Bahçeden içeriye bir zarafet esintisi | homify

Bahçeden içeriye bir zarafet esintisi

Homify TR Homify TR
Zafer Kurşun Evi AR-ES MİMARLIK TİCARET LTD STİ Modern Balkon, Veranda & Teras
Loading admin actions …

Okuyucularımızla birlikte örnek ev dekorasyonlarını inceleyip gözlemlediğimiz ev gezmelerimize bugünkü yazımızda da klasik tarzda ve huzur verici bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkan bir evle devam ediyoruz. Tasarım ve uygulamalarında AR-ES Mimarlık imzası taşıyan bu evin iç dekorasyonunda klasik bir tarz benimsenirken, bahçe kısmında daha modern ve konforun ve rahatlığın öne çıktığı bir stil hakim. Hem bahçesiyle, hem dışarıdaki kapalı kış bahçesiyle, hem de içerideki yaşam alanlarıyla büyüleyici ve göz alıcı bir yapıya sahip olan evin genel karakteri hem huzur vericiliği hem de ağırbaşlılığı bir arada başarılı bir şekilde bulundurabilmesi.

Dinlendirici atmosferiyle huzurlu bir bahçe

Bu sıcak yaz günlerinde iç mekânlardan bir süreliğine uzak durarak görüntüsüyle bile serinleten ve ferahlatıcı bir etkiye sahip olan bahçeden başlayalım gezmeye. Ahşap yerler, ahşap yemek masası ve iki hasır sandalye ve bir yuvarlak ve şık sehpadan oluşan oturma alanının uyum içinde olduğu bahçe renkli çiçekleri ve yemyeşil ve bakımlı çimleriyle de dinlendirici bir atmosfere sahip.

Kış bahçesi

Evlerinde ve bahçelerinde yeterli alanı olan herkesin kış bahçelerinin tutkunu olduğu bilinen bir gerçek. Ahşap çatı ve iskelete sahip dört tarafı cam kapılarla çevrili bu kış bahçesi de tam bir keyif alanı olarak evin belki de en huzurlu bölümü olma niteliği taşıyor. 

Aydınlatmalı mermer merdivenler

Bahçeden kış bahçesine uzanan mermer merdivenler de gerek dokusu gerek tasarımı gerekse de aydınlatmasıyla dikkat çekici şık bir dizayna sahip. 

Dış mekânlar için tasarlanmış mutfak

Evin dışında yer alan kış bahçesi için ayrıca bir de mutfak alanı tasarlanmış. Bahçede çok zaman geçirenler mutfağın bahçe için ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu bilirler. Yaz günlerinde ya da baharda kapalı terasta otururken evin içindeki mutfağa girip çıkmadan yemek hazırlayabilmek, çay kahve içebilmek inanılmaz bir rahatlık sağlar. Doğal ahşap dolapları, küçük tezgahı ve buzdolabıyla bu mutfak da bahçenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak bahçe yapısına uygun bir tarzda tasarlanmış. 

Yeşilin sarı ışıkla harmanlanması

Salonda sarı ışıkla parlak yeşil tonlarının şık gösterişine tanık oluyoruz. Yeşil koltuk takımı klasiğin büyüsüyle yaşam alanının esas karakteristik özelliğini belirlerken, kütüphanenin üzerinden süzülen ve spot aydınlatmalarla odaya yayılan sarı ışık da hem ahşap çerçeveli şömineye hem de mekânın genel renklerine güçlü ve etkili bir katkı sağlıyor.

Nostaljik bir yemek alanı

Yemek alanında yine klasik bir dekorasyon stili hakimiyetini sürdürüyor. Eski mobilyaların şıklığını taşıyan yemek alanında ahşap masa sandalye ve büfenin nostaljik dokusu öne çıkıyor.

Şık TV ünitesi

Salonun genel görünümünde televizyon ünitesinin sıra dışı yapısı da dikkat çeken ayrıntılardan biri. Şömine ve yemek alanının dokusuna uygun ahşap uygulamalarla oluşturulmuş TV ünitesi yekpare bir bütünlüğe sahip değil ve bu ona hem dikkat çekici hem de şık bir görünüm kazandırıyor. 

Beyaz ve klasik

Evin içindeki bu geniş ve ferah mutfak ise büyüleyici bir dekorasyon ve tasarıma sahip. Genellikle modern tarzlı mutfaklarda kullanılan beyaz konseptin klasik bir stille uygulandığı mutfakta dolapların belli belirsiz işlemeli dokusu ve yerleşimi hem şıklık ve estetik hem de işlevsellik sağlıyor. 

Eklektik bir tarz

Klasik tarzla modern uygulamaların bir araya gelerek eklektik bir doku oluşturduğu mutfakta tezgahın yanı sıra kullanışlı ve şık bir mutfak adası da mevcut. Mutfak adalarının yaşam kalitesini ve mutfak kullanım alışkanlıklarını ne kadar değiştirdiğine İlham veren mutfak adaları isimli yazımızda da değinmiştik. 

Dikkat çeken ayrıntılar

Mutfakta dikkat çeken bir diğer tasarım ayrıntısı ise işlemeli tuğla görünümlü bir duvar aksesuarının üzerindeki televizyon ve telefon.

Evlerin kalbine giden yol: Mutfak dekorasyonu
Arrow navigation 3b3136b1
Bu evin dekorasyonunu siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!