Tek renkli mutfakların şıklığı: Türkiye'den 13 örnek fotoğraf! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Tek renkli mutfakların şıklığı: Türkiye'den 13 örnek fotoğraf!

Homify TR Homify TR
Modern Mutfak homify Modern
Loading admin actions …

Mutfaklar, dizayn edilirken pek çok farklı şeyin göz önünde bulundurulduğu bir hayli aktif kullanılan ve sosyal yaşam alanlarıdır. Mutfaklarını yenileyen ev sahiplerinin mutfak ünitelerinin model ve tarzından, dolaplarda ve tezgahlarda kullanacak malzemeye; tesisatın ve beyaz eşyalarından yerinden mutfak adasının olup olmayacağına ve olacaksa da nasıl bir mutfak adası olması gerektiğine kadar karar vermesi gereken birbirinden zorlu konular var. Ama mutfağın ana karakterini ve dokusunu belirleyen en önemli konunun da renk tercihleri olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Renkler bir mekanın enerjisini belirleyen temel dekorasyon ögeleri oldukları gibi farklı tarzlara göre farklı karakterler de oluşturabilirler. Tabii renkler söz konusu olduğunda dekorasyon trendleri de her geçen yıl değişiyor; bu tabii ki geçen yıl moda olan rengin bu yıl demode olduğu anlamına gelmiyor. Yalnızca her yıl bazı renk ve renk tarzları öne çıkıyor. Örneğin birkaç yıl öncesine baktığımızda mutfak dekorasyonlarında farklı renk kombinasyonlarının bir hayli revaçta olduğunu görebiliriz. Özellikle tezgahın altındaki mutfak dolapları ile üst kısımdaki mutfak dolaplarının renklerinin birbirleriyle kontrast oluşturacak şekilde tercih edildiği tasarımlar oldukça yaygındı. Ancak bu yıl tek renk mutfak şıklığı yeniden trendlerin arasında yerini aldı. Zaten aslında hiçbir zaman demode olmayan tek renk mutfaklar, bu sıralar yeniden trend olmalarının yanı sıra, yorucu bir enerjisi olmayan, karmaşadan uzak, düzenli, pürüzsüz, huzurlu ve şık bir mutfak isteyenler için her zaman en ideal seçenek olmuşlardır. Üstelik tek renk mutfaklarda da birbirine hiç benzemeyen farklı tarz ve dekorasyonlar kolaylıkla yaratılabiliyor. İşte buna örnek ve mutfağını yenilemek isteyen okurlarımıza ilham kaynağı olabilecek birbirinden güzel mutfaklar… Üstelik hepsi Türk tasarımcılardan…

1- Modern dekorasyonların en popüler ve havalı renklerinden biri: Gri keskinliği ile pırıl pırıl bir mutfak!

2- Işıltılı ve ferah bir mutfak istiyorsanız beyaz mutfak zarafetinden vazgeçmeyin.

Luce mutfak&banyo – Luce mutfak&banyo: modern tarz , Modern
Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

3- Hem sakin bir etki yaratan hem de sıra dışı ve dikkat çekici bir ton…

Mobilya – mobilya: modern tarz , Modern
Mobilya

mobilya

Mobilya

4- Ahşap sıcaklığı her zaman fark yaratıyor.

5- Mutfaklarda pek karşılaşmadığımız bir renk: Mat lacivert! Mükemmel görünüyor değil mi?

Carisma Lack Modern Mutfak homify Modern Ahşap Ahşap rengi
homify

Carisma Lack

homify

6- Parlak yüzeyli kırmızı tonlarının cazibesini de unutmamak lazım.

7- Ve genelde çekinilen siyah tonlarının doğru kullanıldığında derin ve karizmatik yaşam alanları ortaya çıkardığının son derece başarılı bir örneği.

8- Yeşil ve mavi tonları geleneksel Akdeniz tarzı mutfaklarda harikalar yaratıyor, bu yeşil mutfak da oldukça göz alıcı bir örnek.

9- Bir başka beyaz mutfak örneği daha… Yine ışıl ışıl, yine iç açıcı.

Modern Mutfak homify Modern

10- Tek renge hareket katmak istiyorsanız tonlamalı ahşap dokusu bunun için en ideal tercih olacaktır.

11- Tek renkli mutfakların sıkıcı bir görünümü olmaması için dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de iyi bir ışıklandırma.

Mutfak Uygulamalarımız Modern Mutfak Akdeniz Dekorasyon Modern
Akdeniz Dekorasyon

Mutfak Uygulamalarımız

Akdeniz Dekorasyon

12- Modern minimalist tasarımlarda da göz yormayan nötr renkler verilmek istenen etkiyi arttırıyor.

karışık işler Minimalist Mutfak rwiçmimari Minimalist
rwiçmimari

karışık işler

rwiçmimari

Bu tarz tasarımları seviyorsanız Sade bir mutfak mı istiyorsunuz? Aklınızı alacak 6 fotoğraf! başlıklı yazımızda seçtiğimiz yalınlığıyla öne çıkan minimal mutfak modellerine de göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. 

13- Sadece parlaklık ve ton farkıyla bile çok şeyin değişebileceğini unutmayın. Simsiyah bir mutfak, parlak yüzeylerle ışıl ışıl görünebiliyor!

(Mutfağınızı mı yenileyeceksiniz? homify sayfalarında yer alan profesyonel mutfak planlayıcılarına danışabilirsiniz!) 

Siz hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!