YAM Studios: modern tarz Oturma Odası

Huzur dolu bir ev atmosferi için mutluluk veren 10 küçük dekoratif unsur!

Meral Eser Meral Eser
Google+
Loading admin actions …

Huzur veren bir atmosfer için çok fazla masraflar etmeye gerek yoktur. Küçük dokunuşlarla evinizdeki atmosferi değiştirmek ve işlevsel unsurları değerlendirmek mümkün. Bu yazımızda daha mutlu bir yaşam için huzur veren bir atmosfer oluşturmanızı kolaylaştıracak dekoratif unsurları bir araya getirdik. Küçük ama etkili dekoratif çözümlerle evinizi değiştirebilir, daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Alan tasarrufu sağlayacak pratik çözümlerden estetik unsurlara, küçük dokunuşlarla huzur veren bir ev atmosferi oluşturmak için alt başlıklarımızı mutlaka inceleyin!

1. Giriş için düzen ve ahenk

Renklerin ahengiyle daha ferah ve şık bir giriş dizayn edebilirsiniz. Açık ve pastel renklerin göze hitap eden uyumuyla şık ışıklandırma unsurlarını bir araya getirebilir, gösterişli bir avize modeli ile klasik stil zarafet unsurlarını bir araya getirebilirsiniz.

2. Mutlu eden renk ve dokular

Evinizde ahenk yaratmak için renk ve dokuların uyumuna odaklanabilirsiniz. Ayrıca geniş bir giriş kapısı için son derece şık bir tasarıma sahip bu örnekte doğal ışıı muntazam alan cam pencere detaylarının yanı sıra girişi davetkar kılan dekoratif bitki saksıları kullanılmış.

3. Taze çiçekler

Canlılık ve tazelik arayanlara taze çiçeklerle dekoratif bir vazo kullanmaları etkili olacaktır. Bir masa ya da konsol üzeri alanı renklendirmek için dekoratif vazo modellerini farklı stil ve tarzlarda bulabileceğiniz gibi, taze çiçeklerle ferah bir atmosfere dönüştürebilirsiniz.

4. Konfor sunacak şekilde düzenlenen mobilyalar

Mobilyaların konumunu değiştirebilir, daha ferah ve kullanışlı yaşam alanları için işlevselliği arttırabilirsiniz. Mevsimsel değişiklikler ve bazı işlevsel yenilikler katarak çok fazla masraf etmeden evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz.

5. Filler

Filler dekoratif amaçlı bereket ve mutluluğu getirmesi amacıyla hem estetik unsurlarla hem de nostaljik öğelerle kullanılıyor.Ayrıca, homify'da dekoratörler tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde örnekler bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

6. Dekorasyonda bambu detayları

İç mekanda dekorasyonda fark yaratan unsurlarla bambu kullanımına şık bir örnek. Banyo tasarımcıları tarafından bambunun başrolde olduğu şık örnekleri inceleyebilir, bambu ya da ahşap dekoratif öğelerde banyo dekorasyonunda fark yaratabilirsiniz.

7. Tütsü

Tütsüler hem arzu edilen koku çeşitleriyle ev atmosferini değiştirmek hem de daha dingin bir ortam oluşturmak açısından etkili malzemelerdir. Dekoratif amaçlı ve huzur veren bir atmosfer için tütsüleri kullanabilirsiniz.

8. Meyveler

Tuhaf gelebilir, ancak küçük bir meyve kasesinin kötü şansı önlediği söylenir. Dilerseniz hem dekoratif amaçlı hem de kötü şansı önlemesi açısından pozitif enerji, sağlık ve refah getirdiği bu örneği değerlendirebilirsiniz. Özellikle narenciye ve nar, doğurganlığı ve sağlığı temsil etmesinin yanı sıra Feng Shui'de zenginliğin bir göstergesidir.

9. Evlere mutluluk getiren öğeler

Eviniz için rustik ve nostaljik öğelere yer verebilirsiniz. At nalı, evlere mutluluk getiren dekoratif bir obje olarak değerlendiriliyor. Hem dekoratif çözümler için hem de mutluluk ve bereket getiren dekoratif objeleri dekorasyonda kullanabilir, renk katabilirsiniz.

10. Bahçeler için süs havuzları

Küçük bir gölet gibi dekoratif amaçlı mini havuz barındıran bir bahçede dinginlik sağlanması kolaylaşır. Suyun ve suyun hareketinden oluşacak sesin rahatlattığı göz önüne alınırsa dekoratif amaçlı dizayn edilen küçük bir şelale de işlev görecektir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Girişiyle insanı kendine çeken 6 ev projesi’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!