MACHADO DE ALMEIDA ARQUITETURA E INTERIORES:  tarz Sonsuzluk havuzu

İnce detaylara sahip hayran kalacağınız aile evi

umit atdağ umit atdağ
Loading admin actions …

Bir çok insan geniş ve kusursuz bir aile evine sahip olmak için hayal kurarlar.  Aile evi olarak doğanın içinde bahçesi olan çok odalı ve tüm ihtiyaçlara cevap verebilen bir ev bulmak zordur. Bu gün bu tanıma birebir uyan tüm ihtiyaçlara cevap veren ve ince detayları ile göz kamaştıran bir eve misafir oluyoruz. Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde yer alan bu aile evi bir villadan farksız.  Havuzu, açık hava oturma alanları, balkon teras ve bahçesi ile  dış havanın tadını çıkarmanızı sağlayan bu evin tv odası ve aile bireylerine özel odaları da bulunuyor. İnce işçilikler ile dolu olan bu aile evinde merdiven koridor gibi alanlarda kalem işçilikleri de göz kamaştırıyor. Homify aile evleri sayfasında yer alan bu evi birlikte inceleyelim.

Ön cephe

Evin cephelerini incelediğiniz her cephenin ayrı bir  güzelliğe sahip olduğunu, yapılan aydınlatma çalışması ve dış cephe uygulamaları ile mükemmel bir ön cepheye sahip olduğunu göreceksiniz. Akşam olduğunda ışıl ışıl olan bu ev renkleri ile de gözlerinizi kamaştırıyor.

Arka bahçe

Evin ön cephesi gibi arka cephesi de kusursuz bir şekilde dekore edilmiş. Arka bahçe ile uyumlu bir şekilde yapılan tasarım ile bahçe oturum alanı dış cepheye entegre edilmiş. Ahşap kullanılarak kaplanan zemin evin görselliğini artırmış.

Havuz estetiği

Evin arka bahçesinde yer alan bahçe havuzu aynı zamanda bahçe oturum alanının yanında yer aldığı için hem oturum alanına hem de veranda olarak kullanılan alana özgü bir havuz gibi yapılmış. İşlevsel ve fonksiyonel havuz yeşil bahçe ile uyumlu olduğu için bahçe bir dinlenme alanından öte bir bahçe olmuş.

Yüzme havuzu

Evin bahçesinde yer alan havuz hem bahçe süsü olarak hem de yüzme havuzu olarak kullanılan bir havuz olarak tasarlanmış. Etrafı ahşap yürüme alanı şeklinde dekore edilen havuz oldukça estetik bir görüntüye sahip.

Estetik uyum

Evin arka bahçesinde yer alan havuzu incelediğinizde görsel açıdan oldukça uyumlu olduğunu göreceksiniz. Renkleri ile evin arka cephesine de destek veren havuz aynı zamanda bahçenin de göz bebeği olmuş. Estetik açıdan mükemmel duran havuz ve dış cephe evin göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip olmasını sağlamış.

Zarif merdiven

Üst katta yer alan odalara ulaşımı sağlayan merdiven özel olarak tasarlanmış ve korkuluklarında kalem işlemeler kullanılarak zarif bir merdiven olması sağlanmış. Beyaz renkli korkuluklar salonun bir parçası gibi görünüyor.

Ara kat

Merdiven ile doğrudan üst kata ulaşamıyorsunuz. Önce bir asma kat olan ara kata sonra üst kata ulaşıyorsunuz. Bu tasarım aynı zamanda üst kat ile zemin kat arasında küçük bir oturum alanına sahip olmanızı sağlamış. 

Aile odası

Evin üst katında yer alan odalardan biri aile odası olarak dekore edilmiş. Küçük olmasına karşın doğru bir yerleşim planı ve doğru mobilya tercihleri ile oldukç aşık bir aile odası veya televizyon izlemem odası ortaya çıkarılmış.

Banyo

Evin banyosu çok şık bir şekilde tasarlanmış ve geniş bir banyo oluşturulmuş. Bir hamam tasarımı yapılarak  hem yatak odası hem de dinlenme odası işlevi gören ve aynı zamanda banyo olarak da kullanabileceğiniz bir oda ortaya çıkarılmış.

Bu aile evi projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!