Interioriza:  tarz

Elbise dolabının içi nasıl düzenlenmeli ? 10 örnek fotoğraf

umit atdağ umit atdağ
Loading admin actions …

Elbise dolapları yatak odası ve giyinme odalarında elbiselerimizi ve yatak odasına ait eşyalarımızı depoladığımız ve  düzenli bir şekilde muhafaza ettiğimiz mobilyalardır. Elbiseleri muhafaza ettiğimiz için giyinme odası ile özdeşleşmiş ve  giyinme odalarının vazgeçilmezi olmuştur. Her ne kadar elbiseleri depoladığımız mobilyalar olsalar da elbise dolaplarının dizaynı ve iç düzeni bizlere aittir. Eğer elbise dolabının için doğru bir şekilde düzenlemezsek elbiselerimiz istediğimiz düzende ve temizlikte olmaz. Ayrıca ayakkabılarımızı ve takım elbise gibi özel günlerde giyeceğimiz eşyalarımızı  koruyamayız. Bu olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için  elbise dolabı düzenini bilmeli ve doğru bir şekilde elbiseleri yerleştirmeliyiz. Homify elbise dolap tasarımı ve düzeni yazılarını inceleyerek  bu konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Doğru tasarım

Penintdesign İç Mimarlık  – Erbek Nif 3+1 Villa için Tasarımlar - Üst Kat: modern tarz Giyinme Odası
Penintdesign İç Mimarlık

Erbek Nif 3+1 Villa için Tasarımlar – Üst Kat

Penintdesign İç Mimarlık

Elbise dolapları için doğru bir tasarım yapmak düzenin birinci adımını oluşturur. Örnekteki gibi bir elbise dolabı oluşturmak için her eşyanın rafını ve askısını belirlemeli ve iç dizaynı bu belirlemelere göre yapmalısınız.

Çekmeceler

Elbise dolabı içinde çekmece tercih eden biriyseniz resimdeki gibi çok sayıda çekmeceyi bir arada tercih edebilir, elbiselerinizden, takılarınıza kadar tüm eşyalarınızın yerini belirleyebilirsiniz. Askılıkları doğru bir şekilde kullanarak gömlek ve elbise gibi giysileri düzgün bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Askılıklar

Elbise dolabı içinde yer alan askılıklar en çok kullanılan alanlar olduğu için ulaşımı ve kullanımı kolay yere koymalı ve dolabın en ideal alanında gömleklerinizi muhafaza etmelisiniz. Askılık yanında en çok kullandığınız elbiseleri koymak size avantaj sağlayacaktır.

Ayakkabılar

Günlük ayakkabılarınızı ve özel günler için kullandığınız ayakkabıları elbise dolaplarının alt kısımlarına koyabilir hem yer kaplamasını önleyebilir hem de ayakkabılarınızı daha düzenli bir şekilde koruyabilirsiniz.

Askılık ve çekmece

AstiDkora: modern tarz Giyinme Odası
AstiDkora

Vestidor abierto sin puertas

AstiDkora

Askılık ve çekmeceler en çok kullandığımız alanlar olduğu için kolay ulaşabilmek adına alt alt yerleştirebilir veya çapraz kullanım sağlayarak kendinize kolaylık oluşturabilirsiniz.

Çekmece kalıpları

CABINET – Çerçevesiz çekmece: modern tarz Giyinme Odası
CABINET

Çerçevesiz çekmece

CABINET

Elbise dolaplarının iç dizaynlarını yaparken ekmece kalıpları tercih etmek size avantaj oluşturur. Bu kalıpları kullanarak takı ve diğer küçük eşyalarınızı daha düzenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca çekmece kalıpları elbiselerini kolay bir şekilde yerleştirmenizi de sağlar.

İnce uzun dolaplar

Resimdeki gibi ince uzun bir elbise dolabınız varsa sağ ve sol taraflarını askılık şeklinde kullanabilir ve bornozlarınızı dahi bu alanda muhafaza edebilirsiniz.

Kayar kapılar

Elbise dolaplarınız kayar kapılara sahip ise  resimdeki gibi  saklama kutularını gönül rahatlığı ile kullanabilir, eşyalarınızı ayakkabılarınızı saklama kutuları içinde muhafaza edebilirsiniz.

Açık dolaplar

Kapaksız açık elbise dolapları her zaman düzenli olmanızı sağlayan, elbiselerinizi dğzenli bir şekilde muhafaza etmenize katkı sağlayan dolaplardır. Açık bir dolaba sahipsenzi askılıkları cam kapaklı olarak tercih edebilirsiniz.

Cam duvarlar

dsgnduo: modern tarz Yatak Odası
dsgnduo

Quarto com closet integrado

dsgnduo

Elbise dolabı içindeki askılık alanını cam bir panel ile kapatabilir ve askılıklara astığınız elbise ve takımlarınızı dilediğiniz gibi muhafaza edebilirsiniz. Cam paneller size  düzenli olma şartı getirecektir.

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!