Prefabrik evlere Türkiye'den 10 parmak ısırtan örnek

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Prefabrik evlere Türkiye'den 10 parmak ısırtan örnek

nihal e. nihal e.
alfa mimarlık – Prefabrik dubleks bina tasarımımız: tarz Evler, Modern
Loading admin actions …

Prefabrik evlerin betonarme yapılara oranla sayısız avantajı vardır. Çok kısa sürelerde inşa edilebilen prefabrik yapılar sayesinde yıllarca beklemek zorunda kalmazsınız. Çünkü prefabriklerin yapı malzemeleri fabrikalarda hazır olarak üretilip inşa edileceği alana kurulur. Aynı zamanda çok ekonomiktir. Bir betonarme evin üçte biri fiyatına geniş bir prefabrik sahibi olabilirsiniz. Bunların dışında ısı yalıtımı çok iyidir ve birden fazla kat çıkabilmek mümkündür. Prefabrikleri diğer evlerden daha ideal yapan nitelik ise tüm bu saydığımız artılardan farklı olarak sağlam olmasıdır. Özellikle deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıklı olan prefabrikler tam da bu nedenle oldukça popüler. Ülkemizde de prefabriklere olan ilgi giderek artıyor. Girişten anlayacağınız üzere bugünkü yazımızda prefabrik ev örneklerini derleyeceğiz. En güzel kısmı da tüm evlerin Türkiye’den olması. Hazırsanız başlayalım.

​1- Aileler için

İlk prefabrik örneğimiz merkezi Ankara’da olan Ersin Usta Prefabrik imzasını taşıyor. Dış cephesi ahşap kaplı prefabik iki katlı olup tarz olarak Amerikan tipi evleri andırıyor. Toplam alanı 100 metrekare olan evler aileler için oldukça ideal bir alternatif. Renk olarak bordo, yeşil ve beyaz kullanılmış. Geniş bir verandaya sahip evin fiyatı ise sadece 74 bin lira.

​2- 40 metrekare bir ev

homify: tarz Prefabrik ev, Modern
homify

Prefabrik Ev 40 m²

homify

homify: tarz Prefabrik ev, Modern
homify

Prefabrik Ev 40 m² – Plan

homify

İkinci prefabrik örneğimiz İdeal Ev tarafından tasarlanan 40 metrekare bir prefabrik yapı. Binanın dış cephesi sarı renkli olup arzu edildiği takdirde başka bir renge boyanabilir. Aşağıdaki kat planından görüldüğü üzere içinde salon, mutfak, yatak odası, banyo mevcut. Ek olarak verandası da var. Fiyatı ise şaşırtıcı derecede ucuz: 23 bin lira.

​3- Dubleks prefabrik

homify: tarz Prefabrik ev, Modern Yönlendirilmiş Yonga Levha
homify

Dubleks Prefabrik Ev 100 m²

homify

homify: tarz Prefabrik ev, Modern Yönlendirilmiş Yonga Levha
homify

Dubleks Prefabrik Ev 100 m² Zemin Kat Planı

homify

homify: tarz Prefabrik ev, Modern
homify

Dubleks Prefabrik Ev 100 m² 1. Kat Planı

homify

Bir diğer iki katlı prefabrik, bej rengiyle sıcak bir görünüme sahip. Toplam alanı 100 metrekare olan yapının zeminde katında geniş bir salon ve açık mutfak, tuvalet ve bir geniş bir veranda bulunuyor. Üst katta ise iki adet yatak odası, banyo, hol ve balkon mevcut. Bu evin fiyatı ise 54 bin lira.

4- Modern bir ev

homify: tarz Prefabrik ev, Modern

homify: tarz Prefabrik ev, Modern

Sırada tek katlı bir örneğe geçiyoruz. Ancak toplam alanı 98 metrekare olduğu için geniş bir ev. Koyu yeşil çatı ile gri renkli dış cephe sıradan bir blok şekline sahip değil. Ortada bulunan kapı her iki yan cephesine hareket katma imkanı tanımış. Pencereler ise uzun fakat dar denebilir. İçerisinde uzun bir hol, salon, mutfak, banyo ve 3 adet yatak odası mevcut. Fiyatı ise 46 bin lira.

​5- Siyah ve beyaz

Hannprefabrik – Hannprefabrik dubleks villa: {:asian=>"Asya", :classic=>"klasik", :colonial=>"sömürge", :country=>"kırsal tarz", :eclectic=>"eklektik", :industrial=>"Sanayi", :mediterranean=>"Akdeniz", :minimalist=>"minimalist", :modern=>"modern", :rustic=>"rustik", :scandinavian=>"İskandinav", :tropical=>"tropikal"} tarz ,
Hannprefabrik

Hannprefabrik dubleks villa

Hannprefabrik

Dubleks prefabrik, şimdiye dek gördüklerimiz arasında en büyük yapı. Toplam alanı 170 metrekare olan evin maliyeti ise 150 bin lira.

​6- Küçük ve sevimli

Hannprefabrik – Hann prefabrik ev 4 (betopan): tarz , Endüstriyel
Hannprefabrik

Hann prefabrik ev 4 (betopan)

Hannprefabrik

HannPrefabrik imzasını taşıyan bu örnek ise en küçük alana sahip örnek denilebilir. Toplam alanı 30 metrekare olan evin fiyatı 21 bin lira.

​7- Ahşap sıcaklığı

Bir diğer küçük prefabrik yapı sadece 40 metrekare. Maliyeti ise 28 bin lira. Dış cephesi ahşap kaplama olduğu için sıcak bir görünüme sahip.

​8- Çağdaş dış cephe

homify: tarz Evler, Modern

Tuna Prefabrik imzasını taşıyan bu örnek iki katlı evlerden biri. Zemin katında oturma odası, mutfak, tuvalet ve veranda mevcut. Üst katta ise iki adet yatak odası, banyo ve balkon bulunuyor.

​9- Lüks prefabrik

alfa mimarlık – Prefabrik dubleks bina tasarımımız: tarz Evler, Modern
alfa mimarlık

Prefabrik dubleks bina tasarımımız

alfa mimarlık

Alfa Mimarlık imzasını taşıyan iki katlı prefabrik çağdaş dış cephe tasarımıyla prefabrik yapılara karşı tüm ön yargılarınızı kırıyor.

​10- Amerikan tarzı ev

Son örneğimiz Murat Kaya Mimarlık imzasını taşıyan, tarz olarak Amerikan tarzına sahip iki katlı bir prefabrik.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Türkiye'den modern bir daire, ilham verici fikirler' başlığını okuyabilirsiniz.

Bu prefabrik evleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!