​Kuşadası’nda çağdaş bir konut projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

​Kuşadası’nda çağdaş bir konut projesi

nihal e. nihal e.
Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme Modern Havuz Mat atölye Modern
Loading admin actions …

Bir ev satın almak her ne kadar heyecanlı bir süreç olsa da ne istediğinizi çok iyi bilmelisiniz. Örneğin soğuk havayı sevmiyorsanız Ege ve Akdeniz gibi bölgelerde yer alan bir eve bakabilir, böylece yazın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

​Genel görünüm

Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme Modern Bahçe Mat atölye Modern
Mat atölye

Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme

Mat atölye

Aydın’a bağlı turistik Kuşadası ilçesi için düşünülen proje, merkezi İzmir’de bulunan Mat Atölye şirketinin imzasını taşıyor. Konu projesinin iç mimari tasarımını 3D görselleştirmesi ile inceleyeceğiz. İlk olarak evlerin iki katlı olduğu, içerisinde büyük bir havuz bulunan geniş bir bahçeye baktığını söyleyebiliriz. Binaların dış cephe tasarımı ise oldukça çağdaş görünüyor. Yazlık beldelerde genellikle beyaz renkli evler görürüz. Bu projede de beyaz ile birlikte ahşap malzemesi bir arada kullanılmış. Binada yan yana duran iki adet balkon mevcut. Balkon korkuluğunun muhteşem doğa ve havuz manzarasını gölgelememesi için şeffaf cam tercih edilmiş. Ahşap kaplama, yapının yan veya ön cephesinde değil, balkonu bölen duvarda kullanılmış. Binada pencereler son derece büyük. Özellikle zemin katta tavandan tabana dek uzanan sürgülü cam kapılar kullanılmış.

​Havuz

Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme Modern Havuz Mat atölye Modern
Mat atölye

Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme

Mat atölye

Projenin en iyi özelliklerinden biri hiç şüphesiz devasa havuzu. Bir ucu üçgen biçiminde olan havuz, Kuşadası gibi sıcak bir belde için hayat kurtarıcı niteliğinde. Büyük havuzun etrafı ahşap bir güverte ile kaplı. Ek olarak çok sayıda şezlong ve rahat koltuklar mevcut.

​İç mekan

Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme Modern Oturma Odası Mat atölye Modern Ahşap Ahşap rengi
Mat atölye

Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme

Mat atölye

Geniş oturma odası, binanın kendisi gibi çağdaş bir stilde döşenmiş. Dekorasyonda öne çıkan renk gri. Büyük pencereler sayesinde iç mekan, ışık konusunda sıkıntı çekmiyor. Odanın yarısı yemek alanı olarak düzenlenmiş. Bir duvar, koyu dumanlı griye boyanmış ve üzerinde küçük, yuvarlak, altın çerçeveli birkaç adet ayna bulunuyor. Aynalar asimetrik olarak duvara asılmış. Masa sandalye takımı toplam sekiz kişilik olup hayli büyük denebilir. Masa yüzeyi koyu bir tona sahip, sandalyeler ise duvarla aynı renkte olup adeta kamufle edilmiş. Ahşap ayaklar sayesinde sandalyeler varlığını belli ediyor. Bu tercih ilk anda anlaşılmayabilir. Fakat düşününce çok sayıda sandalye ve büyük bir masa görsel açıdan fazla kalabalık durabilir. Dolayısıyla eşyaları duvarla aynı tondan seçip bir nevi “yok etmek” mümkün. Masa takımını tamamlayan iki adet bakır renkli avize çok şık. Dekorun gri ağırlıklı olduğu düşünülünce avizelerin bakırı ile aynaların altın ışıltısı mekana zenginlik katıyor diyebiliriz. Zemin ise ahşap kaplama olup yine gri tonlarında bir halı tercih edilmiş.

Oturma odası detaylarına gelince tıpkı yemek alanında olduğu gibi abartısız, birbiriyle yarışmayan nötr tonlar kullanılmış. Ancak griye oranla açık renkler tercih edilmiş. Bunun dışında yemek alanı hariç diğer duvarların beyaz renkli olduğu görülüyor. Odayı bölmek için renk ve doku gibi unsurları kullanmak sınır koymanın zarif ve akıllıca bir yolu. Oturma odasın L şeklinde büyük, rahat ve beyaz renkli bir koltuk tercih edilmiş. Bu açıdan göremesek de karşısında iki adet gri renkli tekli koltuk mevcut. Sehpa olarak ise parlak yüzeyli üst üste binmiş iki adet yuvarlak masa kullanılmış. Tüm bu saydığımız eşyalara rağmen iç mekan ferah gözükmeyi başarıyor.

​Yukarıdan bakış

Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme Modern Oturma Odası Mat atölye Modern Beton
Mat atölye

Kuşadası_Konut_3D Görselleştirme

Mat atölye

Proje ile ilgili son görselimiz, merdivenle erişilen üst kattan çekilmiş. Üst katta salon bölümü açık bırakılarak yüksek tavan avantajı değerlendirilmiş. Ek olarak zeminden tavana dek yükselen cam duvarlar mekanın heybetini arttırıyor diyebiliriz. Bu açıdan bakınca bir önceki görselde gözükmeyen şeyleri fark ediyoruz. Örneğin tavan yüksekliğini vurgulamak amacıyla çağdaş bir lamba modeli tercih edilmiş. Ayrıca binada modern bir şömine de mevcut.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Hayalleri süsleyen sevimli rustik ev' başlığını okuyabilirsiniz.

Bu yazlık ev projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!