Sıradışı bir banyo için 15 özel fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Sıradışı bir banyo için 15 özel fikir

Homify TR Homify TR
POLEN MUTFAK – BANYO DOLAPLARI: tarz
Loading admin actions …

Evlerimizdeki bazı yaşam alanları işlevsellik açısından, bazılarıysa estetik açıdan öne çıkarlar. Banyolarsa işlevselliğin ön planda olması gereken tasarımlara sahip olan yaşam alanlarıdır. Ancak işlevsellik ve fonksiyonellik odaklı tasarımlar aynı zamanda oldukça sıradışı ve estetik olabilirler. İşte benzersiz banyolar yaratmak için 15 farklı fikir.

İncelik ve zarafet

Ysk Tadilat – Bakırköydekorasyon: tarz Banyo
Ysk Tadilat

Bakırköydekorasyon

Ysk Tadilat

YDK Tadilat tarafından düzenlenen bu banyo dekorasyonunda inceliğin ve zarafetin bir banyoya ne kadar sıradışı bir görünüm kazandırabileceğini görüyoruz. Mat ve koyu bir turkuaz renk ile beyazın yarattığı kontrastın şık küvet tasarımı ve hareketli duvar kağıdıyla birleşmesi banyoya eşsiz bir atmosfer katmış.

Mermerin büyülü etkisi

santimetre mimarlık – EYMEN RESİDENCE : tarz Banyo
santimetre mimarlık

EYMEN RESİDENCE

santimetre mimarlık

Santimetre Mimarlık'ın dizayn ettiği resimdeki banyoda mermerin büyülü etkisi hakim. Duvarlardaki altın rengi işlemeler mekânın atmosferine mermer üniteye uygun bir seçkinlik katıyor.

Siyah, beyaz ve karizmatik

SK ARCHITECTURAL VISUALIZATION – MINIMALIST BANYO (MINIMALIST BATHROOM): tarz Banyo
SK ARCHITECTURAL VISUALIZATION

MINIMALIST BANYO (MINIMALIST BATHROOM)

SK ARCHITECTURAL VISUALIZATION

Banyo dekorasyonu deyince akla gelen son renk seçeneği belki de siyahtır. Siyahın genelde banyoyu karartacağı ve kasvetli bir hava yaratacağı düşünülür. Oysa siyahın karizmatik etkisi doğru kullanıldığı takdirde banyonuza inanılmaz cool ve havalı bir karakter edindiriyor.

​Seramik ve lavabo seçimi

Tbeks – Banyo Seramik: tarz Banyo
Tbeks

Banyo Seramik

Tbeks

Banyonuzun dekorasyonunda en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de elbette duvar seramiği seçimi ve lavabonun tasarımı. Banyonuzu aydınlatacak hafif desenli seramikler ve sıradışı lavabo tercihleri her zaman fark yaratacaktır. (Banyonuzda kullanabileceğiniz farklı seramik ve fayanslar için Görülmemiş banyo ve mutfak fayansları isimli yazımıza da göz gezdirebilirsiniz.)

Gümüş ayrıntılar

Aykuthall Architectural Interiors tarafından dizayn edilen ve uygulanan bu banyoda ise yine koyu renk kullanımı ve sıradışı bir lavabo tercihiyle karşılaşıyoruz. Duvardaki gümüş ayrıntılar ve şeffafa yakın çeşme tasarımı banyonun dikkat çeken tasarım detaylarından.

​Klasik ve şık

Emrah Yasuk – Misafir Banyosu: tarz Banyo
Emrah Yasuk

Misafir Banyosu

Emrah Yasuk

Bu banyoda kendinizi kraliyet ailesinden gibi hissetmeniz çok normal çünkü dekorasyon klasik ve tarihi bir estetik anlayışıyla ayrıntılı bir şekilde dizayn edilmiş. Duvar kağıdından aydınlatmasına, lavabo ünitesinden ayna çerçevesine kadar her şeyiyle eşsiz bir klasik.

​Manzaraya karşı banyo

ARTHUR&MILLER – ZEN BODRUM: tarz Banyo
ARTHUR&MILLER

ZEN BODRUM

ARTHUR&MILLER

Küvetinizi banyonun içinde dört duvar arasında değil de manzaraya karşı konumlandırmaya ne dersiniz? Bodrum'daki Arthur&Miller'ın imzasını taşıyan bu banyo tasarımı, evin tenha konumunun da yardımıyla bu şekilde dizayn edilmiş ve benzersiz ve sıradışı karakterli bir banyo elde edilmiş.

