LA BOTTEGA DEL FALEGNAME: akdeniz tarzı tarz Mutfak

Mutfak mobilyaları nasıl boyanır ?

umit atdağ umit atdağ
Loading admin actions …

Evde yemek pişirdiğimiz, hazırlık yaparken zaman geçirdiğimiz mutfaklar gün geçtikçe eskir ve yıpranır. Yeni bir mutfak dekorasyonu yapacak bütçeye sahip değilseniz yapmanız gereken mutfak mobilyalarına yeni bir yüz kazandırmak ve boyamaktır.  Boya işleri mutfak mobilyaları üzerinde titiz bir şekilde yapıldığında çok minimal bütçeler ile kusursuz işler ortaya çıkarılabilir. Mutfak mobilyaları  boyamadan önce boyama işleminin nasıl yapılacağı hakkında detaylı bir araştırma yapmanız  gereklidir.  Sanatsal bir işlem yapmak için mutfak mobilyalarının nasıl boyandığı hakkında bilgi veren bu yazımızı detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Homify alternatif dekorasyon fikirlerinin yer aldığı  sayfamızı ziyaret ederek eviniz için farklı fikirler edinebilirsiniz.

Temel bilgiler

Tüm mutfak mobilyalarını sade bir şekilde boyamak için öncelikle ihtiyacınız olan temel araçları belirlemelisiniz. Boya rengine karar vermeli,  fırça rulo gibi araçları temin etmeli,  pencere gibi metal alanları belirlerleyerek koruma altına almalısınız. Sonrasında boyama işlemine başlamak size çok şey kazandıracaktır.

Temizlik

SALM Caminetti: rustik tarz tarz Mutfak
SALM Caminetti

CUCINA RUSTICA 1

SALM Caminetti

Boyama işlemi öncesinde boyanacak yüzeyleri tozdan ve kirden arındırmalısınız. Yapacağınız yüzey temizliği ile daha kusursuz bir boyama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ahşap yüzeyleri zımpoara ile boyama işlemine hazırlayabilir, evinizi uygun bütçe ile yenileyebilirsiniz.

Boyama işlemi

Zımpara ile yüzey temizliğinden sonra boyama işlemine başlayabilirsiniz. Hazırladığınız boyanın içine rulo veya fırçayı daldırıp ahşap yüzeye yukarı – aşağı olacak şekilde sürmeli ve boyamalısınız. Boyama yönü yukarı ve aşağı yönlü olacak şekilde yapıldığında yüzey daha dolgun bir şekilde boyanacaktır.

Farklı renkler

Mutfak mobilyaları içinde yer alan her mobilyayı aynı renge boyayabileceğiniz gibi farklı renklere de boyayabilirsiniz. Farklı renklerde hazırladığınız boyaları eskimiş ahşap yüzeylerde iki katman olacak şekilde sürerek tüm mobilyaları kusursuz bir şekilde boyayabilirsiniz.

Boyama sonrası

LA BOTTEGA DEL FALEGNAME: akdeniz tarzı tarz Mutfak
LA BOTTEGA DEL FALEGNAME

Ambiente luminoso e funzionale

LA BOTTEGA DEL FALEGNAME

Boyama işlemi sonrasında  boya koruyucu kullanmalısınız. Boya koruyucu ahşap yüzeylerde yer alan boyaların ömrünü uzatacağı gibi yüzeylerin mükemmel görünmesini de sağlayacaktır. Ayrıca boya koruma ile yapmış olduğunuz boyaları daha estetik gösterebilirsiniz.

Bu ipuçlarını siz de faydalı buldunuz mu?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!