Türkiye'den 10 mutfak fotoğrafı ve örnek alacağınız fikirler | homify

Türkiye'den 10 mutfak fotoğrafı ve örnek alacağınız fikirler

umit atdağ umit atdağ
LILYUM MUTFAK Ada Ahşap Kırsal Mutfak
Loading admin actions …

Son yıllarda gelişen mutfak teknolojisi ile modüler mutfaklar yaygınlaşmış, modern mutfaklar her evde kendisin eyer bulmuştur. Günümüzde evlerin mutfakları artık canlı, insanı kendisine çeken, insana huzur veren mutfaklar şeklinde dekore edilmekte, dünyanın her yerinde özgün fikirler ile dekorasyonlar yapılmaktadır. Türkiye'de de yerel yaşama özgü veya genel dekorasyon akımları ile uyumlu mutfaklar dekore edilerek  insanların ihtiyacı olan mutfaklar ortaya çıkarılmıştır. Bu gün Türkiye'de yer alan  estetik açıdan kusursuz olan, fonksiyonel ve şık mutfak tasarımlarını inceliyoruz. 10 farklı  mutfak dekorasyonunu inceleyerek örnek alabileceğiniz fikirleri görebilirsiniz.

Sade ve zarif

mutfak/banyo/anahtar teslim/tadilat Ay Mutfak Tasarım LTD.Şti Modern Mutfak
Ay Mutfak Tasarım LTD.Şti

mutfak/banyo/anahtar teslim/tadilat

Ay Mutfak Tasarım LTD.Şti

Mutfağınızda fazla eşya istemiyorsanız sade ve zarif bir dekorasyon yapabilir, bu mutfağı örnek alarak  evinizde sadeliğin  ön planda olduğu canlı ve geniş bir mutfağa sahip olabilirsiniz. 

Yaratıcı raflar

Mutfakların modüler tasarımları yaygınlaştığı için sadece dolaplardan veya raflardan oluşan tasarımlar yapabilir,  rafları estetik bir şekilde cam kapaklar ile kapatabilirsiniz. Modern raflar evinizi zarafet kazandıracaktır.

Geleneksel mutfaklar

Didem & Serkan Ozbakan Bilgece Tasarım Modern Mutfak
Bilgece Tasarım

Didem & Serkan Ozbakan

Bilgece Tasarım

Geleneksel bir mutfak istiyorsanız bu mutfak modelini kendinizi model alabilir,  kırmızı tuğlaların zarafetinden yararlanarak insanların hayran kalacağı kusursuz bir mutfak ortaya çıkarabilirsiniz. Kırmızı buz dolabı mutfağınıza neşe katacaktır.

Modern mutfak

Evinizde modern bir mutfak dekorasyonu ile   işlevsel özelliği ön planda olan, zarif bir mutfak sahibi olabilirsiniz. Modern mutfak dekorasyonu fikirleri için bu modeli baz alabilir veya bu model üzerinde revizeler yaparak tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Endüstriyel mutfak

Mutfak teknolojisi geliştiği için artık endüstriyel mutfaklar tercih edilmektedir. Sizde böyle bir mutfak tercihinde bulunacaksanız resimdeki gibi endüstriyel bir mutfak yapabilir, aydınlatmalar ile mutfağınızı ışıl ışıl bir mutfak haline getirebilirsiniz.

Geniş mutfaklar

Evinizde en geniş odayı mutfak olarak düşünüyorsanız  resimdeki gibi modüler özellikleri ön planda olan ve estetik olarak uyumlu bir mutfak dekorasyonu yapabilir, gümüş pırıltıları arasında etkileyici ve huzur kaynağı olan bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Kontrast ve renk uyumu

Mutfak içinde tercih edeceğiniz renklerin uyumu ve kontrast her zaman istediğiniz gibi olmaz. Bu nedenle daha önce dekore edilmiş olan bir mutfak dekorasyonunu örnek almalı resimdeki gibi koyu desenler ile beyaz rengin uyumunu yakalayarak   şık bir mutfağa sahip olmalısınız.

Sıra dışı mutfaklar

Luce mutfak&banyo Luce mutfak&banyo MutfakDolap & Raflar
Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Bazen istediğiniz bir odaya sahip olamaz ve istediğiniz mutfağı hayata geçiremezsiniz. Bu durumda yapmanız gereken sıra dışı tasarımlar yapmak ve resimdeki gibi yerleşim planı yaparak mutfağı en ideal özelliklere sahip mutfak haline getirmektir.

Doğal ve modern

Klasik mutfak tasarımlarını modern tasarımlar ile birleştirerek hem doğal hem de modern bir mutfağa sahip olabilirsiniz. doğallığın ön planda olduğu modernizmin geri planda olmasına rağmen etkileyici tasarımı ile kusursuz bir mutfağı hayata geçirebilirsiniz.

Ahşap mutfaklar

LILYUM MUTFAK Ada Ahşap Kırsal Mutfak
Ada Ahşap

LILYUM MUTFAK

Ada Ahşap

Mutfak içinde ahşap yoğunluğunu tercih ederek doğal bir mutfak oluşturabilir, ahşabın sadeliği ve görselliğini kullanarak özel ve etkileyici bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Ahşap mutfak adası evinizde hem kullanışlı bir mutfağa sahip olmanızı sağlayacak hem de görsel açıdan etkileyici bir mutfak yapmanızı sağlayacaktır.

Bu mutfak tasarımlarını siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!