Benzersiz bir balkon mu istiyorsunuz? 10 örnek fotoğraf | homify

Benzersiz bir balkon mu istiyorsunuz? 10 örnek fotoğraf

Homify TR Homify TR
homify Modern Balkon, Veranda & Teras
Loading admin actions …

Yaz ayları her ne kadar ilk önce denizi, güneşi ve özellikle de tatili çağrıştırıyor olsa da, pek çoğumuz yılın ancak bir haftasında tatil yapma imkânı bulabildiğimizden, aslında zamanımızın yaz dahil büyük çoğunluğunu şehirde geçiriyoruz. Bu durumda da yaz mevsimi tatilden ve denizden önce balkonda akşam sefası sürmeye dönüşüyor. Öte yandan ihmal edilmiş ve birkaç eski plastik sandalye haricinde bir demirbaşı bulunmayan bir balkonda pek de keyif yapılamayacağı malum. Bu yazımızda sizler için balkonunuzu benzersiz kılacak fikirlerin yer aldığı örnek görsellerden oluşan bir derleme hazırladık. Unutmayın, balkonunuza yapacağınız küçük bir yatırım, size büyük bir balkon keyfi ve yaşam kalitenizdeki bariz artış olarak geri dönecektir. 

Birkaç parça ahşapla gelen muazzam değişim

Balkonların en güzel tarafı, alanları genellikle küçük olduğu için çok düşük bütçelerle çok büyük farklar yaratılabiliyor olması. Mesela bu örnekte, oldukça küçük bir bütçeyle satın alınabilecek az miktarda ahşabın canlı bitkilerin de katkısıyla nasıl harika bir ortam yarattığına tanık oluyoruz.

Mermer şıklığı

Bugünlerde mermer kaplı zeminlere veya balkonlara kolay kolay rastlamıyoruz. Bu balkonun da biraz geçmişte kaldığı aşikar. Ancak neyse ki geçmişten çok güzel bir miras getirmiş ve ekstra bir ilgiye bile gerek duymuyor. Birkaç adet renkli yastık bu balkonu eşsiz hale getirmeye yetiyor.

Biraz güneşlenmeye ne dersiniz?

Güneşlenmek için illa deniz veya havuz kıyısında olmak şart değil. Sonuçta D vitamini hepimizin ortak ihtiyacı. Şık bir şezlong ve yaz havasını güçlendirmek için bu örnekteki gibi birkaç tropik bitki bütün ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Zarif ve otantik

Antika bir şifonyerin baş köşesinde durduğu bu balkonda, yan rolleri tamamen metalden imal edilmiş şık sandalyeler ve ahşap zemin üstleniyor. Arka planda ise çeşitli canlı bitkiler balkona hoş bir hava katıyor.

Eldeki malzemelerle yaratıcı çözümler

Her zaman her şeyi satın almak gerekmez. Bazen eldeki malzemelerle de ekonomik ve şık çözümler üretilebilir. Mesela eski ahşap paletlerle harika balkon mobilyaları yapabilir, eski tabelalardan basit ama şık aksesuarlar yaratabilirsiniz. 

Balkon küçük ama keyif büyük

Balkonunuz ne kadar küçük olursa olsun, onun için doğru bir çözüm mutlaka vardır. Dikine çizgilere sahip bir kilim ile hoş bir ilüzyon yaratılan bu balkonun büyük bir keyif vaat etmediğini kim söyleyebilir?

Sıradışı çözümler

Balkonunuz hiç yoksa ya da yalnızca yarım adımlık bir Fransız balkonunuz varsa, yine de çaresiz değilsiniz. Bu örnekte basit bir konstrüksiyon olmaktan çıkıp adeta heykel sanatının alanına teşne olan son derece ilginç bir metal balkon görüyoruz. Ve bir kez daha anlıyoruz ki gerçekten de bizi engelelleyebilecek tek şey hayal gücümüzün sınırları.

Balkonu bahçeye çevirmek

Yeterli büyüklükte bir balkonunuz varsa, yetişkin ağaçların saksı versiyonları ile bu alanı gerçek bir bahçeye dönüştürmeniz de mümkün olabilir. Üstelik de harika manzarası olan bir bahçeye!

Ahşap perdelerle gelen şıklık

Ahşap perdeler sayesinde yolun hemen karşısında bulunan komşulardan bir parça olsun uzaklaşmayı başarmış bu balkon, basit bir çözümle ciddi bir kazanım elde edilebileceğini kanıtlar nitelikte.

Her şeyde iddialı olmak isteyenlere

İddialı mobilyalardan ve ihtişamlı bir dekorasyondan hoşlanıyorsanız, balkonunuzun yazlık fonksiyonunu bir parça yitirmesi pahasına bu tarz bir balkon da tasarlayabilirsiniz elbette.

Siz hangisini beğendiniz??
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!