Mistik etki uyandıran modern bir ev | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Mistik etki uyandıran modern bir ev

Meral Eser Meral Eser
Modern Çalışma Odası Nobuyoshi Hayashi Modern
Loading admin actions …

Japon mimarisinin yalın çizgileri ve minimalist izlerini taşıyan modern bir ev projesi ile karşınızdayız. Nötr grilerin hakimiyetini sürdüğü yaşam alanları ve cephe ilişkisi, klasik formlar, dinginlik ve doğaya açılan geniş pencereler görmeye hazır olun. Sıcak ahşap dokusu ile grinin nötrlüğünü dengeleyen detayları yakalayacağınız proje, Japonya'da bulunan NOBUYOSHI HAYASHI imzası taşıyor. Dilerseniz çok fazla beklemeden yalın çizgiler taşıyan evin, iç ve dış mekan görsellerine hemen geçelim.

İlk bakış

Dış cephe görünümüne baktığımızda, çatı formu ve pencere pervazlarını öne çıkaran koyu renk konturlerin belirginleştirilmesi ile grinin hakimiyeti etkileyici bir sonuç çıkarıyor. Mistik bir etki yaratan nötr renkler, dingin atmosfer ve konturlerin öne çıkarılması proje için önemli detaylardan biri. Benzer mimari dilin iç mekanlarda da sürdürüldüğünü göreceğiz. Yalın çizgisi ile dikkat çeken modern tip ev projesinin iç mekan tasarımlarını görmek için beklemeyelim ve diğer görselleri incelemeye alalım.

İç mekan

Etkileyici bir görünüme sahip cephe görünümü, sadece dış cephesi ile kalmıyor. İç mekan planları ile dış mekan ilişkisi kuran yapıda benzer mimari dil özellikleri takip ediliyor. Yalın çizgisi ve sadelikle tasarlanan yapıda, minimalist ve modernist çizgilere rastlıyoruz. Dikkat çekici özelliklerinden biri de gerek çatı formu, gerekse cephe görünümü ile ilişkili klasik formların takip edilmesi. Grinin hakimiyetine dış cephede rastladığımız gibi iç mekan tasarımında da benzer renk akışını görüyoruz. Nötr, dinlendirici ve sakin bir atmosfer yaratırken etkileyici bir sonuç elde edilmiş. Pencere formları ve çatı formunu öne çıkaran kontur hatları belirginleştirilmiş. Minimalist tasarım dili, doğal ışık akışı, sadelik ve Japon iç mimarisindeki karakteristik yaklaşımlar evin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Oturma odası

Bir ailenin ihtiyaçlarını göz önüne alarak tasarlanan bir oturma odası tasarımı için konfor gözeterek yaşam alanlarını organize etmek gerekir. Oturma alanı ve yemek alanı ilişkisi basit ve yalın çizgiler sürdürülerek dekore edilmiş. Duvar dekoru olarak sıcak ahşap tonu ile uyumlu gri zemin dokusu tercih edilmiş. Nötr renklerin veya grinin hakim olduğu bir alanda, sıcak renkler ya da ahşap dokusu katarak denge unsuru sağlayabilirsiniz. Klasik çizgi yakalayan bir lamba formu ile sade bir dil yakalanmış. Nötr renklerle doğal ve sıcak ahşap dokusunun bir araya getirilerek dengelendiği bir yaşam alanı söz konusu.

Kat yüksekliği

İç mekanlarda yüksek tavanlı yaşam alanları, geniş ve ferah bir atmosfer oluşturduğu gibi, estetik bir görünüm de kazandırıyor. Çatı formu ve strüktürü öne çıkaran tasarım dikkat çekiyor. Geniş pencere ve kapı açıklıkları ile yeşil alan manzarasına bakan yaşam alanı, dinlenmek ve tatil yapmak için de çekici bir alternatif olmasını sağlıyor. Açık mutfak dizaynı ile gün ışığını muntazam alan bir atmosfer oluşturan pencere açıklıkları, yemek alanı için de seyirlik bir alan imkanı sunuyor.

Geniş açıklıklar

Oturma odası, yemek alanı ve mutfak  alanı arasındaki ilişki ve sirkülasyon kullanım kolaylığı bakımından oldukça etkilidir. Duvar hattı boyunca sürdürülen geniş pencere açıklıkları ile mekanlar arası geçişte bütünlük sağlanıyor. Farklı kullanım amaçlarına göre dağılan mekanları bütünleştiren bir diğer unsur da, sıcak bir hava katan ahşap döşeme zemini kaplaması. Sıcak ahşap dokusu ile nötr grilerin buluştuğu modern stil bir ev projesi.

Ayrıca, ’Muhteşem bir ahşap ev projesi’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!