Önce&Sonra: Baş döndürücü bir dönüşüm | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Önce&Sonra: Baş döndürücü bir dönüşüm

Aydin Sanli Aydin Sanli
homify: minimalist tarz , Minimalist
Loading admin actions …

Küçük teraslı bu ev ilk yapıldığında eminiz ki böyle görünmüyordu. Ama yılların acımasızlığı onu da etkiledi ve bu hale dönüştü. Bu eski eve yeni bir görünüm kazandırma işi ise mimar ve enerji danışmanı Daniel Wickersheim'e düştü. Hamburg'daki bu evde yeniden yerleştirilen pancerelerle, yoğuşmalı kalorifer kazanıyla ve havalandırma sistemiyle % 70 enerji tasarrufu sağlanmış. Bu küçük kulübe enerji verimli akıllı bir eve dönüşmüş. 

Önce: Eski dış cephe

homify: minimalist tarz , Minimalist

Mimarinin güzelliği bile ön cephenin eski hali hakkında bir çağrışımda bulunmaya yaramıyor. Nötr tonlar olan bej ve kahverenginin kullanıldığı dış cephe son derece demode görünüyor. Kapalı panjurlar hiç de davetkar görünmüyor. Üstelik yarım çıkma bölüm de yeteri kadar büyük değil. Evde bir genişletmeye de ihtiyaç var. 

Yeni dış cephe

homify: minimalist tarz , Minimalist

Gördüğünüz gibi ev biraz daha genişletilmiş ve alt katta çıkıntının üstündeki teras alanı iptal edilerek evin bünyesine katılmış. Üst kat cephesi komple ahşap sidingle kaplanmış. Ayrıca çatı katı da genişletildi. Ahşap siding mavi rengiyle binanın daha parlak görünmesine neden oluyor. Ayrıca tek düze, hepsi birbirinin aynı olan yan yana bej ve kahverengi evlerden bu özelliğiyle ayrılıyor. İki üst katta iki de tavanda pencere sayesinde üst kat güneş ışığını bolca alıyor. Ayrıca alt kattaki pencere ve kapılar da güneş ışığından daha fazla istifade edebilmek için genişletilmiş. 

Önce: İç mekan

homify: minimalist tarz , Minimalist

Kirli ve kararmış halı, demode duvar kağıtları, çirkin avizeler. Evin içi de acınacak halde. Evin eski güzel günleri çok gerilerde kalmış. Burası öyle birkaç kozmetik değişiklikle adam olacağa benzemiyor. Eğik çatının daralttığı oda artık aile dostu bir mekan olmaktan çıkmış. Burayı karanlık bir kereste odasından ayıran şey tavandaki tek pencere. 

Sonra: İç mekan

homify: minimalist tarz , Minimalist

Ev dönüşümden sonra bambaşka bir hal aldı. Beyaz duvarlar ve açık renk zemin kaplaması yaşam alanını daha samimi ve çok daha modern kılmış. Büyütülen pencereler sayesinde hem içeriye daha fazla güneş ışığı giriyor, hem de çevrenin daha kapsamlı bir manzarasına hakim olunuyor. Eski kirişli yapısı korunarak geçmişe bir selam çakılmış. Üstelik yeni kirişler eskisinden çok daha estetik görünüyor. 

Plan

homify: minimalist tarz , Minimalist

Bu resimde evin yeni halinin plan çizimlerini görüyorsunuz. Üç kat ve çatı katı bölümü ev sahiplerine oldukça yer sağlamış. Balkon az önce de söylediğimiz gibi evin içine katılmış. 

Mutfak

homify: minimalist tarz , Minimalist

Mutfağın görüntüsü evin dönüşümden sonra ne kadar samimi ve parlak olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. İlk girişte karşımıza çıkan mutfak evin kalbi konumunda. Akıllıca yerleştirilen mobilyalar ve iyi seçilen dekorasyon malzemeleri evi konforlu ve aile dostu bir alana dönüştürmüş. Sonuçta ortaya hem anne babalr hem de çocuklar için tarz sahibi mükemmel bir ev ortaya çıkmış. 

Dönüşüm projeleri ilginizi çekiyorsa şuna da bir göz atın: 

Önce & Sonra: İç karartıcı daireye hayat öpücüğü

Bu bBaş döndürücü dönüşüm hikâyesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!