Evinizin çehresini değiştirecek 15 parlak fikir | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Evinizin çehresini değiştirecek 15 parlak fikir

Homify TR Homify TR
ERENKOY HOUSE // RESIDENTIAL PROJECT Escapefromsofa Eklektik
Loading admin actions …

Yaşadığımız yerleri güzelleştirmek için bazen küçük detaylar, bazen büyük iç mimari fikirler gereklidir. Dekorasyonu tamamlanmış bir odanın tüm görünümünü bazen tek bir aksesuar değiştirebilir. Bazense istediğiniz tasarıma ulaşmak için yaşam alanlarınızda köklü değişiklikler yapmanız gerekir. İşte evinizin çehresini değiştirecek büyüklü küçüklü 15 farklı dekorasyon fikri.

​Beyaz ve aydınlık

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ Modern Yemek Odası As Tasarım - Mimarlık Modern
As Tasarım – Mimarlık

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ

As Tasarım - Mimarlık

Temizliğin, sağlığın, saflığın, aynı zamanda da asaletin, masumiyetin ve zarafetin rengi olan beyazın huzur ve güven verdiği, üstelik düşünce gücünü de arttırdığı söylenir. Beyazın hakim olduğu yaşam alanları bu yüzden her zaman daha aydınlık ve daha zarif görünür. As Tasarım ve Mimarlık tarafından dizayn edilen bu salonda da beyazın tüm olumlu özelliklerini görüyoruz.

​Aynalı TV ünitesi

VİLLA-2 AYAYAPITASARIM Klasik

Televizyon ünitelerinin oturma odalarımızın görünümünde etkisi oldukça büyük. Ne de olsa salonların merkez noktası genelde televizyon oluyor ve bütün mobilya yerleşimi televizyonun çevresinde oluşturuluyor. Resimdeki aynalı ve parlak TV ünitesi de özellikle klasik tarzlı oturma odalarına çok yakışacak bir model.

​Hareketli ve yumuşak duvar kağıtları

Klasik şıklığıyla öne çıkan bu salon tasarımı ise Sönmez Mobilya imzası taşıyor. Salonun estetik ve şık tarzını katlayarak etkisini büyüten tasarım unsuru ise yumuşak ve yuvarlak desenleriyle odaya hareketli bir yaşam enerjisi katan duvar kağıtları.

​Chesterfield koltukların büyüsü

ERENKOY HOUSE // RESIDENTIAL PROJECT Escapefromsofa Eklektik
Escapefromsofa

ERENKOY HOUSE // RESIDENTIAL PROJECT

Escapefromsofa

Sıradaki örnek salon dekorasyonu ise adeta insanı büyüleyen türden. Eklektik bir tarzda klasiğin en seçkin örneklerinin modern bir anlayışla birleştiği dekorasyon Escapefromsofa tarafından yaratılmış. Hardal renkli Chesterfield koltuk ve onun takımı olan puf salonun karakteristik özelliğini belirliyor. Tarihin içinden gelen ve şıklıklarıyla kendilerine hayran bırakan bu koltuk modellerinin salonunuza bambaşka ve fark yaratan bir atmosfer sağlayacağından emin olabilirsiniz. Farklı Chesterfield modelleri için Dekorasyona asalet katan model: Chesterfield koltuklar isimli yazımızı da tavsiye ediyoruz.

​Göz alıcı merdiven tasarımları

Visal Merdiven – Riva Konakları - İstanbul: minimalist tarz , Minimalist
Visal Merdiven

Riva Konakları – İstanbul

Visal Merdiven

Çok katlı evlerdeki evin geneline yansıyan önemli iç mimari detaylardan biri de merdiven üniteleridir elbette. Visal Merdiven tarafından dizayn edilmiş bu merdiven öğesi de sıra dışı yapısı ve dikkat çekici görünümüyle öne çıkıyor.

​Mutfak için şık bir köşe

homify Klasik

Geniş mutfaklarda yaratılan oturma alanları genellikle masa ve sandalyeden ibaret olurlar. Oysa örnekteki gibi bir köşe kanepe hem çok daha konforlu hem de çok daha şık bir görünüm yaratıyor.

​Ahşap ve tuğlanın ahengi

Sırada Niyazi Özçakar İç Mimarlık tarafından tasarlanan modern ve minimalist bir yatak odası var. Bu yatak odasının en önemli özelliği doğal malzemelerin modern bir anlayışla uygulanması. Rabıta yerler ve beyaz tuğlayla örülmüş duvar odanın karakterini belirliyor.

​Hem siyah hem saydam

homify: modern tarz , Modern

Mutfaklarda ve balkonlarda oturma alanları oluştururken sıradan sandalye ve masalar yerine alışılmışın dışında mobilyalar kullanmak her zaman fark yaratır. Resimde görülen plastik yüzeyli ve metal aksamlı siyah saydam yemek masası ve sandalyeleri de fark yaratan güzel örneklerden.

​Mekânı genişleten aynalar

Trabcelona Design – trabcelona design tasarım : modern tarz , Modern
Trabcelona Design

trabcelona design tasarım

Trabcelona Design

Televizyon ünitelerinin oturma odalarını ne kadar değiştirdiğine daha önce de değinmiştik. Trabcelona Design tarafından tasarlanan bu salonda ise ahşap televizyon ünitesine dahil olan ve zeminden tavana kadar uzanan aynalı bölüm göz dolduruyor.

​Hasır oturma takımı

Klasik Oturma Odası homify Klasik

Hasır koltuk, sandalye ve masalar genellikle yazlık mekânlarda kullanılan ve sıklıkla çok da şık tasarımlara sahip olmayan mobilyalar oluyor çünkü esas işlevleri suya ve sıcağa dayanıklılık. Ama Hakan Helvacıoğlu tarafından dizayn edilen bu kapalı balkon, son derece şık, modern ve estetik hasır bir koltuk takımıyla taçlanmış.

​Doğal mermerden lavabo

Banyolarda kullanılan doğal malzemeler her zaman banyonun tüm çehresini değiştirecek bir etkiye sahiptir. Burada da şahane tasarımıyla doğal mermer kullanılmış.

​Aydınlatmanın sihri

Yaşam alanlarınızda kullandığınız aydınlatmalar dekorasyona çok büyük katkı sağlar ve tüm görünümü değiştirebilir. Örneğin gizli tavan aydınlatmasıyla birleşen duvardaki spot ışıklar ve gösterişli bir avizeyle etrafa yayılan sarı ışık mekâna hoş bir atmosfer kazandırır.

​Beyaz mutfakta siyah dokunuşlar

BEYAZIN SAKİNLİĞİ Modern Mutfak Arte FABBRO Modern
Arte FABBRO

BEYAZIN SAKİNLİĞİ

Arte FABBRO

Beyaz mutfağın ne kadar zarif olduğu tartışma götürmez bir gerçek. Ancak bembeyaz bir mutfağa farklı aksesuarlarla siyah dokunuşlar eklersiniz ortaya bambaşka bir manzara çıkıyor.

Gösterişli avizeler

Highlight Aydınlatma tarafından tasarlanan bu heybetli ve şık avize tüm yaşam alanlarının dokusunu hareketlendirebilecek türden.

​Karizmatik siyah mutfak

Mutfakta en çok tercih edilen renk beyaz olmasına rağmen, karizmatik ve havalı bir mutfak yaratmak istiyorsanız siyahın gümüşle dansına şans vermenizi tavsiye ederiz.

Bu farklı dekorasyon fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!