Şık bir oturma odası için 11 parlak fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Şık bir oturma odası için 11 parlak fikir

Homify TR Homify TR
Niyazi Özçakar İç Mimarlık – E.K. EVİ:  tarz Oturma Odası
Loading admin actions …

Oturma odalarının hayatımızdaki önemlerini anlatmamıza gerek yok, evde geçirdiğimiz vaktin büyük kısmını oturma odalarımızda geçiriyoruz. homify sayfalarında da sık sık sizlerle örnek oturma odası ve salon dekorasyonlarını ziyaret ediyoruz. Bu yazımızda da parlak fikirlerle öne çıkan oturma odası unsurlarını ele alacağız.

​Beyaz tuğlanın şıklığı

Niyazi Özçakar İç Mimarlık tarafından dizayn edilen bu oturma odasında en çok dikkat çeken unsur elbette duvar dekorasyonu ve sıra dışı aydınlatma ünitesi. L şeklindeki köşe koltuk odanın merkezine tüm yaşam alanına yayılacak şekilde ama bir yandan da şekli ve tasarımı dolayısıyla alandan tasarruf edecek bir biçimde yerleştirilmiş. Mobilyaların sade ve modern yerleşimini ise beyaz tuğlalı duvar dekorasyonu ile tamamlanmış. Beyaz tuğlaların üzerindeki gizli aydınlatmalarsa odaya estetik ve aydınlık bir hava katıyor.

​El dokuması ipek yastıklar

THE GROOVE – SUZANİ DEKORATİF YASTIK:  tarz Oturma Odası
THE GROOVE

SUZANİ DEKORATİF YASTIK

THE GROOVE

The Groove tarafından tasarlanan ve üretilen bu tığ işi el dokuması yastıklar oturma odalarınız içim mükemmel bir aksesuar tercihi olma niteliği taşıyorlar. Yüzde yüz ipekten yapılmış olan bu dekoratif yastıklar hem modern hem de klasik salon ve oturma odalarına uyum sağlayabilir. (Yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz farklı yastıklar için Yastıklarla gelen güzellik isimli yazımıza da göz atabilirsiniz.)

​Parlak kumaşların büyüsü

Tasarım MesstMobilya ve Dekorasyon imzası bulunan bu oturma odası ise renk ve kumaş seçimiyle öne çıkıyor. Yaşam alanının geneline zeminlerin, perdelerin ve duvarların etkisiyle koyu renkler ve tonlar hakim olsa da mobilyaların döşemelerinde tercih edilen parlak renkli kumaşlar odaya hoş bir parıltı ve alışılagelmişin dışında bir estetik özellik katıyor.

Pencerelerle bütünleşen tuğla duvarlar

Mobitool Modüler Mobilya – Mobitool Modüler Mobilya:  tarz Oturma Odası
Mobitool Modüler Mobilya

Mobitool Modüler Mobilya

Mobitool Modüler Mobilya

Sıradaki örnek oturma odası tasarımında duvar dekorasyonunda ham görünümlü tuğla tercih edilmiş. Bu tercih son yıllarda sık sık kullanılan ve yaşam alanlarına son derece modern ve estetik bir atmosfer katan bir seçenek. Bu ham görünümlü tuğla duvarlara uyumlu tavandan zemine kadar uzanan siyah şeritli pencereler de bu modern dokuyu güçlendiren tasarım detayı niteliğinde. Modern tasarımıyla dikkat çeken ve çiçekli desenleriyle etrafa pozitif enerji saçan L koltuğun tasarımında ise Mobitool Modüler Mobilya imzası var.

​Gelenekten gelen halılar

Herıtage – Heritage Rug:  tarz Oturma Odası
Herıtage

Heritage Rug

Herıtage

Oturma odası dekorasyonlarında odayı en çok gösteren şeylerden biri de pek tabii ki halılardır. Halıların dekorasyonla ve odanın genel karakteriyle uyumu yaşam alanınızı dizayn ederken en çok dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri. Anadolu'nun geleneğinden gelen halıların tüm dünyada ne kadar yaygın olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tarz halılarla oturma odanıza seçkin bir atmosfer katabilirsiniz.

​3D duvar panelleri

Diva Yapı – 3D GOLD PANEL:  tarz Oturma Odası
Diva Yapı

3D GOLD PANEL

Diva Yapı

Diva Yapı tarafından dizayn edilen bu geniş ve gösterişli oturma odasında genel olarak klasikle modernin birleştiği eklektik bir tarz ve tasarım anlayışı hakim. Televizyon ünitesi olarak da duvara yerleştirilmiş son teknolojiyle geliştirilen 3D duvar paneli kullanılarak alışılmışın dışında bir hava yaratılmış.

​Sıradışı mobilyalar

Fabbrica Mobilya – Özel Ev Tasarımı:  tarz Oturma Odası
Fabbrica Mobilya

Özel Ev Tasarımı

Fabbrica Mobilya

Bu çağdaş ve modern dekorasyonlu oturma odasında hemen farklı tasarımlarıyla dikkat çeken koltuk takımını fark ediyoruz. Josephine koltuk tarzının modern üçlü koltuklara uygulanmasıyla yaratılmış olan bu koltuk takımı odanın genel karakterini belirliyor. Fabbrica Mobilya tarafından dizayn edilen oturma odasının bir diğer belirleyici özelliği ise geniş ve ferah tasarımıyla dikkat çeken siyah televizyon ünitesi.

​Şık şömine aksesuarları

Oturma odanızda şömineniz varsa, şık şömine aksesuarları kullanarak yaşam alanınızı daha da estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Dekorhane'nin ürünlerinden Fransız tarzını yansıtan bu el yapımı bakır odunluk da şömineniz için mükemmel bir aksesuar.

​Duvarları süsleyen çağdaş resimler

FARGO DESIGNS – URLA VILLA PROJESI:  tarz Oturma Odası
FARGO DESIGNS

URLA VILLA PROJESI

FARGO DESIGNS

Oturma odalarınızı seçkinleştiren şeylerden biri de yaşam alanınızda kullanacağınız sanat eserleridir elbette. Odanıza uygun resim ve heykeller hem şık bir görünüm sağlıyor hem de yaşam kalitenizi arttırıyor.

​Gösterişli perdeler

Bir evi en çok gösteren şeylerden biri de perdelerdir. Sönmez Mobilya tarafından klasik bir tarzla tasarlanan bu salon da gösterişli perdeleriyle öne çıkıyor.

​Modern aksesuarlar

Şık aksesuarların oturma odalarınızda yaratacağı etki oldukça büyüktür. Bu kahve sehpası da sevimliliği ve sıra dışı tasarımıyla salonunuzda kullanabileceğiniz aksesuarlara başarılı bir örnek teşkil ediyor.

Bu yazıdaki şık oturma odası fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!