Mutlu bir ev için Türkiye'den 14 özgün dekorasyon fikri | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Mutlu bir ev için Türkiye'den 14 özgün dekorasyon fikri

Aydin Sanli Aydin Sanli
Luce mutfak&banyo – DEKORASYON: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Her yıl yüz binlerce yeni ev yapılıyor, milyonlarca ev döşeniyor. Ancak sıra dışı evler yaratmak mümkünken pek çok ev birbirinin neredeyse aynısı oluyor. Kalıptan çıkmış gibi benzer mobilyalar ve aksesuarlarla donatılmış bir çok eve rastlıyoruz. Ancak evlerimizi özgün kılabildiğimiz ölçüde daha mutlu olabiliriz. Üstelik özgün evler insanların zihninden de kolay kolay çıkmaz. Bugün homify'da size daha mutlu evler yaratmak için 14 özgün dekorasyon fikri sunacağız. 

Oturma odasına renkli dokunuşlarda bulunun

Luce mutfak&banyo – Luce mutfak&banyo: modern tarz , Modern
Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Oturma odanızda renk kullanımından kaçınmayın. Oturma odasında genel olarak iddiasız ve nötr renkleri tercih etseniz bile renkli bir kaç parçayla ortama sıcaklık katabilirsiniz. Bu da evinizin daha özgün olmasını sağlar. Bakın mesela bu resimde Luce Mutfak&Banyo odaya kırmızı renkle bir sıcaklık katmış. 

Orijinal aydınlatma çözümleri bulun

Unlimited Design – Karsıyaka Private Residence: modern tarz , Modern
Unlimited Design

Karsıyaka Private Residence

Unlimited Design

Ev için ışık seçimine müdahale edin ve çeşit çeşit avize ve lambalar satan mağazaları gezerek orijinal bir aydınlatma çözümü bulun. Unutmayın ki ışık bir mekanın atmosferini belirleyen en önemli unsurlardan biri.

Patchwork halılar

Mahir Mobilya – Retro Yatak Odası Takımları: modern tarz , Modern
Mahir Mobilya

Retro Yatak Odası Takımları

Mahir Mobilya

Patchworkün modası hiçbir zaman geçmez. Patchwork halılar evinize renk ve canlılık katacaktır. Patchwork halıları yine rengarenk nevresimler ya da perdelerle destekleyebilirsiniz. 

Canlı çiçekler

Çabuk bozulmalarından şikayet edebilirsiniz ama canlı çiçeklerin eve kazandırdığı olumlu hava bu negatif tarafı görmezden gelmek için yeterli. Evinize sık sık canlı çiçek alarak evi daha özgün hale getirebilirsiniz. Tabii ki çiçekleri koyduğunuz vazonun da estetik olmasına dikkat etmek önemli.

Rengarenk fayanslar

istanbul mutfakart istanbul mutfakart Rustik
istanbul mutfakart

istanbul mutfakart

istanbul mutfakart

Mutfaklarda kullanılan fayanslar çoğu zaman birbirinin aynı oluyor ve genelde iddiasız renklerden seçiliyor. Oysa bu mutfaktaki rengarenk fayanslar evinizi daha özgün bir hale getirebilir.

Poparta yer açın

Galleria Gaia – L'UNICA DONNA: modern tarz , Modern
Galleria Gaia

L'UNICA DONNA

Galleria Gaia

Popart unsurlar taşıyan mobilya aksesuarlar evlere sıra dışı bir hava ve dinamizm katıyor. Popart tasarımları farklı geometrilerde mobilya aksesuarlarla desteklerseniz daha özgün bir ev yaratabilirsiniz. 

Kemerler

AHMET ASLI İLHAN EVİ Rustik Koridor, Hol & Merdivenler DerganÇARPAR Mimarlık Rustik
DerganÇARPAR Mimarlık

AHMET ASLI İLHAN EVİ

DerganÇARPAR Mimarlık

Evde kapı yerine kemerli girişler kullanarak evi farklılaştırmak mümkün. Tabii böyle bir şey tercih ederseniz mobilyalarınızın da klasik çizgiler taşıdığına dikkat edin.

Renk kombinasyonlarını kullanın

Canlı renk kullanmaktan kaçınmayın demiştik. Hatta birden fazla canlı renk kullanın. Birbirinin tamamlayıcısı renkleri seçmeye özen gösterin. Örneğin bu oturma odasında turkuaz ve eflatun çok uyumlu bir birliktelik yakalamış.

Banyoda duvar kağıdı deneyin

Banyoda sıklıkla seramik ve mermer kullanılıyor ama banyonun kuru kısımlarında duvar kağıdı kullanmayı deneyebilir ve böylece sıra dışı bir etki yaratabilirsiniz. Duvar kağıdı kullanılan bu banyo sizce de özgün durmuyor mu?

Karyola başı yerine panel

Karyola başlığı yerine karyolanın başının geldiği duvarı komple bir panelle kaplayabilirsiniz. Bunun için tamamen ahşap malzeme seçebileceğiniz gibi kapitone muflonlu malzeme de kullanabilirsiniz.

Doğal ürünlere yer açın

A. MORİTA EVİ ANTALYA Modern Oturma Odası Mimoza Mimarlık Modern
Mimoza Mimarlık

A. MORİTA EVİ ANTALYA

Mimoza Mimarlık

Ahşap en doğal malzemelerden biri. Bu resimde gördüğünüz orta sehpası gibi doğal esintili malzemeler evinizde çok hoş bir etki yaratacaktır.

Odalarda duvar kağıdı kullanın

Klasik Yatak Odası homify Klasik

Duvar kağıdı eski popülerliğini tekrar kazanma eğiliminde. Birbirinden güzel duvar kağıdı modelleriyle evinize sihirli bir dokunuşta bulunabilirsiniz. Üstelik duvar kağıdının bir başka avantajı da her sene değiştirip evinize farklı bir görünüm kazandırabilecek olmanız.

Farklı şekillerde mutfak adaları kullanın

Luce mutfak&banyo – Luce mutfak&banyo: modern tarz , Modern
Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Mutfak adaları hayatımıza yeni giren bir kavram. Daha çok kare ve dikdörtgen gibi köşeli formlarda karşımıza çıkıyorlar. Ancak yuvarlak hatlı mutfak adaları evinize hareket katabilir.

Duvarları boş bırakmayın

D&S Altaş Home Modern Mutfak yücel partners Modern
yücel partners

D&S Altaş Home

yücel partners

Duvarları boş bırakmak yerine farklı içeriklerde tablolarla donatırsanız eviniz biricik hale gelir. 

İpucu yazılarımızı seviyorsanız bu yazı da ilginizi çekebilir:

Ahşabın büyüsünü evinize sokmanın 13 yolu

Bu mutlu ev dekorasyon fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!