Müstakil ev modeli mi arıyorsunuz? 9 örnek fotoğraf!

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Müstakil ev modeli mi arıyorsunuz? 9 örnek fotoğraf!

Özlem K. Özlem K.
homify:  tarz Küçük Evler, Asyatik
Loading admin actions …

Müstakil evler her gün biraz daha yaygınlaşıyor. Elli yıl öncesine kadar ülke nüfusunun ezici çoğunluğunu barındıran müstakil tarzdaki evlerin apartman dairelerinden daha yaşanılır, insan doğasına daha uygun konut seçenekleri olduğunu nihayet toplum olarak idrak etmeye başladık. Bugün artık hemen her şehirde müstakil evlerden oluşan konut projelerine rastlamak mümkün. Yanı sıra, pek çok kişi de sıfırdan bir müstakil ev yaptırmayı tercih ediyor. Bu yazımızda birbirinden ilginç müstakil ev modellerinden oluşan bir derleme hazırladık. Siz de kendinize bir müstakil ev yaptırmak istiyor ve uygun modeller arıyorsanız, bunlardan biri mutlaka ilginizi çekecektir. 

Klasik ve ömürlük bir tarz

homify:  tarz Müstakil ev, Modern

Klasikler asla ölmez. Ne modaları geçer, ne de kullanım değerleri düşer. Bu yüzden ev gibi uzun ömürlü olması beklenen bir yatırım için oldukça iyi bir tercihtir klasik modeller. Tek katlı bir ev için en ideal modellerden biri sayılabilecek bu ev, aynı zamanda pek çok farklı iklim tipine de hitap ediyor. 

Geniş aileler için

homify:  tarz Evler, Modern

Evinizin tarzına önem veriyor ve stilden vazgeçemiyorsanız, üstelik bir de kalabalık bir aileniz varsa, bu iki katlı model tam da aradığınız şey olabilir. Özel kaplamalı koyu renk çatısıyla, çatı pencereleriyle şık bir şekilde aydınlatılmış üst kat odalarıyla ve harika bahçesiyle bu tür bir villa geniş ailelerin her türlü beklentisini karşılayabilecek nitelikte.

Uzakdoğu esintileri

homify:  tarz Küçük Evler, Asyatik

Modern Uzakdoğu mimarisinin parlak örneklerinden biri olan bu müstakil ev, özellikle Akdeniz ve Ege iklimine de oldukça uygun bir yapıya sahip. Alışılmış çatılardan farklı olarak eğim düzeyi bir hayli farklı olan evin bir başka dikkat çekici yönü de ön cephesindeki dört kanatlı geniş cam kapı. 

Önce güvenlik diyenlere

Güvenliği ön planda tutuyorsanız ve şehir merkezinde bir müstakil ev yaptırmak istiyorsanız, bu tarz bir model ilginizi çekebilir. Modern bir kaleyi andıran iddialı mimarisiyle yalnızca güvenlik değil aynı zamanda tarz da vaat ediyor.

Benzersiz bir model

homify:  tarz Evler, Eklektik

Komşularımda veya başka bir yerde evimin bir benzerini görmek istemiyorum diyorsanız, o halde özgün bir mimari eser arıyorsunuz demektir. Bu türden bir evi yalnızca bir mimara teslim ederek yaptıramazsınız. Beraberinde mimarınıza birtakım fikirler de vermelisiniz. Bu harika müstakil ev, fikir çerçevenizi oluşturmakta önemli bir ilk adım olarak işlev görebilir.

Acelesi çok, eşyası az olanlar için

Bir orman kıyısına kurulmuş bu modern prefabrik ev, yeni evine hemen kavuşmak isteyenler için ideal bir seçenek, çünkü çok kısa sürede inşa edilebiliyor. Öte yandan hane nüfusunuz kalabalık ve eşyanız da fazlaysa daha geniş bir modele yönelmenizde fayda var.

Bir yanda manzara, bir yanda havuz

HANDE KOKSAL INTERIORS – House A1 - A1 Evi:  tarz Havuz, Modern
HANDE KOKSAL INTERIORS

House A1 – A1 Evi

HANDE KOKSAL INTERIORS

Yazlık bir müstakil ev yaptırıyorsanız, bir tarafına manzarayı, diğer tarafına havuzu alan bu muhteşem villa oldukça iyi bir örnek. Böyle bir manzarayı bulmak pek kolay olmasa da, bu evin modeli pek çok farklı alana uygulanabilir nitelikte.

Geleneksel taş mimarisine modern yorum

Geleneksel Ege taş evlerini modern bir tarzla yeniden yorumlayan bu iki katlı villa, ev tercihinde çıtayı yükseğe koyanlar için ideal bir seçenek. Hem çok uzun süre ayakta kalacak, hem de değerini kaybetmek bir yana daima arttıracak bu türden bir ev, yapacağınız yatırımın hakkını kesinlikle verecektir.

Geniş prefabrik

Prefabrik evleri hâlâ yalnızca deprem konutlarından ibaret sanıyorsanız, piyasayı uzun süredir takip etmiyorsunuz demektir. Bugün artık her tarzda ve büyüklükte prefabrik ev bulmak mümkün. Bu geniş aile evi de buna iyi bir örnek. Çok kısa sürelerde inşa edilen prefabrik evler, betonarme evlere yakın düzeyde bir dayanıklılık da sunuyorlar.

Bu evleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!