Bu evler gerçekten prefabrik mi? Türkiye'den 6 şahane fotoğraf!

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Bu evler gerçekten prefabrik mi? Türkiye'den 6 şahane fotoğraf!

Homify Homify
Hannprefabrik – Hannprefabrik dubleks villa: {:asian=>"Asya", :classic=>"klasik", :colonial=>"sömürge", :country=>"kırsal tarz", :eclectic=>"eklektik", :industrial=>"Sanayi", :mediterranean=>"Akdeniz", :minimalist=>"minimalist", :modern=>"modern", :rustic=>"rustik", :scandinavian=>"İskandinav", :tropical=>"tropikal"} tarz ,
Loading admin actions …

Betonarme alışkanlığını yıkan, çok daha hesaplı, çok daha pratik ve çevreci bir yapıyla tanışmaya ne dersiniz? Betonarme yapılarla aynı işlevselliğe sahip ve çok daha kolay inşa edilebilen, üstelik de daha hesaplı bir yöntem olan prefabrik evler, giderek yaygınlaşıyor. Özellikte kırsal alanlarda birkaç yüz metrekarelik bir toprağınız varsa, çok uygun bütçelerle muhteşem evlere sahip olabilirsiniz.

Prefabrik kelime olarak “parçaları önceden hazırlamak” anlamına gelir. Prefabrik evlerin bütün malzeme ve ekipmanları fabrikalarda, bilgisayarlı tezgahlarda imal edilir. İmalatı tamamlanan malzemeler kurulacağı alana taşınarak monte edilir. Hazırlanan projeye göre yapılan imalatın ardından, monte edilmesi çok kısa sürelerde tamamlanır. Tek veya çok katlı olarak, istenilen genişliklerde ve mimari yapıda üretilebilen prefabrik evler, kütlece betonarmeye göre daha hafif olan konstrüksiyonu sayesinde depreme daha dayanıklıdır ve deprem yükü hafiftir. Diğer avantajlarından kısaca bahsetmek gerekirse; modüler yapıdadır, planlaması, üretimi ve montajı kolaydır, daha ekolojiktir, depreme ve zemin kaymalarına daha dayanıklıdır, ısı ve ses yalıtımı sağlamdır üstelik bütçeye göre çok daha iyi yalıtım sistemleri uygulamaya müsaittir, sonradan yapılacak değişikliklere daha elverişlidir, iç – dış kaplama ve çatı için yüzlerce farklı alternatif sunar, kolon ve kirişlerinde çelik kullanıldığı için daha sağlamdır ve nem, böcek gibi zararlılara karşı daha dayanıklıdır. Özetle prefabrik evlerin diğer yapılardan eksiği yok, fazlası var denilebilir. Ayrıca prefabrik evlere bütçenize göre istediğiniz sağlamlık ve özellikte yalıtım ve çatı yaptırabilirsiniz. 

Prefabrik evlere dünyadan örnekler görmek isterseniz ’13 düşük maliyetli prefabrik ev’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Yemyeşil bahçeli bir ev için en ideal çözüm.

homify:  tarz Prefabrik ev, Modern

İstenilen metrekarede ve kat sayısında üretilebilen ve dekorasyonu, su ve kanalizasyon sistemi, elektrik tesisatı, ısı ve ses yalıtımı, diğer yapı çeşitleriyle aynı çözümlere dayanan bir modüler yapı sistemi olan prefabrikler kolay inşası ve ekonomik yapısıyla öne çıkıyor. Özellikle tatil ve emeklilik planı olarak bahçeli ev yaptırmak isteyenlerin gözdesi. Eğer siz de prefabrik yapı sistemi ile ilgileniyorsanız hemen sitemizdeki mimarlar ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Dış cephede farklı ve renkli uygulamalara imkan sağlar

Hannprefabrik – Hannprefabrik dubleks villa: {:asian=>"Asya", :classic=>"klasik", :colonial=>"sömürge", :country=>"kırsal tarz", :eclectic=>"eklektik", :industrial=>"Sanayi", :mediterranean=>"Akdeniz", :minimalist=>"minimalist", :modern=>"modern", :rustic=>"rustik", :scandinavian=>"İskandinav", :tropical=>"tropikal"} tarz ,
Hannprefabrik

Hannprefabrik dubleks villa

Hannprefabrik

Modüler ve prefabrike yapılar, tıpkı bir lego gibi parçalardan oluşan, ana malzemeleri fabrikalarda üretilen ve yerleşeceği alana taşınabilen yapılar olarak bilinir. Çelik konstrüksiyon evler ve konteyner evler de birer modüler yapı çeşididir. Prefabrike yapıların betonarmelere göre birçok avantajı bulunmasının yanı sıra neredeyse hiçbir eksiği yoktur. Dış cephede betonarme için kullanılan bütün çözümleri uygulayabilirsiniz. Dilerseniz farklı renk ve modellerde kaplamalar seçerek evinizi özelleştirebilirsiniz. 

İki ya da üç katlı da üretilebilir.

Modüler yapılarda da tıpkı geleneksel mimaride olduğu gibi kullanıcının isteği doğrultusunda üretim yapılır. Isı ve ses yalıtımı gibi konularda betonarme için geçerli olan bütün teknikler uygulanabilir. Ayrıca modüler yapılarda genelde çelik konstrüksiyon kullanıldığı için çok daha dayanıklı ve sağlamdır. Ayrıca bilinenin aksine çok katlı da üretilebilirler. Bina yükü hafif olduğundan taşıyıcı sistemin özelliğine göre katlandırılabilirler. Çatı ve teras gibi uygulamalar için de elverişlidir. 

Ahşap, cam ve metal gibi yan malzemelerle stil kazandırabilirsiniz

alfa mimarlık – Prefabrik dubleks bina tasarımımız:  tarz Evler, Modern
alfa mimarlık

Prefabrik dubleks bina tasarımımız

alfa mimarlık

Prefabrik evlerin iç ve dış cephelerine zevkinize göre ek uygulamalar yapabilirsiniz. Pencerelere ahşap panjurlar yaptırabilir veya geniş cam cepheler ekleyebilirsiniz. Veranda ve teras gibi yarı açık alanlarda farklı ışıklandırma çözümleri ile evinizi güzelleştirebilirsiniz. Tıpkı bu örnekteki prefabrik evde olduğu gibi. Bu modeli daha yakından incelemenizi tavsiye ederiz. 

Doğal ve ekolojiktir

Minimum inşaat atığı çıkardığı ve beton sulama gibi ihtiyaçları olmadığı için inşası oldukça ekolojiktir. Betonarme yapılarla aynı konfor ve özelliklerde üretilebilen prefabrike yapıları monte edip yerleştirdikten sonra bile başka alanlara taşıma şansınız vardır. Üstelik hızlı üretimi ve inşası da cabası.

Bahçeli ev hayali kuranlar için en pratik çözüm

Eğer siz de apartman dairelerinden kurtulmak için çareyi alternatif yapı sistemlerinde arıyorsanız prefabrik yapıları daha yakından incelemenizi tavsiye ederiz. Bu örnekteki evin iç mekanları da size ilham verebilir. Daha detaylı bilgi için firma sayfasına uğrayabilirsiniz. 

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!