Atelye 70 Planners & Architects – Gabriel Apartment Kitchen:  tarz Mutfak

Şık ve huzurlu bir mutfak mı istiyorsunuz? Türkiye'den 6 örnek fotoğraf

Meral Eser Meral Eser
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Türk mutfaklarında lezzet farkı kültürel yansımalarıyla birlikte daha da ön plana çıkıyor. Sıcak atmosferiyle huzur veren bir ev dizayn etmek, davetkar ve şık bir görünüm oluşturmak için bazı dekoratif unsurlar göz önüne alınmalıdır. Mutfak tezgahından döşeme zemini ve duvar kaplamalarına, mobilyalardan dolap ve aksesuarlara birçok dekor unsuru uygulanacak stil ve tarz ile ilişkilidir. Bu yazımızda Türk firmalar tarafından dizayn edilen şık mutfak modellerini bir araya getirdik, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

Ferah ve şık

Öykü İç Mimarlık – Bursa Misspark Villa:  tarz Mutfak
Öykü İç Mimarlık

Bursa Misspark Villa

Öykü İç Mimarlık

Yoğun renkler kullanmaya gerek kalmadan zarafet unsurlarını bir araya getirmeye ne dersiniz? Mutfağınızda daha ferah ve şık bir atmosfer oluşturmak için dekoratif çizgiler ayrıntılarda saklıdır. Klasik stil avize modeli, şık bir yemek masası ve sandalye takımını ile perde unsuru dekoratif çizgilerle uyum ve ahenk taşıyor. Ayrıntıların oymalı mobilyalarla klasik stil cazibeyi ortaya çıkarmasının yanı sıra mutfak dolaplarında modern ve yalın çizgiler kullanılıyor. Böylelikle daha ferah ve iç açıcı bir mutfak atmosferi oluşuyor.

Geniş depolama alanları

orça ltd.şti. – mutfak dolapları:  tarz Mutfak
orça ltd.şti.

mutfak dolapları

orça ltd.şti.

U biçiminde bir mutfak tezgahı ile mutfağınızda daha geniş bir kullanım alanı oluşturabilirsiniz. Özellikle geniş mutfak alanlarına sahip evlerde, çok yönlü kullanım olanaklarına yer açmak ilham veren fikirler sunuyor. Burada gördüğünüz mutfak örneğinde duvar dekorları işlevsel amaçlı raf bölmelerle dizayn ediliyor. Kullanım ihtiyacına göre depolama amaçlı raf ve dolap tasarımlarını yerden tavana kadar dizayn edebilirsiniz. Bu örnekte gördüğünüz mutfak tasarımı Orça Ltd. Şti imzası taşıyor.

Cam panel kaplama

ALTAŞ DEKORATİF ÇÖZÜMLER – MUTFAK TEZGAH ARASI DEKORATİF CAM PANEL KAPLAMA:  tarz Mutfak
ALTAŞ DEKORATİF ÇÖZÜMLER

MUTFAK TEZGAH ARASI DEKORATİF CAM PANEL KAPLAMA

ALTAŞ DEKORATİF ÇÖZÜMLER

Gelişen teknoloji ile birlikte mutfağınıza ferah bir atmosfer ve canlılık katmak amacıyla cam panel kaplama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Gördüğünüz üzere ahşabın sıcak dokusu, beyaz mutfak tezgahı ile uyum sağlayan yeşiliğin ağırlıklı kullanıldığı cam panel kaplama ile daha ferah bir görünüm oluşturabilirsiniz. Şık ışıklandırma unsurları ile mutfak atmosferini tamamen değiştirmek mümkün. Doğadan natürel renklerle uyum ve ahengi mutfağınıza taşımanıza ilham verecek bu örnek, Altaş Dekoratif Çözümler imzası taşıyor.

Klasik zarafet

homify:  tarz Mutfak

Klsaik stil çizgilerle şıklıktan ödün vermeyen bir mutfak modeli ile devam edelim. Kontrast yaratan mutfak tezgahı ile dolaplar canlılık katıyor. Perde modellerinden altın işlemeli öğelere, siyah mermer mutfak tezgahından şık avize modeline kadar her detay özenle seçiliyor ve bir bütün olarak ahenk sağlıyor. Mutfağınızı görsel ve şık bir mutfak şeklinde dekore etmek için resimdeki gibi bir mutfağı örnek alabilir ve mutfağınızı görsel bir şekilde dekore edebilirsiniz. Geniş pencere açıklıklarıyla son derece ferah ve şık bir mutfak atmosferi oluşuyor. Bu gördüğünüz şık mutfak örneği Hakan Helvacıoğlu imzası taşıyor.

Geniş mutfak tezgahı

Paker Mimarlık – ÇUBUKLU B17:  tarz Mutfak
Paker Mimarlık

ÇUBUKLU B17

Paker Mimarlık

Daha geniş bir muTfak tezgahı ile çalışma alanınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.Nötr renklerle beyazın uyumuyla şık ve modern bir mutfak tasarlanmış. Soğuk renklerle denge unsurunu yakalamak için sıcak renklere ya da dokulara yer verebilirsiniz. Burada ahşabın natürel dokusu ve rengi mutfağa sıcak bir atmosfer katıyor. Ayrıca, homify'da mutfak planlayıcıları tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda mutfak modeli bulabilirsiniz.

Ahşabın sıcaklığı

Eğer mutfağınızda sıcak bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız, doğal malzemelerle natürel dokuları kullanabilir ve ahşabın sıcaklığından faydalanabiirsiniz. Modern stil çözümlerle dizayn edilen mutfakta depolama sistemlerinin önemi oldukça fazladır. Ahşap materyal olarak  döşeme zemininde, yemek masası ve mutfak dolaplarının tasarımında bu sıcak atmosferi yakalamanızı ve ahenk oluşturmanızı sağlayacaktır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Mutfak tezgahı için farklı stillerde 6 ideal fikir’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!