

3. Berjer ilavesi

Ancona Berjer Mahir Mobilya Rustik
Mahir Mobilya

Ancona Berjer

Mahir Mobilya

Küçük bir ilaveyle salonunuzu zenginleştirmek ve özel kılmak istiyorsanız, her tarz salonda kendine yer bulabilecek böyle bir berjer koltuk aradığınız çözüm olabilir.

4. Ahşap sıcaklığı

Bir dağ evinde yaşamıyorsanız buradaki gibi bütün salonunuzu ahşapla donatmak biraz yersiz kaçabilir ama salonunuza sıcaklık ve samimiyet taşımanın en garantili yollarından biri ahşap mobilyalardır.

5. Tek rengin farklı tonları

Mobitool Modüler Mobilya Modern Oturma Odası Mobitool Modüler Mobilya Modern
Mobitool Modüler Mobilya

Mobitool Modüler Mobilya

Mobitool Modüler Mobilya

Salonunuzu baştan döşüyorsanız en sevdiğiniz rengi şöyle bir düşünün ve sonra gerek mobilyalarınızı, gerekse de kullanacağınız aksesuarları bu rengin farklı tonlarından seçmeye çalışın. Ortaya hoş bir görünüm çıkacağı kesin.

6. Farklı bir televizyon ünitesi

Sanal Mobilya – Elit Country TV Ünitesi: modern tarz , Modern
Sanal Mobilya

Elit Country TV Ünitesi

Sanal Mobilya

TV ünitesi deyince aklınıza klasik ve bildik tasarımları geliyorsa, şöyle bir etrafınıza bakın ve orijinal bir model bulmaya ya da kendiniz çizip yaptırmaya çalışın. Bu salonu özel kılan en önemli etken bu sıradışı TV ünitesi.

7. Adacıklar yaratın

Salonunuz müsaitse tek bir geniş alan olarak düşünmek yerine mekânı kafanızda bölümlere ayırıp, farklı alanlara farklı işlevler biçerek adacıklardan oluşan özel bir salona sahip olabilirsiniz.

8. Simetri duygusu

Bu örnekteki gibi kare biçimli bir salonunuz varsa, en azından bir duvarda simetrik mobilyalarla hoş bir etki yaratabilirsiniz. Sadece buradaki gibi klasik bir salonda değil her türlü tarz içinde bu simetri duygusundan yararlanabilirsiniz.

9. Duvarı sanat eserine dönüştürün

Füme Mobilya – Kelebek Tv Pembe: modern tarz , Modern
Füme Mobilya

Kelebek Tv Pembe

Füme Mobilya

Salon duvarlarınız boş kalmasın, ama tek bir tabloyla da yetinmeyin. En azından duvarlardan birini her türlü çılgınlığa uygun olacak biçimde düzenleyebilirsiniz. Duvar kağıdından tutun da buradaki gibi bir kelebek desenine kadar seçenekler sonsuz.

10. Özel aksesuarlar bulun

Suave.com.tr – Solin Sarkıt: modern tarz , Modern
Suave.com.tr

Solin Sarkıt

Suave.com.tr

Avize deyince aklınıza illa taşlı bir avize gelmesin. Işıklandırma konusunda piyasada birçok farklı ürün mevcut ve bunlardan bazıları evinize çok özel bir hava katmaya aday.

11. Oturma grubuyla uyumlu tablo

ROAS Mimarlık – Genel Görünüm - Misafir Odası: modern tarz , Modern
ROAS Mimarlık

Genel Görünüm – Misafir Odası

ROAS Mimarlık

Salonunuzu küçük bir dokunuşla kendine özgü kılmak istiyorsanız, oturma grubunuzun renk ve tarzıyla bire bir örtüşecek bir tablo bularak mekânın havasını değiştirebilirsiniz. Bu küçük salonda olduğu gibi.

12. Duvâr kağıdı kullanın

İlk anda size modası geçmiş bir dekorasyon unsuru gibi gelebilir ama iyi seçilmiş, özgün bir duvar kağıdı farklı ve özel bir salona sahip olmanın en basit ve ucuz yollarından biri.

13. Josephine koltuk

Hanedan Kırmızı Josefin homify Klasik
homify

Hanedan Kırmızı Josefin

homify

Yılların eskitemediği bir tarz ve zarafetiyle girdiği her ortamda kendine baktıran bir gelenek. Salonunuzu kolay yoldan değiştirmek istiyorsanız Evimstil koleksiyonundan aldığımız bu Josephine koltuğa benzer bir mobilya aradığınız şey olabilir.

14. Şömine şeklinde soba

1001Keyif.com – Bradford Şömine Soba: modern tarz , Modern
1001Keyif.com

Bradford Şömine Soba

1001Keyif.com

Biraz çılgınlık yapmak, salonunuzu gerçekten çok özel hale getirmek istiyorsanız, yakmayacaksanız bile sırf dekoratif amaçlarla buradaki gibi bir ilave yapabilirsiniz.

15. Çok özel bir ürün

Özel bir salona bunun gibi orijinal ve özel mobilyalar yakışır. Geleneksel bir kilim deseninin geleneksel bir mobilyaya uygulanmasıyla ortaya çıkmış olan bu ürün girdiği her salonun yıldızı olmaya aday.

Bu yazıdaki salon fikirlerini beğendiyseniz, ’Salonunuz için 14 çılgın televizyon fikri’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sizin de bu salon fikirlerine ekleyecekleriniz var mı?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!