Cristiane Locatelli Arquitetos & Associados: modern tarz Mutfak

Daha zarif bir mutfak mı istiyorsunuz? Mutlaka bakmanız gereken 6 fotoğraf!

Meral Eser Meral Eser
Google+
Loading admin actions …

Mutfak, evin kalbi olduğu gibi işlevsel ve estetik unsurlarla dizayn edildiğinde yaşamınızı kolaylaştırır. Mutfak tezgahından duvar ve döşeme zemini kaplamalarına, dolaplardan mobilyalar birçok dekor unsuru uygulayacağınız stil ve tarz ile bağlantılı olacaktır. Rustik stil natürel dokulardan modern çizgilere farklı öğeleri bir araya getirerek göze hitap eden bir mutfak dizayn edebilirsiniz. Mutfak planlaması yapılırken yemek alanı ile ilişkisi göz ardı edilmemelidir. Nitekim aile fertleri ya da konuklar ağırlanırken kolaylık sağlayacak planlama fonksiyonel detaylarla tasarlanır. Bu yazımızda zarif ve cazip mutfak modellerini bir araya getirdik, bu mutfaklardan hangisi ilginizi cezbediyor?

Çiçek gibi bir mutfak

Nötr grilerle beyazın muntazam uyum sağladığı zarif ve şık bir mutfak. Cam yemek masası ile estetik unsurların göz ardı edilmediği masa ayağı, son derece şık çizgiler barındıran sandalyeler bir araya geliyor. Döşeme zemini ve perde unsuru gri tonlarının muntazam uyumuyla göze hitap ediyor. Hem modern stil öğeler barındıran hem de klasik izler taşıyan bu mutfak dekorasyonu birçok insanın hayallerini süsleyebilir. Mutfak planlayıcıları tarafından tasarlanan örnekleri bulabilir, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

Duvar dekorlarıyla döşeme kaplamlarında muntazam uyum

Fayanslarla mutfağınızda görselliği arttırmak ve estetik unsurlarla daha cazip dekorlar oluşturmaya ne dersiniz?  Gözleri kamaştıran mutfak fayansları ile bir mutfağın tüm havasını değiştirebilirsiniz. Yepyeni bir mutfak sahibi olmanıza gerek kalmadan. Gördüğünüz örnekte şık dizayn edilmiş işlevsel bir mutfak adası da mevcut. Özellikle geniş mutfak alanlarına sahip evlerde, çok yönlü kullanım olanaklarına yer açmak ilham veren fikirler sunuyor. Tavan dekorundan mutfak adasına, döşeme zemininden duvar dekorlarına son derece cazip bir mutfak örneği.

Kontrast renklerle dinamik atmosfer

Cristiane Locatelli Arquitetos & Associados: modern tarz Mutfak
Cristiane Locatelli Arquitetos & Associados

Apartamento do Homem Moderno – Morar Mais por Menos Vitoria 2015

Cristiane Locatelli Arquitetos & Associados

Mavinin dinginliğiyle turuncunun sıcak tonları bir araya gelerek cazip ve dinamik bir atmosfer oluşuyor. Doku ve renk bakımından önceden belirleyeceğiniz stil ve tarza uygun dekorlar oluşturabilirsiniz. Kontrast renk paletleri mutfağınıza canlılık katacaktır. Doğru ve ölçülü ışıklandırma ile mutfağınız bambaşka bir görünüme kavuşabilir. Çarpıcı ve cesur dekorlar oluşturmayı tercih edenlerin ilgisini çekebilir. Şık ışıklandırma unsurlarıyla renkler, desenler ve dokular ön plana çıkıyor.

Farklı dokular bir araya geliyor

Johnny Grey: akdeniz tarzı tarz Mutfak
Johnny Grey

The Kitchen Island

Johnny Grey

Farklı malzeme ve dokuları bir araya getirebilirsiniz. Ahşapla nötr renkler ve beyazın muntazam uyum sağladığı lüks bir mutfak. Beyaz kütleler, ahşap mutfak tezgahı ve nötr renkleri barındıran tasarımda çok yönlü işlevsellik söz konusu. Bembeyaz ve geniş bir mutfak tüm çözümleri geniş bir alana yayma olanağı tanırken, geometrik öğelerle görselleştirebileceğiniz mutfak adası dizayn etmenize de olanak sağlıyor. Ayrıca rustik stil öğeler katarak ahşabı tezgah ve raf dizaynı modelleri için değerlendirebilirsiniz.

Konforlu ve rahat

Escapefromsofa – OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT: modern tarz Mutfak
Escapefromsofa

OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT

Escapefromsofa

Beyazlara bürünen şahane bir mutfak! Dingin ve huzur veren bir alan oluşturmada estetiğin yeri şüphesizdir. Bunun yanı sıra, işlevselliğin de yaşamı kolaylaştıran etkilerini göz ardı etmemek gerekir. Sadeliği ve huzur veren atmosferi ile, konfor sunan bir mutfak. Mutfak adasının uzanan tablası ile konforlu sandalyelerin kullanılması, ferah ve iç açan bir yemek alanı kullanımı sağlıyor. Hem tezgah hem de yemek masası için kullanılabilen bu alanda sandalyeler kullanılarak konuklarla irtibat koparılmıyor.

Ferah atmosfer

Beyaz ve gümüş tonların kullanıldığı bu mutfak, son derece ferah bir atmosfere sahip. Akdeniz manzarası ile şahane bir mutfak modeli ile devam ediyoruz. Şık aydınlatma aksesuarları ve duvar dekorları ile fark yaratıyor. Beyazın asaleti ile ışıl ışıl mutfak öne çıkıyor. Doğal ışığı muntazam alan, yapay aydınlatma ile şık çözümler sunan ilgi çeken mutfaklardan.Modern aydınlatma aksesuarlarıyla mutfağınızın atmosferini değiştirebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Mutfak düzeni sağlayacak 12 akılcı depolama fikri' yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu mutfak modellerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!