Özel bir banyo sahibi olmanın 11 yöntemi | homify

Özel bir banyo sahibi olmanın 11 yöntemi

Aydin Sanli Aydin Sanli
SANABEL KONAKLARI Niyazi Özçakar İç Mimarlık Modern Banyo
Loading admin actions …

Eskiden evler kendimiz için değil, başkaları için dekore edilirdi. Komşularda, akrabalardan ve arkadaşlardan görülecek  takdir kendi rahatımızdan daha önemliydi. Bu nedenle de evin misafir denetimine açık bölümlerinin dekorasyonu için çok uğraşılır, geri kalan bölümler ise tabir yerindeyse sallanırdı. Özenden mahrum kalan bölümler arasında banyo da vardı. Banyolar sadece aile bireylerini ilgilendiren alanlar olarak değerlendirilip nasıl olsa olsun fark etmez gibi şeklinde bir mantıkla yaklaşılırdı. Neyse ki son yıllarda bu durum tümden değişti. Artık ev sahipleri daha ziyade kendi tarz ve zevklerini göze alarak dekorasyon yapıyor. Günün yorgunluğunu attığımız kişisel bir vaha diye adlandırsak abartmış olmayacağımız banyolar da nasibini aldı. homify'da paylaştığımız banyolar bu durumu kanıtlar nitelikte. Bugün size banyolarınızı özel hale getirmeniz için on bir farklı yöntem sunacağız. Siz de banyoya önem verenlerdenseniz bu yazı tam size göre. 

Aynaları büyütün

Genelde banyolar evin en küçük bölümlerindendir. Bu nedenle banyoları daha geniş ve ferah göstermek için biraz çaba sarf etmek gerekiyor. Ayna kullanımı da bir makanı olduğundan daha geniş gösterir. Banyonuzda küçük bir ayna yerine, resimdeki Niyazi Özçakar İç Mimarlık imzalı banyoda olduğu gibi alabildiğine geniş bir ayna kullanırsanız banyonuzu çok daha geniş gösterebilirsiniz. 

Kozmetikler için sepet kullanın

Saklı Göl Evleri SAKLI GÖL EVLERİ Modern Banyo
SAKLI GÖL EVLERİ

Saklı Göl Evleri

SAKLI GÖL EVLERİ

Bazı banyolarda yer azlığından yeteri kadar depolama alanı bulunmaz. Bu durumda banyoda kullanılan kozmetikleri nereye koyacağınızı şaşırabilirsiniz. Bunun için resimdeki örnekteki gibi şık bir sğet kullanabilirsiniz. Sepetin içini ise rengarenk kılıflarla süsleyebilirsiniz.

Lavabo teknesine özen gösterin

İstanbul mutfakart.com istanbul mutfakart BanyoLavabolar
istanbul mutfakart

İstanbul mutfakart.com

istanbul mutfakart

Lavabo tekneleri banyonun en karakteristik unsurlarından biridir. Bu nedenle seçeceğiniz lavabo teknesi banyonuzun kişiliğini belirleyebilir. O yüzden lavabo teknenizi seçerken özen gösterin ve modası geçmiş modeller yerine modern çizgiler taşıyan örnekleri seçin.

Bırakın ışık girsin

#Arnavutköydekorasyon Ev TAdilatları Kolonyal Banyo
Ev TAdilatları

#Arnavutköydekorasyon

Ev TAdilatları

Banyolar mahremiyet gerektiren yerlerdir. Bu nedenle pek çok banyoda küçük bir havalandırma penceresinden başka bir dışarıyla bağlantı sağlayacak bir yer bulunmaz. Oysa buzlu cam kullanarak banyoya doğal ışık girmesini sağlayabilirsiniz. Bu, banyonuzun çok daha ferah olmasına yarayacağı gibi gündüz saatlerinde elektrik tasarrufu da sağlar.

Banyo da ihtişamlı olabilir

Viento 100 V3 BADELLA BANYO BanyoLavabolar
BADELLA BANYO

Viento 100 V3

BADELLA BANYO

Şatafat seviyorsanız, banyonuzda da bunu sağlayabilirsiniz. Altın varaklı depolama alanları ve aynaların yanı sıra duş mekanizması ve armatürlerde de altın varak kullanabilirsiniz.

Siyah beyaz banyo da mümkün

Siyah genelde banyolarda kullanılmayan bir renk ama siyahın beyazla birlikte sağladığı zamansız ve mekansız uyum banyoda da geçerli. İşte örneği.

Modern duş başlıkları

Armatürler ve duş başlıklarında klasik ötesi parçalar seçebilirsiniz. Bu sarı duş başlığının banyonuzu özel kılacağına şüphe yok.

Mermer kullanın

Mermer Osmanlı'dan beri banyoların vazgeçilmez malzemesi. ancak mermer endüstrisindeki gelişim çok farklı dokularda estetik mermerlerin hayatımıza girmesine yaradı. Siz de banyonuzda eskimeyen klasiği tercih edip mermer kullanabilirsiniz.

Duvar kağıdı kullanın

Wenna Design WENNA DESIGN Modern Banyo
WENNA DESIGN

Wenna Design

WENNA DESIGN

Banyonun kuru bölümlerinde duvar kağıdı kullanmak ortaya çok iyi sonuçlar çıkaran bir trend.

Farklı şekillerde seramikler kullanın

Banyolarda genelde köşeli karo ve seramikler kullanılıyor ama üzerinde dairesel izlenimi uyandıran seramikler de çok iyi sonuç veriyor. Sizce de öyle değil mi?

Hamam konsepti deneyebilirsiniz

Genel Dekorasyon Mosifo BanyoDekorasyon
Mosifo

Genel Dekorasyon

Mosifo

Kurna doldurup eski usul maşrapayla su dökünerek banyo yapan az kaldı. Ancak duşlu banyonun bir köşesine hamam konsepti yaparak banyonuzu şahsına münhasır bir banyoya dönüştürebilirsiniz. 

Daha fazla banyo fikri için tıklayın.

Bu banyo fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!