Şehir dışında bir ev mi istiyorsunuz? Türkiye'den 7 ekonomik örnek!

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Şehir dışında bir ev mi istiyorsunuz? Türkiye'den 7 ekonomik örnek!

Özlem K. Özlem K.
Murat  Kaya Mimarlik Ltd. Sti. – Konutlar:  tarz Evler, Modern
Loading admin actions …

Tersine göçün yaygınlaştığı şu dönemlerde siz de mi kendinizi şehrin dışına atmaya çalışıyorsunuz? Eskiden iş imkanları ve/veya sosyal imkanlar nedeniyle kırsal kesimlerde ya da daha ufak kentlerde yaşayan birçok insan büyük şehirlere yerleşmeye gayret ederdi. Ancak artık bu insanlar, yani aslında bizler ödediğimiz bedeli sorgular olduk… Elle ettiklerimiz bu kocaman, gri, kirli ve yaşam sevincini tüketen metropollerde yaşamaya çabalamaya değer mi? 

İş ya da aileden kaynaklı bazı nedenler nedeniyle büyük şehirleri terk edemeyen birçok insan var. Ama ya işiniz böyle bir engel teşkil etmiyorsa? Diyelim ki emeklisiniz… Aynı maaşla neden kaotik ve üstelik çok da pahalı bir konumda yaşamınızı sürdürmeye devam edeceksiniz ki? Ya da evden çalışma, işinizi uzaktan yürütme imkanınız var? Ya da tamamen yeni bir kariyere girişecek cesaretiniz…

Şehri terk etmek sanıldığı kadar zor bir şey değil; bunu kendimden yola çıkarak rahatlıkla söyleyebilirim. Üstelik şehir dışına taşındığınızda çok daha iyi bir evde çok daha düşük bir kirayla yaşayacağınızı da garanti edebilirim. Peki ya kısıtlı bir bütçeyle sıfır ev satın almak isterseniz? Şehir şartlarına kıyasla işte bu da muazzam kolaylıkta. Bu yazı ise bunu kanıtlayan örnekler ile dolu. Tamamı ülkemizden, Türkiye'den firmaların tasarlayıp imal ettiği prefabrik ev örneklerinden oluşan yazımızda küçük, kolay başa çıkılabilen, kullanışlı ve hesaplı ev resimleri göreceğiz. 

İlginizi çeken bir ev olursa, evi inşa eden firma ile doğrudan iletişim kurabilir; metrekare, fiyat ve merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarına hızlıca ulaşabilirsiniz.

1) Prefabrike ahşap ev

Kuloğlu Orman Ürünleri – AHSB - AHŞAP EV MODEL B:  tarz Prefabrik ev, Modern
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

İlk örneğimiz homify Türkiye'nin en beğenilen evlerinden harika bir hşap prefabrik. Ankaralı bir marangoz firması tarafından tamamı ahşap olarak imal edilen bu verandalı, sevimli evler önceden altyapı çalışması gerçekleştirilmiş arsalara kısa sürelerde monte edilebiliyor.

Altyapı çalışması için yerel yönetim birimlerinden (ülkemizde genelde belediye bu işlerle ilgileniyor) gerekli tüm evrağın alınması gerektiğini unutmayalım. Prefabrik evler, tıpkı betonarme evler gibi subasmanı üzerine oturtulur ve tüm uygun izinlerin önceden alınmış olması zorunludur.

2) Bartınlı bir firmadan giydirme cephli prefabrik

Bu örneğimiz ise Amerikan tarzı olarak da bilinen, siding (sayding) giydirme cepheli harika bir dubleks. Firma büyüklü küçüklü birçok tasarım yapıyor. Maliyeti düşük tutmak için boyutun da küçük tutulması gerektiğini unutmayalım. Firmanın sayfasından daha büyük ve daha küçük evlere de göz atabilirsiniz.

3) Muğla'dan bir prefabrik ev

homify:  tarz Evler, Modern

Bu prefabrik dubleks konut 105 metrekare büyüklüğünde, ve inanılmaz ama gerçek, yalnızca 70 bin liraya mal edilmiş! Bu prefabrik yapının inşa süresi ve maliyeti göz önüne alındığında, ortaya çıkan şık ve dekoratif ev bütçenizi fazlası ile koruyor. Veranda ve balkona uygulanan korkuluklar ve pencerelerde kullanılan ahşaplar hem dekoratif özellikli hem de kaliteli malzemeler olduğu için evin dış cephesi insanı büyüleyen bir güzelliğe sahip olmuş. Bu kadar düşük bir bütçe ile bu kadar uygun bir ev ortaya çıkarılması büyük bir başarı olarak kabul edilebilir.

4) 40 metrekareye 1+1

Kolay Prefabrik Evler – Tek Katlı Prefabrik Ev 40 m2 (1+1) Dış Cephe Betopan Taşonit Kaplama :  tarz Evler, Klasik
Kolay Prefabrik Evler

Tek Katlı Prefabrik Ev 40 m2 (1+1) Dış Cephe Betopan Taşonit Kaplama

Kolay Prefabrik Evler

Küçük ölçülerdeki bu ev bir yatak odası, bir oturma odası, bir mutfak, banyo ve tuvalete sahip. Küçük olsa da ideal yaşam koşullarına sahip olan bu evi tercih edebilir ve sade yaşamınızı devam ettirebilirsiniz. Belirtmeden geçmeyelim; bu ev 10 cm kalınlığında ısı yalıtımlı dış duvarlar ve 6 cm kalınlığında ısı yalıtımlı iç duvarlardan oluşuyor ve duvar yüksekliği 2,5 metre.

5) Ankaralı bir firmadan bordo siding kaplamalı prefabrik ev

Beyaz çerçeve detaylarına sahip bu muhteşem prefabrik ev ise bordo rengiyle göz alıyor! Eğimli çatısı ve güzel bahçesi ile birçoklarımızın hayalini tam olarak süsteyen ev işte böyle bir şey değil mi?

6) ​Aynı firmadan daha farklı bir model, yine bordo renginde

Bordo rengin ev cephesine bu kadar yakışacağını kim bilebilirdi? Tabi ki uzmanlar! Beyaz çerçeve detaylarını bu evde de görüyoruz. Tasarım ise son derece sade ce albenili. Taşla kaplı subasmanı zerine oturtulan, bordo siding kaplamalı bu evi biz çok sevdik!

7) Ankaralı firmadan gerçek ahşap ev

Fotoğrafta görmüş olduğumuz bu yapı ise tam teşekküllü, yaz kış içinde yaşanabilecek, oldukça geniş bir ahşap ev. İlk örnekteki aynı marangozluk firması tarafından tasarlanıp imal edilen ve mutfağıyla, banyosuyla eksiksiz bir ev olan bu ahşap yapının üstelik bir de şöminesi var! 'Herkes için ahşap' ev başlıklı yazımızda bu evin içinin fotoğraflarını da görebilir, hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!