Her evde iş görecek 12 pratik depolama yöntemi

umit atdağ umit atdağ
SCD Group Klasik Koridor, Hol & Merdivenler Ahşap Ahşap rengi
Loading admin actions …

Bir evin düzenli ve temiz olması ev içinde yer alan depolama alanlarına bağlıdır. Kullanmadığınız veya az sıklıkla kullandığınız eşyalarınızın ortalıkta olmaması ve evinizin düzensiz görünmesine neden olmaması için depolama alanları içinde muhafaza edilmesi gereklidir. Bu gün evimizde yeterli depolama alnı olmadığında yaratıcı fikirler ile nasıl depolama alanı çözümleri oluşturduğumuzu inceliyoruz. Mutfak, yatak odası, oturma odası gibi yaşam alanlarında pratik depolama fikirleri ile evlerinizin daha düzenli ve daha temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Homify alternatif  dekorasyon önerileri sayfasında yer alan bu örnekleri birlikte inceleyelim.

Merdiven altları

Merdiven altında kalan alanlar genel olarak ölü alanlar olarak dekorasyon içinde kötü görünür. Bu durumu ortadan kaldırarak bu alanları depolama alanı olarak tercih edebilir ve dekorasyonun daha estetik görünmesini sağlayabilirsiniz.

Steril ofis

Eğer bir home ofise sahipseniz yapmanız gereken salon ve mutfağın içinde yer alan dolapları birer depolama alanı haline getirmektir. Bu sayede home ofis daha düzenli olacak, eşyalarınız ortalıkda karmaşa oluşturmayacaktır.

Raflar

Bütün dekorasyonlarda hayati öneme sahip olan raflar aynı zamanda depolama alanı olarak da kullanılabilir. Kitaplık, gazete rafı, süs eşyaları için teşhir alanı veya aksesuar depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Nişler

Niş alanlar her zaman daha sade bir dekorasyon yapmanıza yardımcı olur. Bu banyoda da niş alanlar depolama alanı olarak kullanılmış.

Mutfak adaları

Mutfaklarda yer alan mutfak adaları hem mutfak tezgahı hem de depolama alanı olarak kullanılabilir. Ön tarafını şarap şişeleri için muhafaza alanı olarak kullanabileceğiniz mutfak adaları mutfakların vazgeçilmezidir.

Elektronik cihazlar

Mutfak ve banyoda elektronik cihazlar için yapacağınız kamufle dolapları aynı zamanda depolama alanları olarak kullanılabilir. Üst kısımlarda kalan boşlukları ölü alan olarak değil depolama alanı olarak tercih edebilirsiniz.

Yataklar

Yatak odasında yer alan yatakların alt kısımlarını depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Yatak odasına ait eşyaları ve nevresimleri yatağın altında saklayabilir dilediğinizde kolay bir şekilde çıkarıp kullanabilirsiniz.

Konsollar

Oturma odası veya yatak odasında daha çok gördüğümüz konsolları depolama alanı olarak tercih edebilirsiniz. Hem tv ünitesi hem de depolama alanı olarak fonksiyonel kullanımlar size kolaylık sağlayacaktır.

Çatı katları

Evinizde beşik çatı varsa çatı katında yer alan alanları değerlendirebilir ve bu alanları oda veya depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. İstediğinizde çalışma ofisi olarak da dekore edebilirsiniz.

Elbise dolapları

Yatak odası veya giyinme odası içinde yer alan elbise dolapları bir taraftan elbiseleri muhafaza ederken bir taraftan da diğer eşyalarınız için depolama alanı olarak kullanılabilir.

Tuvalet masası

Tuvalet masası olarak bildiğimiz masaların alt kısımlarına raf yapabilir ve şık bir depolama alanına sahip olabilirsiniz. aynı zamanda fonksiyonel özellikleri ön planda olan bir masaya sahip olmak sizin elinizde.

Şömine çevresi

Evinizde bir şömine varsa şömineyi açık havaya bağlayan bir baca kolonunuz var demektir. Bu kolonun çevresini ideal bir şekilde kapatarak  evinizde gizli depolama alanları oluşturabilirsiniz.

Bu fikirleri siz de beğendiniz mi?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!