MOTHI.form: iskandinav tarz tarz Mutfak

Küçük mutfaklar için 9 ideal mutfak tezgahı ve ilham veren fikirler

Meral Eser Meral Eser
Google+
Loading admin actions …

Mutfakların yalnızca yemek hazırlanan alanlar olmadığını unutmamak gerekir. Aynı zamanda yaşanılası bir mahaldir  ve yaşam kalitesini arttıran faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Mutfak tezgahları dayanıklılık ve kullanım ömrü bakımından malzemelere göre ayrılır. Mutfak tezgahları için granitten mermere, ahşaptan metal tezgahlara kullanım amaçlarına göre farklı malzeme türleri tercih edilebilir. Yoğun iş temposu olan ticari mekanlar için metal tezgahlar kolay silinebilirliği ve uzun ömürlülüğü bakımından ideal alternatifler arasında yer alır. Bunun yanı sıra ev dekorasyonunda karakteristik özellikler katan ve daha sıcak bir atmosfer oluşturan bir mutfak dizayn etmek için natürel malzemelerin zarafeti tercih edilebilir. Bu yazımızda küçük mutfaklar için 9 ideal mutfak tezgahını bir araya getirdik, bu örneklerden hangisi mutfağınıza yakışıyor?

1. Aile için muntazam bir mutfak

Kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam karşılayan tam donanımlı bir mutfak. Depolama ihtiyaçlarını tezgah altı dolap sistemlerinden kapalı duvar raflarına geniş depolama alanları sunarak çözen şık bir mutfak. Modern çözümlerle son derece şık dizayn edilen mutfakta atıştırma için şık bir tezgah alanı dizayn ediliyor.

2. Küçük tezgah

Çok geniş kullanım alanları için yeriniz mevcut değilse modern çizgilerle küçük bir mutfak örneğinden ilham alabilirsiniz. Geometrik formlarla duvar dekorlarını ön plana çıkaran siyah bir mutfak tezgahının yanı sıra, kırmızı dokunuşlarla bir yemek alanı ve modern bir lamba dizaynı kullanılmış.

3. Çift taraflı

Ahşp mutfak tezgahı ve taşıyıcı zemin ile son derece şık ve modern bir mutfak adasını mutfağınıza dahil edebilirsiniz. Mutfak adası ebatları mutfağınızda kullanım kolaylığı sağalayacak ve konfor sunacak şekilde ölçülendirilmelidir.

4. Rustik ve eklektik

Mutfak dekorasyonunda fark yaratmak isteyenlere rustik ve eklektik stil öğeleri bir araya getiren son derece şık bir mutfak. Ayrıca, homify'da mutfak planlayıcıları tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda mutfak modeli bulabilirsiniz.

5. Minimalist yaklaşım

Çok fazla doku ve renk kullanımına gerek kalmadan sadece iki renk ve doku kullanarak mutfağınızda uyum ve ahengi yakalayabilirsiniz.

6. İki kat daha derin!

Ahşap ve beyazın muntazam uyumuyla konfor sunan mutfaklar için natürel renklerin ağırlıklı kullanıldığı mermer ya da granit mutfak tezgahları uyum ve ahenk sağlamanızı kolaylaştıracaktır.

7. Uyum ve ahenk

Renk, doku ya da desen ilişkisini göz önüne alarak son derece şık ve göz alıcı bir mutfak düzeni oluşturabilirsiniz. Bu örnekte görüldüğü üzere mutfak tezgahı için son derece çarpıcı ve modern çizgiler kullanılıyor.

8. Şık ve göz alıcı

Köşe ve kenarları değerlendirin. Kontrast bir mutfak tezgahı ile depolama ihtiyaçlarını muntazam karşılayan mutfak dolapları akılcı çözümlerle dizayn ediliyor.

9. Modern ve sofistike

Daha modern ve sofistike yaklaşımıyla huzur veren bir mutfak döşemek isteyenlere ilham verecek bir proje. Ayrıca kontrast renk ve dokuların kullanıldığı bu mutfak küçük bir alana yerleşmesinin yanı sıra düzen ve konfor sağlıyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Mutfak düzeni sağlayacak 12 akılcı depolama fikri' yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!