Bahçe ve balkonları güzelleştirmek için 10 orijinal fikir | homify

Bahçe ve balkonları güzelleştirmek için 10 orijinal fikir

Homify Homify
Knightsbridge Roof Terrace Aralia Dükkânlar Demir/Çelik Beyaz
Loading admin actions …

Yaz ve bahar aylarının yaklaşmasıyla birlikte evin açık ve yarı açık alanlarını düzenleme telaşı başlar. Kış boyu kullanım dışı tutulan bahçe, balkon ve teraslar açılmaya temizlenmeye ve dekorasyonu elden geçirilmeye başlar. Eğer siz de bahçe, balkon ve teras dekorasyonunu sezona hazırlama telaşındaysanız bu yazı size birbirinden parlak dekorasyonlar önerileri verebilir. Balkon ve bahçe dizaynı hakkında şık tasarım örnekleri bulabileceğiniz bu fotoğraflara göz atmadan işe koyulmayın.

Bahçe ve balkon dekorasyonu için fikir alabileceğiniz farklı temalı yazılar için aşağıdaki içeriklere de göz atabilirsiniz. 

Türkiye'den her eve yakışacak 9 bahçe düzenlemesi

Evin farklı alanlarında küçük bir bahçe oluşturmanın 14 yolu

1. Bahçenizi güzelleştirecek bakımlı çim döşeme

Çim zemin bahçeyi bakımlı ve canlı göstermenin en etkili yoludur. Karışık yabani otlar ya da çıplak toprak görüntüsü yerine sık ve eşit boyda biçilmiş çimen görüntüsü çok daha iç açıcı ve güzel olacaktır. Bahçeniz için nasıl bir dekorasyon planlarsanız planlayın ilk adımı şık bir zemin düzenlemesi ile atmalısınız. 

2. Bahçe ve balkon duvarlarında şık uygulamalar

abelia 2016 abelia peyzaj Modern Bahçe
abelia peyzaj

abelia 2016

abelia peyzaj

Bahçe ve balkonların dikey yüzeylerini de dekorasyona dahil edebilirsiniz. Böylece hem değerlendirecek daha çok alanınız olur hem de boş duvar görüntüsü yerine şık tasarımlar kullanmış olursunuz. Bu örnekte kullanılan dikey bitkilendirme ve dekor uygulaması oldukça iyi bir örnek. 

3. Şık bir bahçe kapısı

Bahçenize açılan kapının şık ve yeni görünmesi bahçe ile ilgili izlenimi tamamen değiştirebilir. Taş, ferforje ve ahşap malzemeden yapılan şık ve modern bahçe kapılarını daha yakından incelemelisiniz. Bahçe kapıları için daha fazla örnek bulmak ve size en yakın profesyonele ulaşmak için çit ve kapı uzmanları sayfamıza uğrayabilirsiniz.  

4. Bahçe için pratik oturma grupları

Ayvalik'ta bir bahce homify Akdeniz Bahçe Bambu Sarı
homify

Ayvalik'ta bir bahce

homify

Bahçe dekore ederken ihtiyaç duyacağınız mobilyaların kolay taşınabilir, kolay temizlenebilir, kir tutmayan ve hava şartlarına dayanıklı olması gerekir. Bu nedenle en ideal bahçe mobilyaları bambu ve rattan malzemeden yapılanlardır. Siz de bu örnekteki gibi basit bahçe mobilyaları ile muhteşem bahçe dekorasyonları oluşturabilirsiniz. 

5. Stil sahibi aksesuarlar

Knightsbridge Roof Terrace - Aralia Garden Design Aralia Dükkânlar Demir/Çelik Beyaz
Aralia

Knightsbridge Roof Terrace – Aralia Garden Design

Aralia

Bahçe ve balkon dekorasyonunda önem taşıyan detaylardan biri de stilinize ve mekanın mimari özelliklerine uygun olarak seçilmiş aksesuarlardır. Şık ve uyumlu aksesuarlar dekorun görüntüsünü baştan aşağıya değiştirebilir. Bu örnekteki yemek ve oturma alanının tasarımını, geniş saksıları ve bitkilendirme çeşitlerini örnek alabilirsiniz. 

6. Bahçe salıncakları

Güçlü bir ağacın dallarına uygulanabilen hatta yeterli alan varsa balkon ve teraslara da yerleştirilebilen salıncaklar dekorasyonu daha kullanışlı ve eğlenceli hale getiren mobilyalardır. Modern tasarıma ve şık modellere sahip salıncaklar ile dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. 

7. Ahşap bahçe mobilyaları

Bahçe dizaynında olmazsa olmaz ahşap bahçe mobilyalarına, terasta hatta balkonunuzda bile yer verebilirsiniz. Balkonda böylesine sevimli bir köşe oluşturmak istemez misiniz?

8. Şık bir zemin döşemesi

Teras ve balkon dekorasyonu yaparken zemini oldukça pratik ve ekonomik bir çözümle mükemmel hale getirebilirsiniz. Dış mekan ahşap zemin döşeme panelleri her balkonu güzelleştirebilecek pratik bir uygulamadır. Panelleri ihtiyacınız olan metrekarede alarak kendiniz bile döşeyebilirsiniz. 

9. Rengarenk kırlentlerle şık oturma köşeleri

Renkli, desenli minder ve kırlentleri de balkon dekorasyonu için değerlendirebilirsiniz. Kolay temizlenen ve kir tutmayan kumaşlardan dikilmiş basit kırlentleri her tür mobilya üzerinde kullanmanız mümkün, hatta u kırlentleri kendiniz bile kolayca dikebilirsiniz. 

10. Akıllı askılar

Balkonlar için son derece işlevsel olan akıllı askıların birçok amaç için tasarlanmış olanını bulabilirsiniz. Korkuluklara asılan ve masa, saksı, tabure gibi işlevler görebilen akıllı askıların her çeşidinden alıp balkonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!