Ao Cubo Arquitetura e Interiores: modern tarz Mutfak

Ev dizaynı ile ilgili fazla masraf gerektirmeyen 11 fikir (düşük bütçe ile)

Meral Eser Meral Eser
Google+
Loading admin actions …

Ev dizaynı söz konusu olduğunda, küçük değişiklikler yaparak büyük fark yaratmak mümkün. Bir evi yeni baştan döşeyerek büyük masraflar yapmak yerine, düşük bütçe ile küçük ama akılcı çözümlerle atmosferi tamamen değiştirebilirsiniz. Bugün sizlere evlerinizi dekore etmeniz için ekonomik fikirler verecek örnekleri bir araya getirdik. Basit dokunuşlarla büyük fark yaratmak isteyenler için işte düşük bütçeli çözümler. 11 fotoğraflık turumuza hemen başlayalım!

1. Cephe renovasyonu

Bir evin cephesi ve girişi davetkar bir görünüm sağlaması açısından oldukça etkilidir. Sadece cephe dizaynı için bazı pratik çözümler bulabilirsiniz. Örneğin sadece girişi vurgulayan bir ahşap giydirme cephe kaplaması ilginizi çekebilir. Beyazla ahşabın muntazam uyumuyla şık bir cephe dizayn edilmiş.

2. Natürel öğeler

Alfagrama estudio:  tarz Koridor ve Hol
Alfagrama estudio

Macetera divisoria entre recibidor y sala

Alfagrama estudio

Dekoratif bitki ve çiçeklerle şık bir giriş oluşturmanın yanı sıra, merdiven geçişi ya da koridorlar için ferah bir atmosfer oluşturmanızı sağlayabilir. Canlılık ve tazelik için dekoratif bitki türleri ve çiçekleri kullanabilirsiniz.

3. Bar ve yemek alanı

Mutfağınıza yenilik katmak istiyorsanız küçük bir bar alanı ya da atıştırmalık için uygun bir yemek alanı dizayn edebilirsiniz. Alan tasarrufu sağlamak için tezgah alanını elverişli kullanabilir ya da bar için ek bir tabla kullanabilirsiniz.

4. Ek raflar

Alan tasarrufu sağlamak için ek raflar dizayn edebilirsiniz. Böylelikle hem işlevsellik katan unsurlara yer verir hem de dekoratif amaçlı mutfak objelerini sergileyebilirsiniz.

5. İç bahçe tasarımı

Vivero Sofia: modern tarz Bahçe
Vivero Sofia

Jardin con laja y corteza de pino

Vivero Sofia

Ferah bir manzara oluşturmak için kendi iç bahçenizi oluşturabilirsiniz. Bu iş için küçük bir alan da yeterli olacaktır. Doğal taşlar ve peyzaj çalışmalarıyla göze hitap eden bir sonuç elde edebilirsiniz.

6. Aksesuarlara yatırım

Talisma: eklektik tarz tarz Oturma Odası
Talisma

Sala por Talisma

Talisma

Mobilyalar ve dekoratif bitkiler kadar aksesuarlar ve dekoratif yastıklarla da evinizim çehresini değiştirmeniz mümkün. Aydınlatma aksesuarlarından biblolara birçok aksesuar uygulanacak stil ve tarza göre tercih edilmelidir.

7. Farklı renklerin kullanımı

DIN Interiorismo : modern tarz Yatak Odası
DIN Interiorismo

Paugui – DIN Interiorismo

DIN Interiorismo

Kırmızı ve beyazın uyumuyla açık raf sistemleriyle şık ve modern bir Tv ünitesi kullanılmış. Sıcak renklerle sade ve yalın zeminleri bir araya getirerek denge unsuru sağlayabilirsiniz.

8. Detaylarla gelen güzellik

Hem işlevsellik hem de estetik unsurlar açısından detaylarla fark yaratabilirsiniz. Bir evi yeni baştan döşemek yerine küçük aksesuarlar, bitkiler, çiçekler, dekoratif yastıklar ve dahası ile daha şık hale getirebilir, bütünlük sağlayabilirsiniz.

9. Teras dekorasyonu

Erika Winters® Design:  tarz Teras
Erika Winters® Design

Choapan Decor by Erika Winters®Design

Erika Winters® Design

Terasınızı güzelleştirmek, kullanım ihtiyacına göre bir ek tezgah dizayn etmek isteyebilirsiniz. Şık bir yemek alanı için portatif sandalyeler ve güneş ışığını kıracak bir şemsiye kullanışlılık kazandıracaktır.

10. Aydınlatma sistemleri

Duvar nişleri oluşturabilir, şık aydınlatma unsurları ile daha cazip hale getirebilirsiniz. Simetri unsuruna göre dizayn edilen çiçek vazoları için natürel öğelerle taş duvar kaplaması tercih ediliyor.

11. Fotoğrafları ve ve çerçeveli resimler

Duvarlarınızı boş bırakmak yerine, galeri alanı oluşturabilir, fotoğraf ve resimleri sergileyebilirsiniz. Sanata yer açmayı ihmal etmeyin. Beğendiğiniz resim tablolarının yanı sıra, sergilemek istediğiniz çalışmalarınızdan bir duvar dekoru oluşturabilirsiniz.

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!