The Cotswold Company:  tarz Koridor ve Hol

Bir telefon parasına evinizi yenileyin: 11 ucuz dekorasyon fikri

umit atdağ umit atdağ
Loading admin actions …

Pek çok dekorasyon örneğini incelerken yüksek bütçelere yapılmış olduklarını görebiliriz. Genel kanı yüksek bütçeler olmadan şık dekorasyonlar yapılamayacağı yönündedir. Ancak bu düşünce  tamamen yanlış bir düşüncedir. Evinizi bir telefon parasına yenileyebilir, evinizde pozitif enerji yayan bir dekorasyon yapabilir, göz kamaştırıcı renkler içinde huzur dolu bir eve sahip olabilirsiniz. Üstelik bunların tamamını oldukça düşük ve şaşkınlık verici bir bütçe ile hayata geçirebilirsiniz. Bu gün homify ucuz dekorasyon fikirleri sayfasında yer alan dekorasyon fikirlerinden yararlanarak evinizde harikalar yaratabilir, düşük bir bütçe ile evinizi hayran kalınacak bir ev haline getirebilirsiniz.

Eski mobilyalar

Evinizde yer kaplayan eski mobilyaları geri dönüşüm ile canlı renklere boyayarak tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Vintage görünümlü bir masa ile evinize neşe katabilir ve hiç para harcamadan bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Bardak askılığı

Mutfağınızda yer alan bardakları daha kolay ulaşım sağlamak amacıyla bir askılığa asabilir, basit bir demir çubuk yardımı ile mutfağınızı işlevsel bir mutfak haline getirebilirsiniz. 

Masa yüzeyleri

Evlerimizde yer alan orta masaların yüzeyleri uzun kullanımlar sonrasında yıpranacaktır. Bu durumda yapılması gereken  masa yüzeyini yenilemek veya masa yüzeyine renkli kağıtlar ile kaplayarak farklı bir görünüm kazandırmaktır.

Geri dönüşüm

Evinizde yer alan ve eskiyen mobilyalara basit dokunuşlar ile farklı işlevler kazandırabilirsiniz. Bu masa örneğinde olduğu gibi masa ayaklarına tekerler takarak farklı bir mobilyaya sahip olabilir ve dekorasyonunuzu yapabilirisniz.

Renkli minderler

Chouchette – Cushions illustrated exclusively for Chouchette by artists Gabriela Vainsencher and Cristobal Dam :  tarz Ev İçi
Chouchette

Cushions illustrated exclusively for Chouchette by artists Gabriela Vainsencher and Cristobal Dam

Chouchette

Evinizde yer alan oturma grupların ait minderlerin kılıflarını değiştirmeli canlı ve bahar renklerinde kılıflar ile yenileyerek evinizi dekore edebilirsiniz.  Örnek minderler gibi şirin minderleri evinizi daha tatlı gösterecektir. 

Mutfağınızı boyayaın

Hallwood Furniture: eklektik tarz tarz Mutfak
Hallwood Furniture

Small kitchen, big bold colour!

Hallwood Furniture

Mutfağınızda yer alan mobilyaları renklendirerek yeni bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Buz dolabı, ahşap mobilyalar gibi mobilyaları boyayarak evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Örnek mutfak oldukça canlı ve çekici bir mutfak olmuş.

Biblolar

Salonunuzda duran bibloları diğer odalarda kullanabilir, tekli koltuklar yardımı ile şirin dekorasyonlar yapabilirsiniz. Renkli ahşap teşhir alanları ile bibloları teşhir edebilir ve şirin dekorasyonları uygun bütçelere yapabilirisniz.

Tablolar

Evinizde kullanmadığınız tabloları veya uygun fiyatlara satın aldığınız tabloları mutfak veya giriş alanı gibi yerlerde kullanabilir, renkli ve sanatsal  tasarımlar ile evinizi uygun bütçelere dekore edebilirsiniz.

Süs eşyaları

Evinizi düşük bir bütçeye dekore edebilmek için süs eşyalarına başvurabilirsiniz.  Biblolar melek figürleri gibi düşük bütçeli süs eşyaları iel evinizde harikalar yaratabilir, göz kamaştıracak güzellikte bir süsleme yapabilirsiniz.

İşlevsel değişiklikler

The Cotswold Company:  tarz Koridor ve Hol
The Cotswold Company

Oakland Shoe Cupboard and Organiser

The Cotswold Company

Evinizde yer alan mobilyaların işlevlerini değiştirerek şık dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Örnek olarak yatak odasında veya salonda yer alan konsolu vestiyer gibi kullanabilir, canlı saksı bitkileri ile bu şirinliği daha doğal hale getirebilirsiniz.

Renkli duvar kağıtları

Duvar kağıtları çok düşük maliyetlere sahip olduğu için evinizde renkli duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Duvar kağıdı ile genel dekorasyonu ön plana çıkaracak şık  tasarımlar yapabilir ve misafirlerinizi kendinize hayran bırakacak dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!