Küçük evler için kaçırılmaması gereken 12 fikir | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Küçük evler için kaçırılmaması gereken 12 fikir

umit atdağ umit atdağ
Eklektik Mutfak Студия Инстильер | Studio Instilier Eklektik
Loading admin actions …

Küçük evlerin yeniden biçimlendirilmesi, dekore edilerek yenilenmesi  başınızı ağrıtacak kadar zor bir süreçtir.  Küçük bir evi dekore ederken başınızı ağrıtmamak  ve muhteşem bir ev dekorasyonu yapabilmek için  küçük ayrıntıları, detayları ve evinizde  yer alan mobilyaların doğru bir şekilde yerleştirilmesini bilmeli, küçük evinizi mükemmel bir şekilde dekore etmelisiniz.  Evinizin her santimetrekaresini hesaplayarak  tüm noktaları  dekorasyona kazandırmalı, evinizin güzelliğinin boyutlarını aşmasını sağlamalısınız. Homify küçük ev dekorasyonları sayfasında yer alan farklı dekorasyon fikirlerini birlikte inceleyelim.

Raflar

Küçük evlerde duvarlara raf yerleştirmek çok önemlidir. Görünüşü zarif olan rafları tercih etmek ve evinizde ideal yerlere raf yerleştirmek size avantaj sağlayacaktır. Tavana yakın noktaları tercih etmek size fazladan yer açacaktır.

Düz çizgiler

Marylebone Modern Oturma Odası LEIVARS Modern
LEIVARS

Marylebone

LEIVARS

Düz ve temiz çizgilerle, çağdaş mobilyalar ı tercih etmek evinizi olduğundan daha geniş gösterecektir. Evinizde yer alan tüm ögeleri keskin çizgiler ile birbirinden ayırdığınızda eviniz daha geniş görünecektir.

Aynaları kullanın

Aynalar evlerinizi daha görsel hale getiren aksesuarlar olduğu gibi küçük evleri daha geniş gösteren mobilyalardır. Bu nedenle aynaların bu avantajlarından yararlanmalı ve aynaları evin her köşesinde kullanmalısınız.

Çok işlevli mobilyalar

Küçük evlerde daha az mobilya kullanımı size daha geniş alanlar sunacaktır. Özellikle çok işlevli fonksiyonel mobilyalar kullanarak evinizde istediğiniz geniş alanlara sahip olabilirsiniz. Mutfak oturma odası salon veya yatak odası gibi mahallerde işlevsel mobilyalar size avantaj sağlar.

Üç boyutlu derinlik

Evinizde küçük alan dezavantajını ortadan kaldırmak için üç boyutlu duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Üç boyutlu duvar kağıtları  evinize uzay derinliği kazandırarak küçük dezavantajını ortadan kaldıracaktır.

Dağılımı doğru yapın

Evinizde yer alan mobilyaların dağılımlarını doğru bir şekilde yaparak evinize estetik kazandırabilir küçük bir evden şaheser yaratabilirsiniz. Mobilyaların dağılımı ve yerleşimi küçük evler için çok önemlidir.

Özel mobilyalar

Küçük bir eve sahipseniz özel mobilyalar tercih ederek ilgiyi mobilyalara çekebilir, evinizin küçük dezavantajını ortadan kaldırabilirsiniz. Mobilyaların renk uyumuna dikkat ederek mükemmel bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Nötr renkler

Küçük bir ev dekore ederken  nötr renkleri kullanmayı unutmamalısınız. Nötr renkler her zaman dekorasyonun daha estetik olmasını sağlayacağı gibi evinizi de güzelleştirecektir.

Yemek odası

Küçük evlerde ideal yer olmamasından kaynaklı olarak  yemek odaları yer almaz. Ancak mutfaklarda işlevsel ve fonksiyonel mobilyalar kullanarak bir yemek odasına ve yemek masasına sahip olmak sizin elinizde. 

Oda oranı

Küçük evlerde alan bölme ve oranlama işlemi için dikkat etmeniz gereklidir. İdeal oranı yakalamak ve evin dekorasyonunu ideal orana göre yapmak evinizin kusursuz bir dekorasyon ile şaheser bir ev olmasını sağlayacaktır.

Gün ışığı

Küçük bir ev geniş bir eve göre daha karanlık olur. Bu nedenle küçük evlerde imkanlar dahilinde geniş pencereler oluşturulmalı veya gün ışığı renginde aydınlatmalar seçilerek odaların daha aydınlık ve ferah olması sağlanmalıdır.

Canlı renkler

Evinizde canlı renkleri kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Canlı renkler her zaman evinizi olduğundan daha estetik ve görsel göstereceği için mutlaka kullanılması gereken renklerdir.

Bu rehberi siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!