Tavanınızı daha yüksek göstermek için ipuçları

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Tavanınızı daha yüksek göstermek için ipuçları

Homify TR Homify TR
ARKITEX INTERIORS:  tarz Oturma Odası,
Loading admin actions …

Yüksek tavanlar evleri olduğundan daha geniş gösteren, iç mekânlara eşsiz bir ferahlık katan mimari unsurlardır. Ancak modern mimaride, apartmanların çoğalması ve kat sayısının artmasıyla daha kentsel bir model kullanılıyor ve dolayısıyla artık evlerde yüksek tavana rastlamak da oldukça güç. Ancak şehirlerdeki yüksek tavanlı olmayan evlerde de ufak tefek dekorasyon hileleri ile aynı ferahlığı ve derinlik duygusunu yaratmak mümkün. Nasıl mı? İşte tavanınızı olduğundan daha yüksek göstermek için bilmeniz gereken ipuçları. 

Tavanı beyaza boyayın

Will Eckersley:  tarz Oturma Odası,
Will Eckersley

Cheyne Gardens

Will Eckersley

Tavanın beyaz renk olması her zaman odaya daha derin bir doku katacaktır. Beyaz renk çevresine yükseklik ve derinlik hissi yaratır ve aynı zamanda mekanın daha aydınlık olmasını sağlar. Ancak biliyorsunuz ki beyazın da pek çok farklı tonları var. Uzmanlar tavanı daha yüksek göstermek için mat beyaz tonları yerine, parlak beyazın tercih edilmesi gerektiğini vurguluyorlar. Eğer tavanınızın beyaz olmasını istemiyorsanız, o halde mutlaka duvarı boyadığınız rengin birkaç ton daha açığını tercih emelisiniz.

Dikey çizgili duvar kağıdı kullanın

U2:  tarz Duvar & Zemin,
U2
U2

Duvar dekorasyonunuz için duvar kağıdı kullanıyorsanız duvar kağıdı desenini dikey şeritlerden oluşan bir motif olarak seçerseniz odanızın yükselik görünümün artacağına emin olabilirsiniz. Nasıl ki dikey çizgili kıyafetler bedenimizi daha ince ve uzun gösteriyorsa, evimizin duvarındaki dikey çizgiler de yaşam alanlarımızı daha uzun ve tavanı daha yüksek gösterir.

Büyük tavan aksesuarlarından kaçının

Tavana asılan aksesuarlardan kaçının. Tavan pervanesi ya da gösterişli büyük avizeler tavanınızı yaşam alanının zeminine daha yakın ve dolayısıyla daha alçak gösterecektir. Eğer yeterince yüksek bir tavana sahip değilseniz ne kadar şık ve göz alıcı olursa olsun, Highlight Aydınlatma'nın ürünlerinden biri olan bu göz kamaştırıcı avize gibi ağır ve büyük avizeler odayı daha basık ve boğucu bir hale getirir.

Duvar aydınlatmaları kullanın

The Bazeley Partnership:  tarz Oturma Odası,
The Bazeley Partnership

Sundown, Widemouth Bay, Cornwall

The Bazeley Partnership

Tavan aydınlatmaları yerine duvar aydınlatmaları tercih etmek de tavanı daha yüksek göstermenin önemli ipuçlarından biri olarak öne çıkıyor. Duvar aydınlatmaları aynı zamanda modern bir görünüm yaratmak için de ideal seçeneklerden.

Uzun perdeler tercih edin

Levent Home Collection – Folkart Narlıdere Salon Perde Tasarımı ve Uygulaması:  tarz Ev İçi,
Levent Home Collection

Folkart Narlıdere Salon Perde Tasarımı ve Uygulaması

Levent Home Collection

Tavan yüksekliğini arttırmak istiyorsanız perdelerinizi olabildiğince yukarıdan, tercihen tavandan asmalısınız ve perdelerin boyu da yere kadar uzanmalı. Tavandan başlamayan ya da pencerenin bittiği yerde biten ve yere kadar uzanmayan perdeler odanın boyunu kesen unsurlardan biridir. Eğer duvarlarınızda çizgili bir duvar kağıdı yoksa perdelerinizde de dikey çizgili desenler kullanabilirsiniz.

Tabloları göz hizasından yukarı asın

Escapefromsofa – OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT:  tarz Oturma Odası,
Escapefromsofa

OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT

Escapefromsofa

Resim, tablo gibi duvar aksesuarlarını göz hizasının biraz üstüne asın. Böylece duvarda asılı olan aksesuarlar tavanın olduğundan daha yüksek olduğu yanılsamasını yaratacaklardır.

Duvarınızı geniş aynalarla süsleyin

ARKITEX INTERIORS:  tarz Oturma Odası,
ARKITEX INTERIORS

Private Residence in Beykoz

ARKITEX INTERIORS

Duvarın büyük bir kısmını kaplayan geniş aynalar kullanmak da tavanı daha yüksek gösteren dekorasyon hilelerinden biri. Üstelik biliyorsunuz ki aynalar yalnızca tavanı yüksek göstermekle kalmıyor, aynı zamanda yaşam alanının genişliğini de arttıran bir göz yanılsaması yaratıyor.

Gölgeli duvar boyama tekniklerinden faydalanın

LANTANA PARKE – TRIVENETA - Ristrutturando Collection:  tarz Duvar & Zemin,
LANTANA PARKE

TRIVENETA – Ristrutturando Collection

LANTANA PARKE

Gölgeli duvar boyama teknikleriyle de tavan yüksekliği olduğundan daha uzun gösterilebiliyor. Eğer duvarlarınızı zeminden tavana doğru giderek daha da açık tonlara geçiş yapan bir tonlama sistemiyle boyarsanız daha ferah ve yüksek tavanlı bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Aynı şekilde gölgeli duvar boyaları da daha yüksek bir tavan izlenimi veriyor.

Tavanınızı daha yüksek göstermek için bu ipuçlarını siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!