Evinizdeki spor salonları: Fitness odaları

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Evinizdeki spor salonları: Fitness odaları

Homify TR Homify TR
AHMET ASLI İLHAN EVİ Minimalist Fitness Odası DerganÇARPAR Mimarlık Minimalist
Loading admin actions …

Yaz mevsiminden hemen önce ağır diyetlerle zayıflamak istemiyorsunuz ve bunun için de şimdiden spora ve düzenli beslenmeye başlamaya karar verdiniz değil mi? Ne de olsa zayıflamak için olmasa bile sağlıklı bir yaşam, zinde bir beden ve kendinizi daha iyi hissetmek için düzenli spor özellikle şehir yaşamındaki stresli koşullarda ve masa başı çalışanlar için son derece hayati bir gereklilik oldu artık. Ama gelin dürüst olalım; biliyoruz ki yoğun çalışma koşulları ve şehrin stresi, bir sürü üyelik parası ödeyip hevesle kayıt olduğunuz spor salonuna çok da düzenli gitmenize olanak vermeyecek maalesef. Hatta çoğu insan büyük spor salonlarına kayıt olduktan sonra yalnızca birkaç gidişten sonra salonun yolunu bile unutuyor. Tabii tüm bunlar gerçekten yoğun olan hayatlarımızın içinde son derece normal. Peki ya evinizde bir spor salonunuz olsa? Trafiğe girmeden, yorulmadan, bir yerden bir yere gitmenize gerek olmadan ve en önemlisi de kalabalıklar içinde değil kendi başınıza spor yapabileceğiniz özel bir alanınız olsa, spor yapmak çok daha keyifli ve kolay olmaz mıydı? Eğer eviniz yeterince genişse ve pek kullanmadığınız odalar işlevsiz bir şekilde duruyorsa o halde odalarınızdan birini fitness salonuna çevirme fikrini değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Aşağıdaki birbirinden çekici spor odaları da sizi heveslendirmeye yardımcı olur belki.

Televizyon odaklı bir dizayn

Hata Smart Home Modern Fitness Odası Finite Solutions Modern
Finite Solutions

Hata Smart Home

Finite Solutions

Evinize bir spor salonu oluştururken öncelikle bir spor uzmanına danışmalı, hedeflerinizi belirlemeli ve  sağlığınız için en ideal spor aletlerini seçmelisiniz. Bu örnek spor odasında kum torbası, ağırlık üniteleri ve koşu bandının yanı sıra pilates topu da yer alıyor. Odanın en keyifli ve belirgin özelliği ise sporu daha da keyifli bir aktiviteye dönüştürmek için spor aletlerinin duvarda asılı olan televizyon odaklı yerleşimi oluyor elbette.

Renkli ve canlı

Eklektik Fitness Odası Bronx Eklektik

Spor salonu ya da fitness odası denilince aklımıza hep siyah ve metalik tonların olduğu ve dekorasyon açısından da biraz soğuk bir yaşam alanı geliyor değil mi? İşte bu örnekteki spor odası bu ezberi bozmaya bire bir. Evin oturma odasından ahşap bir kütüphane bölmesi ile ayrılmış olan spor alanı zemininde yer alan renkli ahşap döşemelerle canlı ve neşeli bir atmosfere kavuşmuş. Geniş camlardan görünen yemyeşil manzara da bu canlılığa eşlik ediyor.

Duvar dekorasyonu fark yaratıyor

Spor odalarının biraz yavan görünmesi aslında işlevsel açıdan bakıldığından çok doğal çünkü dekorasyonu çeşitlendirecek mobilya kullanımı pek mümkün değil. İşte bu yüzden spor odalarının dizayn ederken duvarlara özen göstermek gerekiyor çünkü duvarlar bu odalara sıra dışı bir doku katabileceğiniz tasarım unsurları. Örneğin tuğla duvarlar, alışılagelmiş bir spor salonu görünümünü yıkmaya yetiyor.

Keyifli bir ortam

Emre Urasoğlu İç Mimarlık Tasarım tarafından dizayn edilen bu spor odasında ise renkli bir canlılık kendini gösteriyor. Keyifli bir ortam olduğunu daha ilk bakışta anlayabildiğiniz odada masa tenisi gibi sporun keyfini arttıracak unsurlar da bulunuyor.

Çatı katında spor

AHMET ASLI İLHAN EVİ Minimalist Fitness Odası DerganÇARPAR Mimarlık Minimalist
DerganÇARPAR Mimarlık

AHMET ASLI İLHAN EVİ

DerganÇARPAR Mimarlık

Özellikle çok katlı müstakil evlerde bir spor odası yaratmanın en güzel ve pratik yollarından biri de genellikle diğer yaşam alanları için pek kullanışlı olmayan çatı katı odalarını değerlendirmektir. Deça Mimarlık tarafından dizayn edilen bu spor odasında ise kompakt ve işlevsel bir tasarım uygulanmış.

(Bu yazımızı beğendiyseniz Daha sağlıklı bir eve sahip olmanın 6 yolu isimli fikir yazımıza da göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.) 

Bu fitness odası modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!