Farklı tarz salonlar için farklı koltuk modelleri | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Farklı tarz salonlar için farklı koltuk modelleri

Homify TR Homify TR
Polsterunikat Klasik
Loading admin actions …

Salon ve oturma odaları dekorasyonlarında şüphesiz en kritik ve önemli mobilyalar koltuklardır. Artık günden güne gelişen ve zenginleşen tasarım dünyasında koltuk modelleri de bir hayli çeşitlendi tabii ki. Koltuk modelleri zenginleştikçe de yaşam alanlarımız daha kendine has ve daha sıra dışı bir görüntüye ve dekorasyona sahip oluyor tabii. İşte birbirinden farklı koltuk modelleriyle farklı tarzlarda dekore edilmiş birbirinden güzel ve ilham verici 13 salon tasarımı.

​Mutluluk veren bir koltuk modeli

Bir koltuk nasıl mutluluk verebilir diye düşünüyor insan ister istemez ama işte bu salona girer girmez etrafa yayılan pozitif enerji ve neşeyi soluyorsunuz. Rengarenk ve modern unsurlarla tasarlanmış salonun en dikkat çeken ve bu eğlenceli tasarımı kuvvetlendiren öğesi ise üç renkli koltuk elbette. Koltuğun en dikkat çekici özelliği ise ayaklı olmayan ve sadece minderlerden oluşan sıra dışı tasarımı.

​Çiçekli desenler

Mobitool Modüler Mobilya Modern Oturma Odası Mobitool Modüler Mobilya Modern
Mobitool Modüler Mobilya

Mobitool Modüler Mobilya

Mobitool Modüler Mobilya

Koltuklarda ve berjerlerde çiçekli desenlerin her geçen gün biraz daha yaygınlaştığını görebiliyoruz. Modern ve cıvıl cıvıl bir salon yaratmak için böyle canlı renkli ve çiçekli desenleriyle mekâna bahar esintileri getiren koltuk modellerini tercih etmek kaçınılmaz.

Sade ikili koltuklar

İkili koltukların da oturma odası dekorasyonlarında, özellikle de küçük ya da dar alanlarda oynadığı rol tabii ki çok büyük. Küçük bir odayı şık bir tasarımla ve sıkış tıkış olmayan bir yerleşimle dekore etmek istiyorsanız odanın genel tasarımına ve tarzına uygun ikili koltuklar seçebilirsiniz. Resimdeki ikili koltuk da sade tasarımı, alçak ve eşit sırt ve kolları ve hareketli desenli yastıklarıyla göz dolduruyor. 

Yuvarlak ve uyumlu

AR-ES Mimarlık tarafından dizayn edilen bu salonda ise dikkat çekici bir tekli koltukla karşılaşıyoruz. Yuvarlak yapısıyla ve kol ve sırt bölümünün yekpareliğiyle ilhan veren koltuk hem modern hem de klasik dokunuşlu eklektik tarzlara uyum sağlayabilecek bir dokuya sahip. 

​Minimal tasarım

Modern ve minimal tasarımlı salonlarda sıklıkla kullanılan koltuk modellerinden biri de L şeklindeki köşe koltuklardır. Bu örnekteki kadife ve desensiz L koltuk modeli ise salonun genel sadeliğine uygun bir tasarıma ve dokuya sahip.

​Bol yastıkla artan konfor 

Çeşme Port Alaçatı Modern Oturma Odası EKE Mimarlık Modern
EKE Mimarlık

Çeşme Port Alaçatı

EKE Mimarlık

L koltuklar her ne kadar genellikle köşelerde kullanılsalar da bazen de son derece doğru bir dekorasyon tercihi olarak geniş salonları bölmek için mekânın tam merkezine yerleştirilebiliyorlar. Eke Mimarlık imzalı bu salonda da bu kullanımın başarılı örneklerinden birini görüyoruz. Bu L koltuk modelinde bol yastık kullanılarak konfor düzeyi de arttırılmış.

Yaratıcı ve göz alıcı

Görenleri şaşkına çeviren ve büyüleyen bu yaratıcı koltuk modeli ise Teknogroup Design tarafından dekore edilen bu salonun ana odak noktası haline gelmiş ve sade ve minimal tasarımlı yaşam alanının hareket unsurunu oluşturmuş.

​Sıra dışı bir berjer

D&S Altaş Home Modern Oturma Odası yücel partners Modern
yücel partners

D&S Altaş Home

yücel partners

Yücel Partners tarafından dizayn edilen bu salonda ise en ilgi çekici mobilya tüm alanı renklendiren ve canlandıran ve tabii ki pek alışık olmadığımız modeli ve tasarımıyla öne çıkan sarı berjer.

​Ezber bozan kol tasarımı

Özel Ev Tasarımı Modern Oturma Odası Fabbrica Mobilya Modern
Fabbrica Mobilya

Özel Ev Tasarımı

Fabbrica Mobilya

İlham verici bir yaratıcılığa sahip olan bir diğer ürün de Fabbrica Mobilya ürünlerinden biri olan ve ezber bozan kol tasarımıyla öne çıkan bu koltuk takımı.

​Kapitone dikişin estetiği

Salon Tasarımı Eklektik Oturma Odası Origami Mobilya Eklektik
Origami Mobilya

Salon Tasarımı

Origami Mobilya

Klasik bir tarz olan kapitone dikişli koltuklar yenilikçi mobilyalarda da farklı şekillerde uygulanıyor artık. Resimdeki beyaz üçlü koltuk da bunun en başarılı örneklerinden biri.

​Kıvrımlı ve yenilikçi

Maltepe Tadilat Modern Oturma Odası Dekorasyon Şirketi Modern
Dekorasyon Şirketi

Maltepe Tadilat

Dekorasyon Şirketi

Rengi, dokusu ve en çok da kıvrımlarıyla etkileyen bu koltuk modeli ise yenilikçi tasarımların arasında öne çıkan modellerden biri. Derinin klasik şıklığının marjinal bir tasarımla birleşmesiyle ortaya çıkan bu estetik mobilya, içinde bulunduğu yaşam alanlarının hareket noktası haline gelebilecek bir yapıya sahip.

​Modern josephine

Josephine koltukların büyüsünden daha önce Göz alıcı ve romantik: Josephine koltuklar isimli yazımızda da bahsetmiştik. Böyle modern tasarımlı modellerse oturma odalarına etkili birer dokunuş olabilirler.

​Gerçek bir klasik

Chesterfield Sofa from Locus Habitat Locus Habitat Klasik
Locus Habitat

Chesterfield Sofa from Locus Habitat

Locus Habitat

Ve elbette koltuk modellerinden bahsederken şıklığıyla tarih boyunca her zaman tüm dekorasyonlarda fark yaratan Chesterfield koltuk modellerinden bahsetmemek olmaz. Gerçek bir klasik olan bu modeller mekânlara eşsiz bir seçkinlik sağlıyor.

Bu birbirinden güzel koltuk modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!