NOTI:  tarz

Evde rahat edeceğiniz bir köşeniz olsun: 14 örnek fotoğraf!

nihal e. nihal e.
Loading admin actions …

Oturma odası ya da mutfak, evinizin herhangi bir odasında rahat bir köşe arzulayabilirsiniz. Aşağıda sizin için birbirinden güzel 14 köşe takımı derledik. Sırayla göz atalım.

​1- Teras köşesi

Daifuku Designs:  tarz Teras
Daifuku Designs

Terraza Reformada en Pedralbes, BCN – Zona Chillout.

Daifuku Designs

Her ne kadar havalar artık müsait olmasa da teras alanında oturma alanına mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Terasınız küçükse eğer ayrı bir oturma grubu yerine duvar boyunca koltuk yaptırabilirsiniz. Bu örnekte ahşap ve minderler davetkar bir dinlenme alanı yaratılmış.

​2- Büyük bir koltuk

İkinci örneğimizde nötr tonların hakim olduğu şık bir salon görüyoruz. Oturma grubu tek bir mobilyadan oluşuyor. Tam köşeye yerleştirilen büyük gri koltuk hayli geniş kapasiteli. Az sayıda kırmızı minderlerle koltuğa hareket katılmış.

​3- Ada ve masa

Fotoğrafta gördüğümüz geniş mutfakta ada tezgah mevcut. L biçimindeki ada, tezgah dışında aynı zamanda bir bank. Çok amaçlı ada, bu tasarımıyla hem yaratıcı hem kullanışlı. Bir masa ve iki sandalye ile tamamlanan oturma alanı mutfakta güzel bir dinlenme alanı sunuyor.

​4- Oval köşe

Köşe oturma alanı deyince aklımıza sivri köşeler ve net çizgiler canlanıyor. Oysa daha oval hatlara sahip bir masa da pekala köşe takımı olarak kullanılabilir. Bu örnekte tezgahla birleşik masa oval olmasından ötürü üç adet tabure ile tamamlanabilmiş.

​5- Baskın renkler

NOTI: modern tarz Oturma Odası
NOTI

LE MONDE, design Leonardo Talarico, 2014

NOTI

Bir diğer köşe koltuğu capcanlı rengiyle tüm bakışları üzerine topluyor. Kenarları olmayan koltuk toplam üç parçadan oluşuyor ve arzu edildiği takdirde yekpare ya da tek parça olarak kullanılabiliyor. Tercih sizin.

​6- Siyah kenarlar

Trabcelona Design – medcezir corner: modern tarz Oturma Odası
Trabcelona Design

medcezir corner

Trabcelona Design

Yine bir koltuk örneğiyle karşınızdayız. Beyaz renkli koltuk son derece rahat görünüyor. Tasarım olarak ise ilgi çekici. Kenarlarında siyah şeritler bulunan mobilya, keseyi andıran bir şekle sahip. Koltuğa büyük bir puf eşlik ediyor.

​7- Bank ve sandalye

raumdeuter GbR: modern tarz Mutfak
raumdeuter GbR

kleine Küche

raumdeuter GbR

Modern mutfaklarda mola vermek için ihtiyacınız olan oturma alanları sayısız tarz ve modelde tasarlanabilir. Bu örnekte duvarla bitişik bir bank ve ahşap sandalye ikilisiyle yüzeyi ahşap şık bir masa mevcut. Zemin ise siyah beyaz karolardan oluşuyor. Oldukça güzel bir mizansen.

​8- Kontrast

Köşe için tasarlayacağınız oturma alanı mutlaka L biçiminde bir koltukla tamamlanmak zorunda değil. Pekala iki duvar bloku ya da mobilya arasına da küçük bir kanepe yerleştirmek mümkün. Bu örnekte duvarın bembeyaz koltuğun ise antrasit renginde olması hoş bir kontrast yaratmış.

​9- Geleneksel şıklık

Küçük oturma odalarında sınırlı alandan verim elde etmek amacıyla koltuk mutlaka duvara dayandırılmalıdır. Bu örnekte desenli L biçiminde bir koltuk kullanılmış. Köşeyi meydana getiren duvarlarında birinde büyük bir ayna diğerine niş biçiminde kitaplık mevcut.

​10- Klasik şıklık

Mahir Mobilya – Ancona Köşe Koltuk: rustik tarz tarz Oturma Odası
Mahir Mobilya

Ancona Köşe Koltuk

Mahir Mobilya

Kapitoneli koltuklar her zaman oturma odanıza elegan bir hava verirler. Bu örnekte renkli, sıra dışı ve çağdaş bir mekan görüyoruz. Koltuk ise alabildiğine büyük ve seçkin bir havası var. Bu zıtlık belli bir çarpıcılık yaratıyor.

​11- Yekpare mobilya

AK Design Studio – Stone Age- Mansion: modern tarz Oturma Odası
AK Design Studio

Stone Age- Mansion

AK Design Studio

Bu salonu ilginç kılan kullanılan malzeme kadar tasarımın yaratıcılığı. Tüm salonu baştan sona mermer kaplıyor diyebiliriz. Hem televizyon seti hem koltuk zemini olarak kullanılan malzeme görsel açıdan çok şık. Tüm köşe ve kenarların kullanılmasından ötürü geniş bir hareket alanı açılmış.

​12- Asimetrik köşe takımı

Fabbrica Mobilya – Özel Ev Tasarımı: modern tarz Mutfak
Fabbrica Mobilya

Özel Ev Tasarımı

Fabbrica Mobilya

Çağdaş mutfaklar köşe takımlarında yaratıcılığı zorluyor. Bu örnekte tam köşeye denk gelen yeşil bankı ok gibi uzanan masa tamamlıyor. Renklerle birlikte tasarım da çok başarılı.

​13- Köşegenler

Mutfakta köşeye denk gelen masa takımı köşegenli bir koltuk ve oval bir masadan oluşuyor.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'İnce uzun bir salonu nasıl döşeyebilirim? 15 örnek fotoğraf!' başlığını okuyabilirsiniz.

Siz hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!