Apartman daireleri için hayat kurtaran 6 fikir | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Apartman daireleri için hayat kurtaran 6 fikir

Meral Eser Meral Eser
Minimalist Banyo Angelina Alekseeva Minimalist
Loading admin actions …

Havalar soğuyor. Apartman dairelerinde yaşayanlar, yazlıkları kaldırmak için daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyabilir. Depolama ihtiyacı, göze hitap eden bir ev düzeni sağlamada birincil derecede etkin rol oynuyor. Apartman dairelerinin metrekare bakımından daha küçük bir alan sunması bir dezavantajdır. Bu dezavantajdan kaynaklanan sorunları alan tasarrufu sağlayarak zararsız çözmek mümkün. Eğer çok fazla eşya, giysi ve ıvır zıvıra sahipseniz, eşyalarınızı depolarken farklı ebatlarda kapalı ya da açık raf sistemleri, kapaklı dolaplar ve çekmecelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Akılcı depolama sistemleri ile daha ferah bir atmosfer sağlamak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Döşeme zemini alanından tasarruf sağlamak için, sürgülü kapı sistemleri ekstra alan kazandırır. Gerek gardırop kapakları gerekse yaşam mahalleri için alan kazandıracak dekoratif çözümler mevcut. Bu yazımızda apartman daireleri için hayat kurtaran 6 örneği bir araya getirdik, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

Yerden tavana ahşap dolap

Ahşabın şekil alabilirliği ile depolama ihtiyacını muntazam karşılayan dolap çözümleri ile alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bölücü duvar görevi gören ahşap dolap, aynı zamanda paravan niteliği taşıyarak alanları görevlerine göre bölüyor. Alan tasarrufu sağlamak açısından derin ve yüksek ahşap dolapları çok amaçlı depolama ihtiyaçları için kullanabilirsiniz. Dolap kapakları kapandığında pürüzsüz bir ahşap yüzey oluşmasını sağlayan şık bir dolap çözümü. Natürel renklerle ferah bir apartmandan dairesinden paravan niteliği taşıyan ahşap dolap modelinin yanı sıra diğer çözümlere bir göz atalım.

Çok amaçlı kullanılan TV ünitesi

Çok amaçlı kullanım ihtiyaçlarına hizmet edecek bir Tv ünitesi ile alan tasarrufu sağlamak mümkün. Çalışma masası için ayrılıp katlanabilen bir ahşap plaka, aynı zamanda raf bölmenin kapağı olarak tasarlanabilir. Daha kontrast renkler burada tercih ediliyor. Dinamik bir atmosfer oluşturmak isteyenler için kontrast renklerin kullanımı idealdir. Çok amaçlı raf bölmeleriyle akılcı çözümlerle marangozunuza sipariş verebilirsiniz. Ayrıca, homify'da marangozlar tarafından dizayn edilen farklı stil ve tarzda birçok örnek bulabilir, ilham alabilirsiniz. 

Modern ve şık bir çalışma odası

Dolu ve boşluklarla daha modern ve şık bir görünüm kazandıran dolap modelleri çalışma alanı için beyaz ve ahşap ağırlıklı dizayn edilmiş. Daha ferah ve şık bir görünüm katan soft tonlarla küçük bir odada daha ferah bir atmosfer oluşturmak mümkün. Kullanım ihtiyacına göre açık ya da kapalı raflarla geometriyi ön plana çıkaran modern ve şık bir dolap dizayn edilmiş. Son derece şık ve modern çözümlerle küçük bir alanda çalışma alanı ihtiyaçları çözülüyor.

Mıknatıslı sistemlerle mutfak düzeni

Clerkenwell WC1: Minimal Professional Home Klasik Mutfak Increation Klasik
Increation

Clerkenwell WC1: Minimal Professional Home

Increation

Mutfak duvarlarını işlevsel unsurlarla dizayn etmeye ne dersiniz? Mıknatıslı çözümlerle mutfak tezgahında ekstra alan tasarrufu sağlayarak, kesici aletlerden tencere ve tavalara birçok dekoratif çözümü değerlendirebilirsiniz. Mıknatıs levhaların ayrıca tava ve tencere için taşıyıcı nitelikte olanları mevcuttur. Kullanım ihtiyacına göre benzer çözümleri temin edebilirsiniz. Mutfaklarınızı daha düzenli dizayn etmek ve göz karmaşası oluşturmamak için alternatif çözümleri değerlendirebilirsiniz.

Köşe ve kenarları değerlendirmek

Laurelhurst Carriage House Modern Oturma Odası PATH Architecture Modern
PATH Architecture

Laurelhurst Carriage House

PATH Architecture

Köşe ve kenarları değerlendirin. Böylelikle daha geniş dolaşım alanlarına yer açabilir ve çok amaçlı kullanım imkanı sağlayacak mobilyaları değerlendirebilirsiniz. Hem kanepe hem de yatak haline dönüştürülebilen mobilyalar özellikle küçük odalar barındıran apartman daireleri için ideal alternatiflerdir. Masa ve sehpaları iç içe konumlandırarak ekstra zemini alanı tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bir bütün şeklinde ahşap mobilyaların uyum sağlaması için benzer doku ve renkleri kullanabilirsiniz. Küçük alanlarda tasarruf sağlamak için duvara monte aksesuar ve mobilyalar da işlev görecektir.

Banyo düzeni

Apartman hayatı küçük banyo modelleri kullanmanıza vesile olabilir ama dert etmeyin. Banyo planı düzleminde kuş bakışı kesitleri eskizler üzerinde çalışmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bunu yapmadan önce banyo duvarlarının en ve boy ölçülerini, lavabo, küvet, duşakabin, klozet ve çamaşır makinesi gibi kullanılacak gereçlere ayrılacak ölçüleri belirlemeli ve plan düzlemine işlemelisiniz. Çamaşır makinesi için ayrılan alanda açık raf sistemleri ile yerden tavana depolama ihtiyacını dolap sistemleri ile çözebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Giriş holü için depolama ihtiyacını çözecek 14 mobilya fikri' yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!