Ahşap ev düşleyenlerin mutlaka görmesi gereken 6 fotoğraf | homify

Ahşap ev düşleyenlerin mutlaka görmesi gereken 6 fotoğraf

Meral Eser Meral Eser
Log Cabin beside Japan Alps Cottage Style / コテージスタイル Kırsal Evler Ahşap Ahşap rengi
Loading admin actions …

Son yıllarda oldukça ilgi gören ahşap evler, natürel dokuları ve sıcak atmosferleri ile ön plana çıkıyor. Özellikle şehir yaşamını sürdürenler için, doğa ile iç içe müstakil evlere özlem giderek artıyor. Dingin atmosferiyle huzur veren ahşap evler, birçok insanın hayalini süslüyor. Ahşap evlerin avantajları arasında kış koşullarına karşı sıcak bir atmosfer sunması yer alır. Sakin ve huzurlu bir atmosfer arayanlara sıcak atmosferiyle ahşap ev modellerini derledik. Ahşap müstakil evlerle ilgilenenler için ilham verecek projelere göz atalım.

Rüya gibi bir ev!

Sıcak atmosferiyle akıllara kazınacak bir ahşap ev! Eğimli çatı örtüsüyle kontrast renkler taşıyan ahşap cephe, sıcak renk ve dokularıyla göze hitap ediyor. Subasman seviyesi zemin kaplamasında için taş malzeme kullanılmış. Dünyanın dört bir yanından bir araya getirdiğimiz bu güzel ahşap evler, farklı stil ve tarzlarda ahşap cephe dizaynı ile karşınıza çıkıyor. Rustik stil etkilerle doğal taş zemin ve ahşabın sıcak tonlarının bir araya geldiği huzur veren bir ahşap ev inşa edilmiş.

Rustik dokular

Huzur veren dingin atmosfer sunan rüya gibi bir ev projesi ile devam ediyoruz. Ahşabın yoğunluklu kullanıldığı mimari stillerden biri de rustik stil. Daha sıcak ve davetkar bir  atmosfer için ahşabın şekil alabilirliği ile işlevsellik, zengin doku ve renk alternatifleri ile estetik bir araya geliyor. Rustik esintilerden vazgeçmeyenler için hayalleri süsleyecek bu evi geniş veranda alanı ile yaz aylarını havadar alanlarda geçirmek isteyenlere kullanışlı alanlar sunuyor.

Modern ve şık

Timber Clad Exterior Facit Homes Ahşap ev
Facit Homes

Timber Clad Exterior

Facit Homes

Gerek mimarisiyle gerekse iç mekanlarda sunduğu konfor ve estetik unsurlarla öne çıkan bir proje. Son derece modern ve şık çizgilerle doğal ışığı muntazam alan iç mekanlar dizayn edilmiş. Hem modern hem de geleneksel izler taşıyan bu projede çatı formu ile pencere geometrisi dikkat çekiyor. Oturma odası ile çift kanatlı cam kapılar açıldığında bahçe alanı bütünleşiyor.

Country stil

Lucky 4 Ranch Uptic Studios Rustik Evler
Uptic Studios

Lucky 4 Ranch

Uptic Studios

Bulunduğu çevre ile enfes uyum sağlayan rüya gibi bir ev! Ahşabın ağırlıklı kullanımıyla ve tasarım unsurlarıyla country stil özellikleri taşıyan bu ev, bir ailenin tüm ihtiyaçlarını muntazam karşılayabilir.Doğa ile iç içe tasarımıyla göze hitap eden evin her mevsim kullanılabilecek bir verandası bulunuyor. Soğuk hava koşullarında verandayı örten saçaklar ve bahçe mobilyalarıyla havadar alanlar işlevsel hale geliyor. 

Ormanla iç içe ahşap müstakil ev

Doğa ile iç içe olmayı arzu edenlerin ilgisini cezbedecek bu proje, cephe dizaynı ile çevresel şartlara uyum sağlayan çevre dostu bir ahşap ev. Ormanlık bölgelerde ağaç evlerin natürel dokularla uyumu ve ahengi göz okşuyor. Şehrin kalabalığından uzak dingin bir atmosfer arayanları bu ev, doğaya davet ediyor. Geleneksel izler taşıyan mimarisinin yanı sıra, geniş ve manzara ile bütünleşen pencere açıklıkları mevcut.

Bahçeli modern bir konut

Çağdaş ve modern bir konut projesi ile sonlandıralım. Cephe mimarisinde ahşap ve taş materyaller kullanılmış. Göz alıcı cephesiyle enfes bir bahçe manzarasına eşlik ediyor. Modern çizgilerle geniş pencere açıklıkları dizayn edilerek iç mekanlarda ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşuyor. Ahşap ve taş kaplama malzemelerle cephede natürel dokulara yer vermek isteyenlere ilham verebilir. Ayrıca, homify'da peyzaj mimarları tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde proje bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Çarpıcı manzarasıyla ahşap ev’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!