Lavabo ünitesinin tasarıma etkisi

Lavabo, çeşme ve lavabo tezgâhının banyo tasarımlarını ve dekorasyonlarını ne denli değiştirdiğine daha önce de değinmiştik. Fen Dizayn tasarımı olan bu ahşap görünümlü tezgâh da üzerindeki küçük ve yuvarlak beyaz lavabo ve sıradışı çeşmeyle uyum içinde.

​Beyaz, saf ve benzersiz

Daire Tadilatları – Küçükçekmecedekorasyon: tarz Banyo
Daire Tadilatları

Küçükçekmecedekorasyon

Daire Tadilatları

Banyo, mutfak gibi ıslak zeminli yaşam alanlarına beyazın ne kadar yakıştığını hepimiz biliyoruz. Ama beyaz aynı zamanda çok sık tercih edilen bir renk olduğu için dekorasyonu beyazla eşsiz hale getirmek tasarım açısından bir hayli zor bir iş. Resimdeki örnekte de bu zorlu görev başarıyla tamamlanmış.

Küçük banyolarda farklı tasarımlar

ÖZ-İŞ İNŞAAT İÇ MİMARLIK HAZIR MUTFAK – DENTAL REZİDANS ağız ve diş sağlığı POLİKLİNİĞİ: tarz Banyo
ÖZ-İŞ İNŞAAT İÇ MİMARLIK HAZIR MUTFAK

DENTAL REZİDANS ağız ve diş sağlığı POLİKLİNİĞİ

ÖZ-İŞ İNŞAAT İÇ MİMARLIK HAZIR MUTFAK

Evlerinizdeki yaşam alanlarınızı sıradışı bir şekilde dekore etmek için geniş alanlara ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Küçük banyoları göz alıcı ve benzersiz hale getirebilmek için ufak detaylar yeterli. Mesela örnekteki banyoda ahşabın beyazla uyumuna gizlenmiş aydınlatma unsurları ve hareketli ve şık duvar seramikleri kullanılmış.

Fonksiyonel ve şık aksesuarlar

Yazının başında da söylediğimiz gibi banyoların dekorasyonunda en önemli şey işlevselliktir. İşlevsel bir banyo yaratırken aynı zamanda şık bir yaşam alanı yaratmak için de kullandığınız fonksiyonel aksesuarların tasarımlarının önemi büyük. Tarzdekor ürünlerinden olan bu sabunluk seti banyonuzda kullanabileceğiniz şık aksesuarlara başarılı bir örnek.

Öne çıkan yerleşim

Daire Tadilatları – Sancaktepedekorasyon: tarz Banyo
Daire Tadilatları

Sancaktepedekorasyon

Daire Tadilatları

Dediğimiz gibi banyolarda siyah kullanımı doğru tasarımla yaşam alanına inanılmaz karizmatik bir katkı sunuyor ve fark yaratıyor. Bu banyo da siyah kullanımı, çiftli lavabo ünitesi ve küvetin yerleşimiyle öne çıkıyor.

​Osmanlı motifleri

Banyolara tarihi ve eşsiz bir etki yaratmak için klasik ve oryantal desenli seramik kullanabilirsiniz. Yüksek tavanıyla bir hamamı çağrıştıran bu örnek banyo dekorasyonunda da duş ve küvet alanı dikkat çekiyor.

​Gümüş renkli lavabo

Gümüş rengini çeşmelerde görmeye alışkınız ama lavabolarda genellikle beyaz ya da açık kahve rengi tonları tercih ediliyor. Tasarımında Vizyon Mimarlık ve Dekorasyon imzası olan bu banyo ise sıradışı tasarımlı ve gümüş renkli lavabosuyla göz dolduruyor.

Göz alıcı dolaplar

POLEN MUTFAK – BANYO DOLAPLARI: tarz Banyo
POLEN MUTFAK

BANYO DOLAPLARI

POLEN MUTFAK

Banyo dolaplarının dekorasyondaki yeri elbette oldukça büyük. Polen Mutfak tasarımı olan bu banyo dekorasyonu da dolaplarının estetiğiyle öne çıkıyor.

Bu banyo dekorasyon fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!