Rusticasa: rustik tarz tarz Oturma Odası

​Hayalleri süsleyen sevimli rustik ev

nihal e. nihal e.
Loading admin actions …

Nereye dönseniz karşınıza çıkan beton yapılar şehirlerin ruhsuz görünmesinde önemli bir rol oynuyor. Ahşap evler ise doğal bir malzemeden inşa edildiği için çok daha sıcak bir ambiyansa sahiptir. Bugünkü proje konumuz için işte böyle bir ahşap ev örneği inceledik. Portekiz’de inşa edilen evin toplam alanı ise 142 metrekare.

​Rustik tarz

Ev, masif ahşaptan yapılmış olup canlı rengiyle oldukça davetkar görünüyor. Geniş bir bahçeye bakan evin tarzı ise rustik.

​Yan cephe

Ön cepheden çekilmiş fotoğrafta evin bodrum katını görmemiştik. Yan cephede ise açıkça görülüyor. Bodrum katı ana bina gidi ahşaptan yapılmamış. Bunun yerine beyaz renkli beton bir yapı mevcut.

​Geniş veranda

Fotoğrafta yakından gördüğümüz geniş veranda tüm evi sarmalıyor. Arka cephede özellikle dağ manzarasının tadını çıkarmak için ideal büyüklükte bir veranda.

​Oturma odası

Dış cepheyi inceledikten sonra iç mekana geçebiliriz. İlk olarak oturma odasını görüyoruz. Standart bir kulübe görünümündeki rustik evin içi gayet şık dekore edilmiş. Ahşap tavandaki spot ışıklarla birlikte süslü bir lamba tercih edilmiş. Duvarlar ise beyaz renkli olup mekanı daha ferah göstermek açısından doğru bir seçim. Çok sayıda pencere bulunan salon bu sebeple gayet aydınlık görünüyor.

​Mobilyalar

Oturma odasını farklı bir açıdan gösteren fotoğrafta bu defa şömine karşısına denk gelen büyük dolabı görüyoruz. Salonda küçük bir televizyon da mevcut fakat dekorasyonun odak noktası değil. Muhteşem bir doğa içinde inşa edilen evde televizyon başında vakit öldürmek pek anlamlı değil zaten. Bunun dışında yine dekorasyon ayrıntılarına göz atarsak, bu açıdan bakıldığına duvarların beyaz olmadığını fark ediyoruz. Salonun diğer duvarı tamamen ahşap kaplama. Mobilya olarak ise rahat bir kanepe ile iki adet tekli koltuk ve bir sallanan sandalye tercih edilmiş. Duvarları ise pek çok resim ve aksesuar süslüyor.

​Yemek odası

Yemek alanı oturma odasıyla iç içe olacak şekilde düzenlenmiş. Oturma odası hayli geniş olduğu için ayrı bir yemek odasına ihtiyaç duyulmamış. Kanepenin ardında yer alan masa takımı orta boyutta denebilir. Eskitme görünümlü oval bir masa ile ona eşli eden mor ve çizgili sandalyeler iddiasız fakat kişilikli bir takım meydana getiriyor.

​Mutfak

L biçiminde bir tezgaha sahip mutfak, açık rafları ve çok sayıda aksesuar kullanımıyla dinamik görünüyor. Duvarlar ahşap kaplı olup musluk hizasında geniş bir pencere var. Mutfakta her türlü elektronik eşya mevcut görünüyor.

​Karşı açı

Mutfağı karşı açıdan gördüğümüz fotoğrafta dar olmakla birlikte uzun bir alana sahip olduğunu fark ediyoruz. Aynı zamanda standart bir kapı yerine yemek alanıyla bağlantıyı güçlendiren devasa bir duvar aralığı söz konusu. Bir diğer ilginçlik ise ev yüksek tavanlı olduğu için girişteki boşlukta ahşap bir raf da tasarlanmış. Son olarak beyaz mutfak dolapları depolama konusunda sıkıntı çekilmediğini gösteriyor.

​Küçük bir oda

Fotoğrafta hem mutfağı hem de küçük bir yatak odasını birlikte görüyoruz. Kapısız duvarlar odaları olduğundan daha geniş göstermiş. Mutfaktaki geleneksel fakat bir o kadar eşsiz yeşil dolap ise eve karakter kazandıran en önemli etkenlerden biri.

​Banyo

Evde iki adet banyo mevcut. Biri ebeveyn yatak odasına bağlı küçük bir banyo. Fotoğraftaki ise içinde küvet ve çift lavabo bulunan büyük bir banyo. Evin karakteristik stili banyoda da etkisini göstermiş.

​Yatak odası

Son olarak ebeveyn yatak odasın inceleyip turumuzu tamamlıyoruz. Zarif, geleneksel ve eşsiz yatak odası evin bütünüyle gayet uyumlu görünüyor.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Ailelere uygun büyük bir kır evi' başlığına göz atabilirsiniz.

Bu ahşap ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!